Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

4.06.2013
wtorek

Ofensywa szeptów

4 czerwca 2013, wtorek,

Polska zrobiła ostatnio duży postęp na drodze zerwania z wizerunkiem ciamajdowatego kraju, który na lewo i prawo marudzi o tzw.” prawach człowieka”. Nie, nie mówię o polityce krajowej, tu nigdy nikt prawami człowieka za mocno nie szafował i Polska w Polsce takiego wizerunku zasłużenie nie ma. Myślę oczywiście o polityce zagranicznej.Temu właśnie służy dzisiejsza, biznesowa, jak się dowiadujemy (ja myślałem, że posłowie to politycy, a to pardon), wizyta naszych parlamentarzystów, z Ewą Kopacz na czele w Chinach. Chiny 4 czerwca nie świętują, nawet tak skromnie jak Polacy. W końcu rozjeżdżanie czołgami studentów na głównym placu stolicy jakąś szczególną okazja do fety, nawet w autorytarnym kraju nie jest. Ale takie drobiazgi nie powstrzymują naszej władzy. O nie, ten termin był starannie dobrany, dzięki czemu wizyta zostanie „zapamiętana najlepiej”. Zostanie zapamiętana bez wątpienia. Jednak nie należy przedwcześnie oddawać się fetowaniu niewątpliwych biznesowych sukcesów, kiedy nową „doktrynę szeptów” można, a nawet należy, zastosować na innych dyplomatycznych frontach.

Nieśmiało sugerowany kalendarz wizyt dla Pani Marszałek na przyszły rok to: 1 stycznia – Kuba (dojście Fidela Castro do władzy), 21 luty – Zimbabwe (urodziny Roberta Mugabe), 1 kwietnia Iran (proklamowano Islamską Republikę Iranu), 15 kwietnia – Korea Północna (urodziny Kim Ir Sena), 12 lipca – Białoruś (Aleksander Łukaszenko wygrywa pierwsze wybory prezydenckie), 7 listopada – Rosja (Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa). Na finisz podsumowanie 13 grudnia w kraju na specjalnych konsultacjach w sprawie polskiej polityki w świetle praw człowieka z Wojciechem Jaruzelskim. Oczywiście wszędzie Pani Marszałek mogłaby do woli szeptać o prawach człowieka, byle nie za głośno, bo jeszcze ktoś mógłby usłyszeć i się obrazić. A my przecież naród grzeczny i do czynienia przykrości nikomu nieskory.

„Polityką szeptów” Ewa Kopacz z całą pewnością nie tylko zapisze się w annałach dyplomacji jako twórczyni nowej rewolucyjnej doktryny, ale zapewni również Polsce poczesne miejsce jako honorowego członka w Euroazjatyckiej Wspólnocie Gospodarczej, Szanghajskiej Organizacji Współpracy, a może nawet Boliwariańskiej Alternatywie dla Ameryki.

Pozostaje tylko zaśpiewać Ewie Kopacz słowami piosenki Lady Pank

Poskładam wszystkie szepty w jeden ciepły krzyk
Żeby znalazł Cię aż tam, gdzie pochowałaś sny

 

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Dyktator Donek Tusk nie posiada najbardziej z elementarnych kwalifikacji wymaganych przez stanowisko premiera. Nie posiada ani pozadanego wyksztalcenia ani doswiadczenia zawodowego. Nawet kiosku Ruchu nie prowadzil.

  Kraj i 38 250 000 polakow za to sromotnie placi.

  Przeciez on nawet nie wie po co wycwaniakowal wladze ! Nawet po 6 latach !!!

  Zabral juz 6 lat z zycia kazdemu polakowi, dlugami zniszczyl juz zycie nawet tym jezcze nie urodzonym. A swa osoba ustala dozwolony poziom inteligencji na kazdym szczeblu zarzadzania krajem. I jeszcze smie dalej nas terroryzowac ?

  Sprzataczka z Sandomierza zostala aresztowana bo pracowala jako dentystka. Na podstawie tego samego prawa Tusk powinien byc usuniety.

  Czas najwyzszy skonczyc z tym bolszewickim eksperymentem lat 1920-ych kiedy to ‘kazdy’ mogl zajmowac najwyzsze stanowiska. Tamtych przynajmniej rozliczano.

  Jedynym pytaniem jest po co ta debilna klika PO chce dalej rzadzic a raczej nie-rzadzic skoro nawet po 6 latach tego nie wiedza.

 2. @Pan Jeżdżewski
  Smutne to smutne.
  Ale równie smutna jest liczba komentarzy do Pana artykułu. Proszę jednak nie załamywać się. Miękka woda drąży kamień (niepolska piosenka).

 3. Szanowny Panie,
  Moge pana zjadliwie (i z zalem) pocieszyc, ze Polska raczej nie ma opinii „ciamajdowatego kraju, który na lewo i prawo marudzi o tzw.” prawach człowieka”. Polska ma w moim doswiadczeniu opinie kraju nietolerancyjnego, rasistowskiego i antysemickiego. A jesli czasem czyjs glos przyzwoitosci przebije sie na zewnatrz, to jest on wiazany z osoba a nie z krajem.Czesto zreszta z komentarzem, ze powinien/powinna zajac sie w pierwszym rzedzie wlasnym podworkiem.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. czyż to aż tak trudno dzisiaj porównać sukcesy Chin i dziadostwo w każdej dziedzinie III RP, która żyje jak dziad z jałmużny UE i emigrantów, wyprzedaży dorobku komuchów i zadłużając przyszłe pokolenia ?

  Przestrzeganie praw człowieka niech III RP zacznie od siebie. Prokuratorzy jaka np. Wełna, Dyko, sędziowie jak Jedliński są bezkarni w łamaniu prawa. Policjanci mordujący i bijący niewinnych ludzi niszczący monitoring jak już czasem się zdarzy ze sprawa wyląduje w sądzie są uniewinniani czy powszechne używanie antyterrorystów do aresztowań
  O mafii w Ministerstwie Finansów działającej od 1989 CBA zostało powiadomione 18 marca przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. I do tej pory cisza.

  Czyli Chiny pogoniły swoich zadymiarzy i osiągnęły sukces, u nas zadymiarze są przy korycie i wiedza ze żyją, tylko ~50% społeczeństwa walczy o szczaw Niesiołowskiego

 6. Termin wizyty nie został właściwie dobrany i to jest wina zarówno Kopacz i jej otoczenia, jak i MSZ. Mówienie o jakiś tam protestach jest po prostu śmieszne, Chińczycy to zignorują. Co do wyników gospodarczych, bo o to głównie chodziło, pewnie parę spraw popchnie się do przodu, ale negocjacje z Chińczykami to męka i trzeba być do nich dobrze merytorycznie przygotowanym.

 7. muszę Pana zmartwić – nie mam nic przeciwko wyjazdowi pani marszałek do Chin,a wyborcą PO nie jestem.

 8. Polityka nie zajmuja sie porzadni ludzie, ale porzadni ludzie oczekuja porzadnosci od tych nieporzadnych ludzi, ktorzy sie polityka zajmuja. Bardzo smieszne. Polityka to brudny interes. Parafrazujac mistrza – Niech z bolu ryczy ranny los, zwierz zdrow przeszywa knieje, ktos brudzi sie, zeby czysty byl ktos, to sa zwyczajne dzieje … ” Kto ma pretensje do Kopacz, niech ja zastapi, kazdy ma szanse w demokratycznym kraju. JB.

 9. 29 czerwca odbeda sie tak zwane ‘wybory’ w PO-PIS. Juz dzis wiadomo jak sie zakoncza.
  W PO ‘wygra’ urzedujacy juz dozywotni dyktator Donek Tusk. Wygra on w cuglach, bedzie jedynym kandydatem na ktorego ‘wszyscy’ poddani jednomyslnie zaglosuja.
  Media beda zachwycone. Beda opisywac to wspaniele zwyciestwo i zachwalac dyktatora Donka. Wspanialy, niezastapiony, bezkonkurencyjny a Pardowska pojdzie nawet dalej. Dostanie orgazmu.
  Juz obecnie trwa tzw weryfikacja czlonkow PO. Ci podejrzani o nie glosowanie na Donka sa i beda wyrzycani lub zawieszani na czas tzw ‘wyborow’.
  I nie do pomyslenia jest by ktokolwiek poza Donkiem kandydowal. Do tej pory nikt sie nawet nie zadeklarowal. Gdyby ktokolwiek to zrobil wylecial by z PO natychmiast. Newet jezeli ktokolwiek sie zadeklaruje juz obecnie jest za pozno na kampanie. Pozatym badzmy relistami. Donek dysponuje funduszami PO w tym 48 mln zl ktore PO wziela dla siebie z budzetu w 2012. Kazdy inny kandydat jezeli nawet taki zaistnieje bedzie musial reklamowac sie na wlasny koszt.
  Tak wiec to Donek i jego klika beda terroryzowac PO przez nastene 4 lata.

  W PIS ‘wygra’ urzedujacy juz dozywotni dyktator Jaro Kaczynski. Wygra on w cuglach, bedzie jedynym kandydatem na ktorego ‘wszyscy’ poddani jednomyslnie zaglosuja.
  Media beda zachwycone. Beda opisywac to wspaniele zwyciestwo i zachwalac dyktatora Jaro. Wspanialy, niezastapiony, bezkonkurencyjny a Pardowska pojdzie nawet dalej. NIE dostanie orgazmu.
  Juz obecnie trwa tzw weryfikacja czlonkow PIS. Ci podejrzani o nie glosowanie na Jaro sa i beda wyrzycani lub zawieszani na czas tzw ‘wyborow’. Niektorzy juz wylecieli z PIS.
  I nie do pomyslenia jest by ktokolwiek poza Jaro kandydowal. Do tej pory nikt sie nawet nie zadeklarowal. Gdyby ktokolwiek to zrobil wylecial by z PIS natychmiast. Newet jezeli ktokolwiek sie zadeklaruje juz obecnie jest za pozno na kampanie. Pozatym badzmy relistami. Jaro dysponuje funduszami PIS w tym 47 mln zl ktore PIS wzielo dla siebie z budzetu w 2012. Kazdy inny kandydat jezeli nawet taki zaistnieje bedzie musial reklamowac sie na wlasny koszt.
  Tak wiec to Jaro Kaczynski i jego klika beda terroryzowac PIS przez nastene 4 lata.

  To jest cyrk. Podatnik utrzymuje PO-PIS-owska holote. Placi im 95 mln zl co roku. A ta holota nawet nie nie wie co to jest praworzadnosc, demokracja ani posznowanie podatnika. Glownie media sa za to odpowidzialne bo toleruja te farsy partynjne i ulomkow na czele partii politycznych niezdolnych do kierowania czymkolwiek w XXI wieku.
  Polska stal sie zakladnikiem tepactwa, cwaniactwa i zachlannosci zaledwie dwoch prymitywnych osobnikow.

  Lekarstwem natychmiastowym jest wymog kwalifikacji na stanowiska publiczne. Media i PKW musza i maja obowiazek zajac stanowisko.

 10. No właśnie, ale czy ta wizyta w końcu się odbyła? Bo jakoś ucichło… coś się mówiło przed, ale nic po, być może rzeczywiście pani marszałek przesadziła z cichością szeptu. Czy odbyło się, czy coś dało… nie wiadomo.

css.php