Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

15.05.2014
czwartek

Jeśli Korwin-Mikke nie bierze pieniędzy od Putina, natychmiast powinien zacząć!

15 maja 2014, czwartek,

Janusz Korwin-Mikke może brać – albo nie – kasę z Unii, ale zdecydowanie powinien od Putina! Chyba że pomaga mu za friko. Ale przecież nie jest idiotą?

Janusz Korwin-Mikke powiedział w wywiadzie, że będzie brał diety z Parlamentu Europejskiego i w ten sposób jeszcze bardziej ośmieszał Unię. Bardzo słusznie. Jak dają, to brać, jak biją, to uciekać. Jednak dużo ciekawsze jest pytanie, czy Korwin bierze pieniądze od Putina? Bo jeśli nie bierze, to powinien natychmiast zacząć. Inaczej mógłby się narazić na oskarżenie o bycie pożytecznym (dla Kremla) idiotą, który wykonuje kawał ciężkiej propagandowej roboty za friko, a chyba Korwin-Mikke za idiotę się nie uważa?

JKM głosi, że Ukrainą rządzą banderowcy, czyli niemieccy agenci, że byli oni szkoleni w Polsce, że Putin nie chciał anektować Krymu, ale co miał robić biedny Władimir Władimirowicz, kiedy w referendum naród krymski tak zdecydował? Swoją drogą, ciekawe jest takie uznanie wyrażane dla postanowień referendum w ustach przeciwnika d…kracji.

W tej samej kategorii są postulaty „rozwalenia” Unii Europejskiej. Putin tylko marzy, żeby móc się układać z pojedynczymi krajami. Wówczas faktycznie nie będzie kłopotu z tymi wszystkimi Polakami i innymi krajami z byłego bloku sowieckiego, które promują jakieś Partnerstwa Wschodnie albo, co gorsza, żądają przestrzegania standardów europejskich wobec Gazpromu. W Europie bez Unii małych się zdominuje, a z większymi będzie się robić biznes. Tak jak kiedyś.

Korwin-Mikke, wzywając do odebrania suwerenności z komunistycznych unijnych instytucji i przekazania jej na powrót Polsce, faktycznie zmierza w kierunku jej całkowitej utraty na rzecz autorytarnego sąsiada Polski. Korwin-Mikke walczy z gejowską zarazą (jak Putin), marzy o rządach autorytarnych (jak Putin), jest za rozwaleniem Unii Europejskiej (jak Putin).

Tradycje partii moskiewskiej w Polsce są długie i bogate, od Targowiczan po PZPR, jednak tam związki oraz korzyści dla wszystkich były oczywiste. Powstaje pytanie, czego wstydzi się Korwin-Mikke? Czyżby tego, że jednak żadnych pieniędzy od Putina nie dostaje? Byłaby to kompromitacja na całego, bo w świetle jego ideologii dużo gorzej jest być idiotą niż po prostu sprzedawczykiem.

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 53

Dodaj komentarz »
 1. Korwina nie lubię ale nie podoba mi się również pomawianie tego człowieka o to, że jest opłacany przez Rosjan. Panie Jażdżewski skoro pan tak się zajmujesz tropieniem kto komu płaci to dlaczego nie udało się panu odkryć ileż to PO otrzymała od CDU pieniędzy? Jeżeli pan ma konkretne dowody, że Mikke bierze pieniądze od Rosjan to zgłosić na policję albo do sądu.

 2. To jest pan w końcu tym liberałem, czy nie? Jeśli tak, to wolno każdemu, co tylko zechce i guzik panu do tego. Jeśli nie, a, to przepraszam.

 3. Prawa logiki dotyczące implikacji sprawiają że z fałszywych założeń można wyciągać dowolne wnioski przy prawdziwości implikacji. Logicznie zatem pańskie wynurzenia sa prawdziwe, wszakże czyni pan na początku całkowicie ( co oczywiste!) fałszywe założenie. Mianowicie tu: „przecież nie jest idiotą”. Cała reszta felietonu jest po prostu w złym smaku, bo jak można pastwić sie nad osobą wyraźnie niepełnosprawną. Jest Pan dziennikarzem, domyślam sie że mieszka Pan w dużym mieście, może nawet w Warszawie. To niegodne by z osoby o ograniczonych zdolnościach intelektualnych robić sobie pośmiewisko i temat do niewybrednych żartów. Czy w następnym wpisie będzie Pan pisał że ludzie jeżdżący na wózkach inwalidzkich są opłacani przez cyklistów?
  Proszę się zastanowić nad sobą!

  Oczywiście może Pan zapytać – jak postąpić w zaistniałej sytuacji – lekarze nie interweniują a człowiek ów wyraźnie aktywny publicznie, zyskuje pewną uwagę. Sadzę że w dobrze wychowanym towarzystwie postępuję się w następujący sposób: należy uśmiechnąć się dobrotliwie i pokiwać głową. Potem można powtórzyć kilka razy „tak, tak”. I tyle. Nie komentuje się publicznie wstydliwych objawów choroby, zwłaszcza umysłowej!

  Tutaj http://fiksacie.wordpress.com/2012/06/25/nbslnbslnbslnbsla-teraz-z-innej-beczki/ można znaleźć cytat z blogu JKM.

  BTW. Ze statystyk wynika że nawet 70% niepełnosprawnych w Polsce, osób o orzeczonym stopniu niepełnosprawności, to ludzie niepełnosprawni intelektualnie. Proszę o tym pamiętać, wyrażając swoje poglądy na temat ewentualnego elektoratu tego pana.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No i bardzo dobrze pan Janusz mówi. Putin ma w Europie największe poparcie pośród swego narodu. Demokracja dla wszystkich bez względu na posiadaną wiedzę o podejmowanym wyborze to utopia, która runie tak jak inne zbrodnicze systemy. A Pan, jako liberał powinien się wstydzić. Niech Pan pojedzie do Rosji, tam ludzi plują na Europe Zachodnią, mówią: wy to tam ledwo koniec z końcem wiążecie, i wybieracie tych swoich śmiesznych polityków, żeby potem na nich narzekać. 13 % podatków, to jest WOLNOŚĆ. A nie chore 40%>. A teksty, jakoby Korwin miał być sponsorowany przez Rosjan, są żałosne. Od razu widać, że ktoś komuś szepnął słówko do ucha, że trzeba kogoś gnoić, bo staje się niebezpieczny dla władzy. To 3 faza według słów Gandhiego, najpierw Cię nie zauważają, potem wiedzą o Tobie ale milczą, potem zaczynają atakować Cię na wszelkie możliwe sposoby, a na końcu Ty wygrywasz.

 6. Szacowny LJ.
  Samo to, że zajmuje się pan JKM, świadczy o tym, jak źle się dzieje w Polsce. Pan jednak zamiast zadawać sobie i nam pytanie, co spowodowało nagły powrót JKM na publiczne przestrzenie, roztrząsa jakieś trzy po trzy, wyraźnie sugerując, że wszyscy powinni się ustawiać w stosunku do Putina z tym samym halsem co pan, nie myśląc, gdzie ten kurs prowadzi.
  Otóż moim zdaniem właśnie ta niedopowiedziana sugestia jest praprzyczyną tego, że JKM może się tak szeroko popisywać swoimi, hm, poglądami. Otóż stworzyliście (wy – media, większość polityków) dla niego przestrzeń, w kórej może rozwinąć skrzydła. Przecież to wy z premierem na czele wygadujecie takie jednostronne rzeczy o wydarzeniach na Ukrainie, że każdy głupi się zorientuje, że wszystko w Polsce robione jest pod dokopanie Putinowi (i szerzej Rosji). A w takiej atmosferze przestaje się ufać komukolwiek, a ludzie mający inne od propagandowego zdanie, choćby takie jak JKM, nagle nabierają wiarygodności. Pan nie czuje, jaki śmieszny się pan robi, kiedy AUTORYTARNIE wypowiada się jako ekspert od marzeń Putina???
  Pozostaje mi więc tylko zapytać, czy robi pan to jako pożyteczny idiota, czy też podpiął się pan pod jakąś kroplówkę od tych, którzy sfinansowali przewrót na Ukrainie?

 7. I cóż w tym dziwnego jakby nie brał, na dobre cele co mu we łbie przyświecają tak jak zięć Kuczmy Leonida przy prywatyzacji Huty Częstochowa wpłacił zaliczkowo hojnie na fundacje Kwaśniewskiego A. To przecież cele Mikke Korwina wyższe aniżeli prawie magistera Kwaśniewskiego A. I tu w tym przedostatnim ustępie autor ironizuje postać Korwina Mikke , co bardzo się dziwię , bo nie jest mi z tym ani do obrazy ani do śmiechu bo moim zdaniem Mikke Korwin i Putin W. mają rację w sprawie cipki tak jak i wielu zdrowo myślących polskich rodzin . A czy Korwin Mikke będzie z siebie durnia robił w EU jako europoseł ? A czy on w ogóle kiedykolwiek z siebie durnia robił? Moim zdaniem nigdy natomiast rzucał często skrótami myślowymi, które każdy inteligenty człowiek dalej może rozwinąć i uzyskać mądrą wykładnię. Jedno jest pewne i jestem przekonany , że przynajmniej Korwin Mikke nie będzie się wzbogacał grając z Piskorskim w ruletkę czy też handlował antykami z antykwariuszem nieboszczykiem od wielu lat leżącym 200 cm pod ziemią , w oparciu o pełnomocnictwo z podrobionym podpisem, co sprawia ,że antykwariusz miał chwile zmartwychwstania gdy antyki wnoszono i wynoszono tworząc wtórną akumulację kapitału, nie będzie się angażował w pochówek na Wawelu czego chce dokonać Kaczyński J., by go pochowano ,ale jeszcze nie za życia, no i na końcu z patronem Kwaśniewskim A. nie będzie się kumał w offsecie , ‚wykładach’ i innych ekspertyzach , tudzież innych szemranych interesach. I jeszcze jedno dodam, że przejmuje się dolą , ale nie do łapy.

 8. Komuchy z Polityki zaczynają trząść tyłkiem… a w najnowszy Gurdianie artykuł sugerujący to, że USA prą do wojny z Rosją.Ciekawe, że JKM mówi to samo…A tak na marginesie, to Nord Stream jest wynikiem energetycznej polityki UE czy indywidualnych interesów Niemiec i Rosji?

 9. Hahaha… dobre, prowincjonalny pajacyku, weź sobie poczytaj jakąś zagraniczną prasę, nawet amerykańską, to też dojdziesz do swoich absurdalnych wniosków, że są finansowani przez Putina bo nie zatracili minimum obiektywizmu co się niestety stało z polskimi mediami, a czego przykładem jest ten wpis.

 10. Tylko ludzie z jednocyfrowym IQ mogą przypisywać Januszowi Korwin-Mikkemu upośledzenie umysłowe. Jeśli już miałbym się dopatrywać u kogoś rzeczonej niepełnosprawności, to raczej u W.Cz. „Kakaza”, W.Cz. „Author” ma przynajmniej jakieś wątpliwości, co do poziomu intelektualnego JK-M (Ale przecież nie jest idiotą ?”). Na tle polskich polityków Janusz Korwin-Mikke wyróżnia się tym przede wszystkim, że nie wyłazi mu słoma z butów, że mówi piękną polszczyzną (choć pewnie przydałoby mu się kilka sesji z logopedą), zna świetnie historię swojego kraju, zna się ekonomii, prawie, jest filozofem, matematykiem, jest świetnym brydżystą i szachistą, zna języki obce. Mówi logicznie, zawsze na temat, nie zbywa mu na dowcipie, no i jest sobą i mówi to, co myśli. A myśli jak prawdziwy liberał, czyli zupełnie inaczej niż Pan Leszek Jażdżewski, również… liberał(!). To, co głosi Janusz Korwin-Mikke, to nic innego jak pochwała zdrowego rozsądku, normalności, jakiej w Polsce nb. nigdy nie było. Co do Putina – działa on zgodnie z interesem swojego kraju, więc już samo to zasługuje na pochwałę. Prawdą jest również i to, że banderowcy i „okołobanderowcy” rządzą teraz Ukrainą dzięki wydatnej pomocy Polski. i zrobiło się tam wyjątkowo nieciekawie. Ponadto – jeśli nawet Korwin- Mikke brałby pieniądze od „Ruskich”, to w czym jest to gorsze, od brania kasy od Niemców, czy Amerykanów?

 11. Nie jestem zwolennikiem JKM ale… tytul blogowego wpisu jest – po prostu – zalosny. Propaganda na poziomie PRL-u w latach 60-tych!

 12. Wśród znanych mi byłych Reytaniaków (jestem jednym z nich) JKM miał zawsze opinię nieszkodliwego wariata, narcyza i megalomana. Na spotkaniach rocznicowych robiliśmy sobie z niego przysłowiowe jaja, na co on reagował pewnym zawstydzeniem, puszczaniem oka – wiecie przecież, że nie do końca taki jestem… Myślę, że teraz znajomi Reytaniacy zmienią opinię: pożyteczny idiota będzie pewnie łagodnym określeniem, jakim obdarzą Korwina. Zresztą JKM odżył politycznie zbyt późno w swoim życiu i dlatego nie ma szans na stworzenie czegoś trwałego, nawet robiąc taki skandalizujący szum wokół siebie, który nasze kochane media pracowicie podsycają…

 13. Wolę nieszkodliwych wariatów od szkodliwych szaleńców. Z J K-M też nie do końca mi po drodze, ideowo, bo jestem raczej socjalliberałem, ale bardzo mu życzę sukcesu i to wielkiego, marzy mi się KNP jako przynajmniej jako trzecia siła w Sejmie – dysponując taką kartą przetargową mógłby pousuwać wiele absurdów z naszej rzeczywistości i -być może -wpłynąłby na, to, że polska polityka wewnętrzna i zagraniczna opierałaby się na pragmatyzmie, że w gospodarce obowiązywałyby zdrowsze zasady. No i weselej pewnie też, by było. Dodam jeszcze, że wszystkich polskich polityków JK-M jest najmniej niebezpieczny.

 14. Strasznie szujowaty tekst napisany przez faceta ,który siedzi w kieszeni jakichś szemranych fundacji (patrz wikipedia)

 15. Jobrave
  15 maja o godz. 19:20

  Przeczytaj od kogo Jażdżewski bierze kasę to zrozumiesz dlaczego tak spiewa.

 16. JKM to taki Żyrynowski polskiej polityki, ale ma też mocnych konkurentów. W końcu sam Kaczyński przyznał, że Pawłowicz to taki JKM w PiS-ie.

 17. W poprzedniej(ch) kampanii(ch) kandydaci Korwina jako plakaty mieli w mojej okolicy kserówki/wydruki jako plakaty wyborcze. A teraz? Pełna profeska! Ciekawe skąd nagle taki przypływ gotówki?
  Przypomnę, że wspieranie ,,swoich” kanalii jako ,,spontanicznego głosu ludu” ma długą historie po drugiej stronie barykady – Amerykanie tak zrobili w Chile szczując związki górników miedzi i kierowców przeciw rządowi Allende (co dało pretekst quasi faszystowskiej juncie do ,,zaprowadzenia” porządku pośród ,,chaosu”) ,czy też bliższy nam przykład: nasza Solimarność. Rosja też ma piękne karty w tego typu działalności np. ruch rozbrojeniowy mega-aktywny w latach osiemdziesiątych na zachodzie Europy (i jego rozczulający postulat – jednostronnego rozbrojenia). Poglądy głoszone przez JKM jak i rozlewającą się po Europie prawacką swołocz dziwnym trafem idealnie dmą w trąbkę Putina. Neoliberalizm głoszony przez nich zaowocuje pozbawieniem Europy ,,równościowej” atrakcyjności (po owocem neoliberalizmu jest powstawanie superbogatej elity i wegetującej reszty) jak i rozwaleniem UE co zaowocuje pozostawieniem każdego kraju sam na sam z Rosją (pomijam bonus w postaci ,,odgrzania” starych zaszłości historycznych” konfliktujące kraje Europy w ramach masturbacji patriotycznej). Jeżeli Korwin jest takim geniuszem jak twierdzą jego wyznawcy to nie może być ,,pożytecznym idiotą” Putina. Wobec tego pozostaje opcja nr.że Korwin jest pospolitym pachołkiem Putina…

 18. Jeżeli p. Jeżdżewski nie bierze pieniędzy od CIA, BND czy MI5 to powinien natychmiast zacząć brać bo i tak mu nikt nie uwierzy, że można pisać takie bzdury inaczej niż na zamówienie.
  Smutną stroną tego jest fakt zaciemniania uśmieszkiem tragicznej roli JKM w polityce ogłupiania polskiej młodzieży. To najgorszy i najniebezpieczniejszy człowiek w polskiej polityce. Właśnie przez to, że jest kulturalny i słucha się go z przyjemnością jako człowieka wymiotując przy tym na jego poglądy.

 19. Korwin to śmieszny człowieczek o charakterystycznym wyglądzie i niech się tam sobą masturbuje na forum, jeśli mu to sprawia przyjemność. Kłopot w tym, że chłop zatrudnia armię internetowych trollików, które – choć jeszcze nie całkiem opierzone – atakują z całych sił i zupełnie nie czują tego, ze są kompletnie bezwolne i poddane Korwinowi. Że też nikt nie wychowywał tych biednych dzieciaków…

 20. Zaglądam w przerwie od roboty na stronę i co widzę? Redaktor Jażdżewski nazwał kilka rzeczy po imieniu, co spowodowało wysypanie się wora z komentarzami z parafii Stop Obrażaniu Korwina Krula w Internecie. O tempora, o mores…

  W swej naiwności myślałem, że z Korwina się wyrasta po gimnazjum…

 21. @ Vera
  16 maja o godz. 6:50
  O tym w sumie odrażającym typie – dla mnie jest zdyskwalifikowany jako człowiek ze względu na swoje poglądy nt. Pinocheta – idealnie pasuje zdanie rosyjskiego polityka – S. Wittego ,,Każdemu nieukowi sprawy polityki wydają się proste”. Recepty tego osobnika są nie tyle proste: zlikwidować podatki, maga-konserwatywne wartości, pozbawić kobiety prawa głosu i sprywatyzować wszystko. I będzie raj.
  To ideologia dla idiotów, którym zdrowie dobrze służy i wydaje im się, że gdyby nie ,,oni” to by opływali we wszelki dostatek. Nie przyjmują do wiadomości, że mogliby nie byc tymi zatrudniającymi ale zatrudnionymi i jako tacy pozbawieni ochrony takich lewackich wynalazków jak prawo pracy zostaliby sprowadzeni do poziomu robotników wyzyskiwanych w gwatemalskich czy meksykańskich maquiladores

 22. Ani JKM, ani JK nie są opłacani przez Putina, ale na to zasługują. Skoro Rosja ma bezpłatnych pożytecznych idiotów, to dlaczego ma płacić ? Obaj ci panowie rośli w epoce czynów społecznych jak widać pozostało to im do dzisiaj.

 23. Re Slawczan- zawsze twierdziłem, że lewica to ćwierćinteligenci i Ty swoim wpisem to potwierdzasz.A może na prawdę nazywasz się Ikonowicz.Myśmy już socjalizm przeżyli i najgorsze teraz jest to, że Kaczyński z Tuskiem chcą nam zafundować nową jego wersję przy wsparciu neokomunistów z UE…

 24. krzysztof
  15 maja o godz. 19:02

  jak do tej pory nie wiesz to trzeba wyjasnic.
  Nord Stream – to glupota polskiej polityki i zlodziejstwo Ukrainy.

 25. JKM tu ma racje, że byli oni( Prawyj Sektor i ich snajperzy) szkoleni w Polsce, a konkretnie w prowadzeniu asymmetric warfare and hit-and-run guerrilla tactics. Od Sep-2013 86 czlonkow Prawyj Sektor w ramach wymiany studentow( wiek … 35-40 lat) byli przez 4 tygodnie szkoleni w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ten trening odbyl sie 2 miesiace przed decyzja Janukowycza o nie podpisaniu EU association agreement co wywolalo fale protestow na Majdanie. Te zarzuty autorstwa francuskiego polityka i specjalisty stosunkow miedzynarowych Thierry Meyssan sa prokuraturze generalnej RP znane(Ukraine: Poland trained putchists two months in advance by Thierry Meyssan). Jakie cele szef polskiego MSZ R.Sikorskiego forsowal gdy 16.04.2013 popieracj uzycie wojska i neofaszystow przeciw silom rzadowym i prorosyjskim demonstrantom?. Radoslaw Sikorski nalezy do grupy waszyngtonskiej neokonserwy. W latach 2002- 2005 byl »Resident Fellow« of American Enterprise Institute, do ktorej nalezeli tez architekci wojny z Irakiem Dick Cheney i Richard Perle, podobnie jak i jego zona Anne Appelbaum anty-rosyjska kolumnistka Washington Post.
  … ale to juz jest wszystko o czym JKM wie – na zasadzie zgadywnami – co sie miedzy niebem a ziemia dzieje.

 26. Rusofobia zastapila anysemityzm. Widac ze Jazdzewski musi kogos (ruskich) nienawidziec zeby funkcjonowac. Fakt, antysemityzm jest karany a za rusofobie nikt jeszcze nie dostal po mordzie. Jazdzewski jest niebezpieczny bo na lamach krajowego tygodnika szczuje, demomoralizuje i kpi na fali rusofobi.
  Polskie media klamia o Ukrainie. 80 % wszystkiego co w Polityce napisano o Ukrainie w ostatnich 6 miesiacach to klamstwa.

 27. i ten Pan to co napisał pracuje w Polityce ???

  pojmowanie spraw na poziomie gimbasa,

 28. Ależ Sauromie, dlaczego? Korwin odstawia pomawianie regularnie, to może zebrać raz na ruski (nomen omen) rok burzę, którą nasiał. Przyszywanie epitetów czerwonych/komunistów/socjalistów każdemu kto nie jest wystarczająco beztroski (a czasem wręcz bezmyślny) w sprawach polityki i ekonomii (i wszelkich innych) jest przecież gwoździem jego programu 🙂

  Inna sprawa, że sens tego wpisu „jak nie Europa to Rosja” pozostaje przecież niezmienny. Ani nie od wczoraj, ani nie od ’89 ale odkąd Rosja postanowiła poeksportować swoją myśl polityczną na bagnecie Armii Czerwonej. Geopolityki JKM nie zmieni, choćby nie wiem jak się napinał – i Polska albo będzie w orbicie UE, albo Rosji. Pytanie teraz tylko którą orbitę należałoby wybrać. Dla mnie odpowiedź jest dość oczywista i to z czysto pragmatycznych względów.

 29. Korwin-Mikke prawi nonsensy i to jest jego sposób na uprawianie polityki. Jego rosnąca ostatnio popularność świadczy jak najgorzej o stanie umysłowości znacznej części polskich wyborców.

 30. U Polaczków zawsze występował brak dystansu. Smuci mnie to, bo spekulowanie dlaczego tak a nie inaczej wygląda ten artykuł nie zmieni jego treści, a sama treść jest niewinna (nie mogłam znaleźć odpowiedniejszego słowa). Dyskusja jaka się z tego podniosła jest moim zdaniem wręcz absurdalna, ponieważ żadne oskarżenia nie padły a artykuł ma, dla mnie, wydźwięk humorystyczny.
  Nie bierzmy wszystkiego do siebie 🙂

 31. Banderowcy byli dominująca grupą na majdanie, a teraz tworzą trzon nowo powołanej gwardii narodowej. Niemicą agenturą jest (autor bloga tu się trochę zaplątał) ja twierdzi pan Mikke, nowa władza wyłoniona po rewolucji majdanu, której przewodzi były szef Ukraińskiej bezpieki Aleksander Turczynow i Arszenik Jaceniuk, który ,,wielokrotnie jeździł do Niemiec po rady i pieniądze”.

  Jak wynika z rozmowy między estońskim szefem dyplomacji, a Katarzyną Ashton szefową dyplomacji Unii do aktywistów majdanu i funkcjonariuszy berkutu mieli strzelać ci sami ludzie.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Faktywistka-majdanu-poleglych-milicjantow-i-protestujacych-zabili-ci-sami-ludzie#

  Czy byli oni szkoleni w Polsce? Skoro nasi bezpieczniacy mogli w zamian za 15 mln dolarów udostępnić CIA „lokal” do torturowania terrorystów to nie mogli za jakąś opłatą wyszkolić paru snajperów? Nie wiem czy to prawda, ale nie było by to nic nadzwyczajnego.

  Co do USA. Na Majdanie były rozdawane takie same (zmieniony tylko język) ulotki co na placu at-Tahrir w Kairze.
  http://poznavatelnoe.tv/rogov_listovki_euromaidana
  Obydwie rewolucje były inspirowane (a przynajmniej podburzane) przez ten sam ośrodek wpływu. Na pewno poza ukraiński.

  A po co Putinowi była aneksja Krymu, skoro mógł go w pełni kontrolować i bez tego? Anektował go nie ze względu na same wyniki referendum tylko na związane z nimi oczekiwania samych Rosjan. Nieanektowanie Krymu byłoby bardzo niepopularną decyzją. Poparcie dla Putina po aneksji znacznie wzrosło.

  Wiara w to, że Unia Europejska ma jakikolwiek pozytywny wpływ na pozycje Polski wobec Rosji to dziecięca naiwność. Putin układa się z pojedynczymi państwami, zwłaszcza z Niemcami.

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/454756,niemcy-sprzedali-rosjanom-prawa-do-poszukiwan-gazu-i-ropy-w-polsce.html

  Skąd pomysł, że jest inaczej. Partnerstwo wschodnie miało sens tylko do czasu gdy USA miało tu aktywna politykę.

  ,,Małych” się zawsze ,,dominuje”. Unia zmieniła tu tylko tyle, że Niemcy mogą ,,dominować małych” nie jak dawniej armią, tylko forsowaniem korzystnego dla siebie prawa unijnego i kredytem. W zamian z Unijna pomoc jaką Niemcy zorganizowały dla zadłużonej w niemieckich bankach Grecji ta musiała się zgodzić, że Unia (Niemcy) będą współdecydować o tym co Grecja robi – podbój metodami pokojowymi. ,,Wielcy” z ,,wielkimi” robią interesy. Tak było ,,kiedyś”, tak jest i teraz. Przykład? Nord Stream -,,Więksi” się układają, a ,,małym” będzie można przykręcać kurek i ich ,,dominować”. Co Unia tu zmienia? NIC.

  ,,…faktycznie zmierza do jej całkowitej utraty na rzecz autorytarnego sąsiada…” – skąd ten wniosek? Nie jest to niczym poparte. Tak czy inaczej Unia też jest autorytarna. Poza PE, który nic nie może, instytucje unijne nie są wybierane demokratycznie, urzędasy dobierają się sami jak za komuny w KC.

  Zbieżność poglądów ma być dowodem na agenturalność? Może to po prosu zbieżność? ponad to jest to tylko zbieżność częściowa ponieważ pan Mikke chcę np. znacznie zwiększyć siłę polskiej armii. jeśli owa zbieżność ma być dowodem ten postulat Mikkego tezę obala.
  Autor bloga wydaje się pewny swojej tezy mimo, że to tylko satyryczny domysł.
  Równie dobrze można było by postawić tezę, że autor napisał post na zlecenie kogoś z oponentów politycznych pana Mikke.

 32. Hipokryzja, to zaraz po debilizmie największa plaga ludzkości.
  Prosić się ministerstwo, przeciwko któremu się staje o pieniądze na swoją gazetkę to jest właśnie hipokryzja Panie Leszku.

  Jeżeli nie ma Pan do zaoferowania mi, obywatelowi, lepszego rozwiązania niż Korwin, to proszę zostawić tego człowieka w spokoju. Bo Pan mnie karmić nie będzie przez kolejne kadencje PO, prawda ?

 33. A ja, całego serca, życzę Korwin-Mikkemu wygranej, choćby dlatego, żeby się przekonać, czy stać go na wypełnienie obietnic przedwyborczych. Ale nie takich, jak np. urządzenie burdelu w gmachu PE, bo na tym mniej mi zależy, lecz tych dotyczących obniżenia podatków, ujawnienie i osądzenie oszustów na wysokich stanowiskach, reaktywacja „ustawy Wilczka”. Życzę mu sukcesu również dlatego, ponieważ jest kopany z każdej strony – z lewej, z prawej i z centrum. Nb. podobną zgodność lewicy i prawicy daje się zauważyć jeszcze w ocenie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego [na pohybel Putinowi, a „herojam (banderowcom) sława”]. W ogóle, to sytuacja jest podobna do tej ze Stanem Tymińskim – wtedy też doszło do zjednoczenia polityków i mediów skrajnie różnej proweniencji, przeciwko niemu. I, BTW, pytam: w czym bardziej szalony jest J K-M od duetu Kaczyński-Macierewicz i kto jest mi w stanie udowodnić, że obecnie nie rządzą Polską prawdziwi idioci?
  Przejrzałem notatkę w Wikipedii (dzięki Oliv) o Liberte – periodyku, którym dowodzi Pan Jażdżewski – zauważyłem tam Sorosa i śp. Geremka i nie mam już pytań w tej kwestii. Czekam więc na Janusza Korwin-Mikkego w Europarlamencie oraz liczne zastępy, młodych, dziarskich posłów z KNP w Sejmie. Buractwo musi odejść!

 34. Jobrave
  16 maja o godz. 20:27

  Kłótnia w klubie gangsterów.

  http://www.tvn24.pl/laureat-oscara-chce-sie-zrzec-polskiego-obywatelstwa-i-wyjechac-zostalem-zniszczony,429219,s.html

  Myslisz ,że pozwolą zlikwidować taki dochodowy klub?

 35. @Jobrave
  Oczywiście że nie będzie go stać na dotrzymanie tych obietnic. Gorzej, to nas nie będzie stać, bo wbrew temu co libertarianie twierdzą, całkowicie wolny rynek nie napełnia kieszeni przeciętnemu obywatelowi niewidzialną ręką. Choćby i najpracowitszemu czy najzdolniejszemu. Napełnia tym, którzy mają dość środków na zdobycie wpływów i wywieranie presji. Tak tak, przyjrzyj się dowolnemu układowi oligarchicznemu i szybko zauważysz że swoje korzenie ma w słabym państwie i jego instytucjach – dokładnie tym co Korwin nam proponuje utrwalić jako normę.

  Co więcej – rząd Mikkego nie miałby szans zbilansować nawet budzetu (przy założeniu że jego program jest wypełniony co do joty: likwidacja PIT/CIT, obniżka VAT i podatek pogłówny, podwyżka wydatków wojskowych itd). Weź do ręki kalkulator i policz zamiast wierzyć mu ślepo.

  No i poruszona kwestia geopolityczna – nasz krul niestety chce nas wepchnąć w ramiona wschodniego mocarstwa. Naprawdę nie masz nic przeciwko? Nie mów mi tylko, że Polskę stać na niezależność i suwerenność, bo się zaśmieję Ci w twarz i odeślę do mapy, podręcznikó historii i podstawowych danych statystycznych.

 36. mal
  16 maja o godz. 21:46

  Jak czytam takie teksty to przypomina mi się czas wprowadzania ustawy Wilczka.

  Wiele osób twierdziło,że należy pozostawić kartki na mięso bo czego jak czego ale mięsa i wędlin to w wolnym rynku nie da się naprodukować dla wszystkich.

 37. To zamiast czytać teksty i uskuteczniać wspominki zacznij liczyć i spójrz na rzeczywistość, bez założeń ideologicznych.

 38. Mamy Człowieka Roku 2014 i możemy go naśladować i powielać jego karierę :
  25 lat minęło jak cały wiek
  Gazeta Wyborcza obchodzi jubileusz 25 lecia działalności na polskim rynku mediów i srebrne wesele z „Solidarnością”, dzięki której ta Gazeta powstała.
  Na srebrnym weselu nie było małżonki / „Solidarności” /, z którą Gazeta Wyborcza wzięła ideowy rozwód. Za to małżonek Adam Michnik, redaktor naczelny gazety, pozostaje w znakomitej formie triumfującego celebryty. Przy okazji swego 25 lecia wybrano Człowieka Roku 2014. Został nim były szef Jukosu, miliarder Michaił Borysowicz Chodorkowski. Na blogu Daniela Passenta, który dzieli się własnymi refleksami z urodzin gazety, można poznać także opinię „absolwenta” o wyborze Chodorkowskiego na Człowieka Roku 2014 „Gazety Wyborczej”. Cytuję: „Michnik zawsze słynął z poczucia humoru.
  Ale teraz pobił rekord świata w autoparodii. Ogłosił mianowicie, że złodziej Chodorkowski przekształcił się z Nelsona Rockefellera w Nelsona Mendelę”.
  Jeśli mnie pamięć nie myli, 31 maja 2011 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strassburgu uznał, że ani postępowanie karne, ani rozprawa sądowa w związku z aresztowaniem byłego szefa Jukosu Michaiła Chodorkowskiego w 2003 roku nie nosiło znamion procesu politycznego.
  Wyróżniony na uroczystościach GW, były rosyjski oligarcha, Człowiek Roku 2014, przekazał gratulacje „Gazecie Wyborczej” i pozdrowił Polskę. „Pozdrawiam też Polskę i polski naród w 25 rocznicę odzyskania niepodległości, która zbiega się z rocznicą gazety. Przeszliście długą drogę od komunizmu do demokracji. Chciałbym podziękować panu Adamowi Michnikowi, który podtrzymywał mnie na duchu przez długie lata w więzieniu.” – oświadczył Michaił Chodorkowski.
  Adam Michnik nawiązując do pozdrowień Chodorkowskiego, ujawnił sobie dane przyrzeczenie, cytuję : „Przyrzekałem sobie, że Putinowi nie dam spokoju, dopóki Misza będzie siedział w więzieniu”.
  Kolejny uczestnik tego jubileuszu, celebryta medialny Leszek Balcerowicz, został przedstawiony jako ” Mojżesz polskiej transformacji, który wyprowadził nas z niewoli gospodarki centralnie planowanej i zaprowadził do ziemi obiecanej wolnego rynku” – tak przedstawił Balcerowicza redaktor Jarosław Kurski z „Gazety Wyborczej”.
  Kolejnym mówcą był aktor Andrzej Seweryn, który odczytał list od Andrzeja Wajdy: ” Gazeta Wyborcza, Gazeta Solidarności, Osiem Stron Prawdy, Osiem Stron Wolności – wołali 4 czerwca 1989 roku na ulicach nasi sprzedawcy, nie obiecując niczego więcej, a my dumni z czerwonego napisu „Solidarność” wspierającego nasz tytuł, patrzyliśmy tylko przed siebie. Niestety, już niedługo trzeba było się obejrzeć za siebie, kiedy NSZZ Solidarność zabrała nam swoje godło z Wyborczej… Czytam „Wyborczą” codziennie, nie mam innej bliższej memu sercu gazety, w której nawet jeśli się z czymś nie zgadzam, rozumiem o co idzie w tym naszym niełatwym do zrozumienia kraju.”
  Debata jubileuszowa dobiegała końca, kiedy na scenie pojawił Daniel Olbrychski, który przeczytał list od Lecha Wałęsy: „Różnie między nami bywało. Nie zawsze byłem przez Adasia i „Gazetę Wyborczą” dobrze rozumiany. Spieraliśmy się i nawet kłócili, ale nigdy nie graliśmy ze sobą nieczysto. Pozostała za to między nami stara przyjaźń z czasów walki. Na kolejne ćwiartki wieku życzę zespołowi Wyborczej” wielu sukcesów.”
  Całą uroczystość można było obejrzeć w internecie.
  W dawnych czasach, w XX wieku, słuchaliśmy piosenki „40 lat minęło jak jeden dzień”. W XXI wieku, czytając sprawozdanie z 25 lecia działalności „Gazety Wyborczej”, można nucić sobie nową piosenkę „25 lat minęło jak cały wiek”. Atmosfera tamtych dni, pełnych nadziei, ulotniła się jak kamfora. Pozostali tylko kombatanci tamtego okresu.
  Teraz oni są elitą medialną i polityczną III RP. To oni byli reżyserami tych dramatycznych czasów.
  Brak na uroczystości przedstawicieli obecnej „Solidarności” jest dowodem, że nie ma w Polsce wspólnej linii melodycznej w tym utworze wielogłosowym jaką powinna być polska polityka.
  Elity polskie zachowują się jak Lotofagowie, jak oni pozostają w stanie sennej błogości i całkowitego zapomnienia o ojczyźnie.
  Same celebrują sukces samouwłaszczenia się i jako wzór do naśladowania i podziwu przedstawiają losy byłego oligarchy rosyjskiego.
  Do kompletu powinni dodać oligarchów finansowego sukcesu w UE, Abramowicza, właściciela klubu pilkarskiego Chelsea i Usmanowa właściciela Arsenalu. Może to też są postacie godne naśladowania przez stoczniowców pozostających bez pracy od 25 lat?
  Wybór Chodorkowskiego na Człowieka Roku 2014, to popis samodzierżawia GW przez rzeczywistego jubilata, jakim był , jest, i będzie, Adam Michnik.

 39. …jedno jest pewne , ze przy najblizszej okazji , MIKKE dostanie ode mnie porzadnie po RYJU !!! , tak , ze go nie zdolaja pozszywac przez najblizsze kilka miesiecy . Mam nadzieje , ten KOTUN przeczyta moj komentarz .

 40. Fani JKM na tym blogu to wyjątkowe cymbały. Ani u nich wiedzy historycznej nie uświadczysz, ani elementarnego rozumienia geopolityki. Jeśli taki poziom reprezentują ludzie bądź co bądź piśmienni, to czego czego oczekiwać od paru milionów wtórnych analfabetów, którzy czerpią wiedzę z telewizorów, no ewentualnie z drukowanych brukowców, w których fotografie dominują nad przekazem drukowanym. Byle Korwin łatwo zamąci im w głowie.

 41. „Korwin-Mikke walczy z gejowską zarazą (jak Putin), marzy o rządach autorytarnych (jak Putin), jest za rozwaleniem Unii Europejskiej (jak Putin).”

  Porównania z kapelusza. Też mogę napisać takie na zawołanie:
  Zdrowy człowiek chce być zdrowy(jak ten chory na AIDS), zdrowy człowiek chce być szczęśliwy(jak ten chory na AIDS), zdrowy człowiek lubi seks(jak ten chory na AIDS).

  I z tych porównań mamy wywnioskować, że zdrowy człowiek jest chory na AIDS czy że te pragnienia są po prostu ok? Szkoda słów, jak chcesz Pan krytykować, podejdź Pan do tematu poważnie. 🙂

 42. A dziennikarz Jażdżewski przez kogo jest opłacany?
  francuz
  17 maja o godz. 7:11
  Zawsze byłeś w gębie, w dodatku anonimowy, taki mocny?

 43. Zapomniałem zapytać jeszcze w jednej sprawie, bo czytając zdanie:”Jeśli Korwin-Mikke nie bierze pieniędzy od Putina, natychmiast powinien zacząć!” trzeba zapytać:
  czy to znaczy, że inni politycy, którzy popierają politykę USA czy UE, biorą pieniądze od Obamy, Merkel (wcześniej Kohl i tu pieniądze ponoć „szły” do dawnej partii Tuska), Hollanda, i innych przywódców krajów UE?
  Może pan coś więcej na ten temat napisać?

 44. Oliv@
  Oczywiście, że nie pozwolą.
  ———————————–
  W poprzednich wpisach wyraziłem się cokolwiek nieprecyzyjnie, więc teraz wyjaśniam i uzupełniam – otóż będąc za sukcesem wyborczym Janusza Korwin – Mikkego, jestem jednocześnie bardzo daleki o tego, by był, to sukces pozwalający mu na sformowanie rządu. Niech KNP ma tylu posłów (wybiegam w przyszłość myśląc o polskim Sejmie), żeby mieć jakiś wpływ na politykę, żeby móc to i owo utargować naruszając POPiS-owską zmowę.
  Wbrew pozorom, czyli temu co napisałem w poprzednich postach-panegirykach na cześć JK-M, wcale nie uważam, że to, co on zamierza (albo mówi, że zamierza) jest dla nas dobre, ponadto większości tego, co chce zaprowadzić, zaprowadzić się nie da. Jak – słusznie -zauważył „Mal” – „Wolny rynek całkowicie wolny rynek nie napełnia kieszeni przeciętnemu obywatelowi niewidzialną ręką. Choćby i najpracowitszemu czy najzdolniejszemu. Napełnia tym, którzy mają dość środków na zdobycie wpływów i wywieranie presji.” Jak już wspomniałem, w którymś z postów, nie jestem liberałem, jeśli już, to z liberalizmów bliższy mi jest socjalliberalizm, choć też nie do końca, bo w „niewidzialną rękę rynku” niespecjalnie wierzę, z drugiej jednak strony nie mogę zapomnieć „ustawy Wilczka”, która wyzwoliła u milionów Polaków chęć wzięcia swojego losu w swoje ręce, umożliwiając im robienie interesów i interesików i gdyby JK-M ze swoimi posłami wpłynął na jej przywrócenie, to – tak mi się wydaje – nie byłoby najgorzej. W Polsce w dalszym ciągu z wolnością gospodarczą nie jest najlepiej, więc może tu JK-M, ze swoim KNP byłby pomocny.
  Od kilku lat mieszkam w Wielkiej Brytanii i czego nie udało mi się osiągnąć w Polsce, osiągnąłem tu. W naszym kraju, po utracie pracy w pewnym, głównym polskim medium (redukcje, redukcje i jeszcze raz redukcje) próbowałem zająć się interesami (na niewielką skalę, bo jestem minimalistą), ale poległem, po kilkuletnich zmaganiach z urzędami, przepisami itp. czyli typowy polski nieudacznik. W UK już po miesiącu miałem dobrą pracę i to swoim zawodzie. Dwa lata temu straciłem (tu też zdarzają się redukcje), ale nie chciałem iść na zasiłek, więc założyłem własny portal internetowy. Zainwestowałem weń 1000 funtów. Działalność gospodarczą założyłem w ciągu 15 minut wypełniając stosowny formularz przez internet. Płaciłem i płacę miesięcznie na tutejszy ZUS (National Insurance) składki w wysokości 16 funtów (ca. 80 zł!) w Polsce, z tego, co wiem płaciłbym 900 zł. Przez rok miałem marne dochody, więc wspomagał mnie nieco budżet UK dodatkiem zwanym Working Tax Credit, a ja w tym czasie byłem bardzo pracowity pracując po kilkanaście godzin dziennie, wszystko robiłem sam. Zacząłem z miejsca 26. 639 450 miejsca na świecie, a obecnie mam 1.763 299 pozycję na świecie. Tak się „wypozycjonowałem” bez niczyjej pomocy, bez płacenia za to firmom biorącym kasę za pozycjonowanie. Obecnie zarabiam 2500 – 3000 funtów miesięcznie na czysto. Mnie to w zupełności wystarczy (nawet trochę za dużo).
  Podaję własny przykład, by pokazać, jak nieudacznikowi z Polski, którego nauczono w ojczyźnie, że ma wątpić w siebie, bać się urzędów, być przekonanym, że bez koneksji nic się nie da zrobić itp., udało się gdzie indziej Tu odzyskałem wiarę w siebie dzięki m.in. systemowi, który służy obywatelowi. System ten jest „hybrydowy” – jest tu i liberalizm i socjalliberalizm, socjalizm
  i kapitalizm. Mnie się marzy połączenie „ikonowiczyzmu” z „korwinmikkeizmem.”
  Przepraszam za ten przydługi osobisty wtręt, ale chciałem pokazać, że są też inne rozwiązania i liczę, że KNP będzie fermentem, który zmieni pewne rzeczy na korzyść.

  Polityka zagraniczna JK-M. Nie wiem, czy rzeczywiście chce on wprowadzić nas na rosyjską orbitę. To, że przyznaje on rację Putinowi, nie oznacza, że chciałby Polski „zwasalizowanej” przez Rosję, natomiast przyznaje, że marzy mu się władza prawie absolutna i całkiem sensownie uzasadnia dlaczego.
  Może moja głębia intelektualna nie jest zbyt głęboka, ale z tego, że Polska nie może uprawiać samodzielnej (sensu stricto) samodzielnej polityki zagranicznej, zdaję sobie doskonale sprawę. Ale, czy związku z tym nie należy podejmować prób mających na celu zbliżanie się do ideału? Órban, na którego tak pomstują polskie media głównego nurtu, pokazał, że margines wolności w UE względem tego jest całkiem spory. Też możemy z tej wolności korzystać, a, że nie chcemy (ciekawe dlaczego?), czy nie potrafimy, to już inna sprawa.
  Polsko-rosyjskie stosunki mogłyby zapewne wyglądać inaczej, mam na myśli: lepiej, a nawet dużo lepiej i wcale nie musiałby, by polegać na finlandyzacji Polski, w zupełności wystarczyłaby hungaryzacja. No, ale jeśli pozwoliliśmy sobie narzucić rolę przedłużonego ramienia USA, jątrzącego na Wschodzie, to jest tak, jak jest.

  Kiedyś się mówiło, że młodzież jest z natury lewicowa. Nie wiem czy to do końca prawda, ale być może. Na pewno jednak jest buntownicza i oczekuje prostych prawd. Większość zwolenników Korwin-Mikkego, to młodzież i JK-M jej te prawdy daje. Korwin-Mikke diagnozuje chorobę i sprawie wrażenie, że doskonale wie jak ją wyleczyć, a że jest buntownikiem, to zaskarbia sobie sympatię, a nawet miłość młodzieży. Ktoś wyżej napisał, że on tę młodzież ogłupia. Może i tak, ale jednak w mniejszym stopniu niż PiS i PO swoich młodych zwolenników.

 45. Jobrave
  17 maja o godz. 12:32

  ”Órban, na którego tak pomstują polskie media głównego nurtu, pokazał, że margines wolności w UE względem tego jest całkiem spory”
  Własciwie nie wiadomo jak duży, biorąc pod wagę fakt ,że Orban przed wyborami ograniczył mocno prawa wyborcze mniejszościom narodowym.
  Unia nabrała wody w usta chociaż ma na tym tle niezłego zajoba.

  1.763 299 —-gratulacje

 46. „Szymon F.
  Niech Pan pojedzie do Rosji, tam ludzi plują na Europe Zachodnią”

  chyba ze robia interesy z Europa I jada na zachod na wczasy, oczywiscie bogaci ruscy a nie wiekszosciowa biedota

 47. Pan SAUROM pisze: ” nie podoba mi się pomawianie tego człowieka o to, że jest opłacany przez Rosjan”. Bardzo przydatna jest umiejętność czytania zdań ze zrozumieniem. Czasem jednak i to nie wystarczy aby zrozumieć sens całości. I to jest przypadek pana Sauroma. JKM nie jest tu bowiem oskarżany o branie pieniędzy z Rosji, a jedynie o to, że głoszone przez przez siebie poglądy dowolnie zmienia, jeśli tak mu akurat pasuje.
  Drugi zaś zarzut to to, że atakując UE odgrywa dla Putina rolę pożytecznego idioty, kontynuując mało chwalebne tradycje Targowicy.

 48. Przyłączam się do wypowiedzi Jobrave..Jest madra ponieważ stara się zobaczyć problemy poruszane przez dyskutantow na tym blogu w miarę wielostronnie i bez zajalosci.
  Mam trochę kłopot z orbanizacją : w sprawach polityki zagranicznej tak ale ta wewnętrzna…?

 49. A od kiedy to korwin „nie jest idiota”? Kazdy, kto propaguje tak mizogyniczne i w ogole prowykluczeniowe tresci jak ten pajac, jest idota, bez wzgledu na to, czy powodowane sa impotencja, innymi porazkami na niwie damsko-meskiej, czy jeszcze czyms innym. Wszystko, za czym sie opowiada, jest zle, a wprowadzone w zycie uczyniloby to miejsce znacznie gorszym. W pelni wiec zasluguje na miano idioty.

  Pytanie, czy Polska zasluguje na kogos takiego. Raczej tak, bo to jest kraj nieczesto myslacych. Jedna pani zaprasza tego dewianta ( „kobiete sie zawsze gwalci”) do studia i nie reaguje na tak skandaliczne tresci, inny pan uwaza, ze pierwszoplanowe sa wynurzenia tego glupka na tematy wschodnie, a wielu wyborcow zaglosuje na niego, zeby odmrozic sobie uszy na zlosc popisowskim rodzicom. Sorry, jestescie, polacy, go warci. Juz nawet wielka litera nie ma sensu.

 50. J.K.- M. to tragiczny skutek 25 lat napier****nia, przez postsolidarnościowe i postkomunistyczne elity, wszystkim do głów, że neoliberalna wulgata jest jedyną racjonalną wersją funkcjonowania kapitalizmu, a jej wykonawcy w krajach anglosaskich (Thatcher, Reagan) to dobrodzieje wolności, których jednak nie zrozumiały ciemne masy nawet w ich krajach.

  Teraz mamy nawrócenia ludzi z obozu sprawców neoliberalnej terapii szokowej przyznających się, że wiele poszło nie tak jak powinno, a reformy były dotkliwe dla wielu. No trudno drodzy neoliberałowie, wyhodowaliście sobie jeszcze bardziej ekstremistycznych w sferze wolności gospodarczych i reakcyjnych w warstwie światopoglądowej uczniów jakimi są młodzi korwiniści. Poza nimi są jeszcze wielbiciele neoendeckich popłuczyn tępiący każde odchylenie od ich zdegenerowanej, parafaszystowskiej normy. Kto wie do czego nas to doprowadzi, ale naciskajcie dalej na cięcia socjalu, na uelastycznienie rynku pracy, na prywatyzację tego co jeszcze zostało w rękach samorządów i państwa, a ujrzymy prawie to co oglądały Niemcy w latach trzydziestych, czyli młodych neoendeckich kryptofaszystów u władzy z tą różnicą, że w rosyjskiej, imperialnej strefie wpływów. Przecież to nie jacyś tam wątli kurwiniści będą rządzić tym krajem, tylko dziarscy brunatni chłopcy.

 51. JKM wygladem i zachowaniem czy pogladami zgrywa sie na ekscentrycznego angielskiego lorda, ktory dla wlasnego widzimisie opowiada rzeczy, ktore nie sluza niczemu. Jego poglady polityczne to mieszanka narodowegosocjalizmu, komunizmu i faszyzmu. Jawnie drwi sobie z ludzi, oskarzajac np. kobiety, ze same chca byc gwalcone, czy popierajac polityke Putina albo ze bedzie bral pieniadze z Brukseli, by z ich pomoca rozsadzic ja od srodka. Komu ma to wszystko sluzyc? Taka Anglia, Holandia czy Francja dadza sobie rade bez unii. Polska duzo gorzej na tym wyjdzie. Zostanie sama wydana na laske i nielaske Rosji, ktora zaczyna wracac do polityki podbojow panstw osciennych, zeby scalic je w dawny ZSRR. Ale to dziwaczny JKM moze plesc takie duby smalone, bo go to nic nie kosztuje, najwyzej zyska diety brukselskie. Nie mam ppojecia, jak ma sluzyc Polsce i obywatelom dziwaczna polityka zgrywajacego sie na ekscentrycznego lorda JKM?

 52. Samael – czy ty się dobrze czujesz? Postsolidarnościowcy i postkomuniści polskimi neoliberałami? Z drugiej strony, Korwin neoliberałem? Chłopie… albo nie rozumiesz komentowanych zjawisk (rozróżnienie neoliberalizmu od innych liberalizmów, z libertarianizmem korwinowskim włącznie), albo musiało się wkraść potężne… przejęzyczenie.

 53. W Polsce duża część wyborców zachowuje się całkiem irracjonalnie , pokazując, że całkiem nie rozumieją demokracji. Nie rozumieją, że właśnie wybory dają im możliwość wpływu na Kraj.
  Czytając teksty niektórych blogerów , wyraźnie widać, że frustracja i niezadowolenie wywołuje u nich działanie typu „na złość mojej matce , odmrożę obie uszy”
  Autor tego bloga napisał o jednej z dziwniejszych postaci polskiej polityki, Właściwie anty-polityku ,człowieku inteligentny jednak wyraźnie chorym na głowę , który z uporem maniaka już od ponad 50 lat udziela się politycznie , właściwie bez sukcesów , a jedynie ze stratami. W 1964 r. został aresztowany za kolportaż ulotek nawołujących do protestu przeciwko represjom wobec sygnatariuszy Listu 34 (list przeciwko zaostrzaniu cenzury podpisało 34 intelektualistów). Korwin-Mikke, wówczas student piątego roku matematyki, stracił prawo do robienia magisterium. To działanie jeszcze było zrozumiałe , ale dlaczego po marciu 1968r paradował obwieszony gwiazdami Dawida to już znacznie trudniej , bo ja tez brałem udział w tych protestach studenckich i wiem, że studenci dowiedzieli się, że winę za te zajścia ponoszą żydzi dowiedzieli się już po rozruchach. Za ten idiotyzm tez trafił do aresztu. W czasie strajków solidarnościowych tez się udzielał – gdy Korwin-Mikke zaczął wciskać robotnikom własne broszurki polityczne, Marian Jurczyk, szef szczecińskiego strajku, polecił wyprowadzić go siłą za bramę stoczni.
  Czyli znów zero sukcesu. Po przemianach W wyborach 1991 roku gdy nie obowiązywał próg wyborczy, UPR, zdobywając 2,26 proc. głosów, wprowadziła do Sejmu trzech posłów. Od tamtego czasu nigdy nie otarła się nawet o próg wyborczy, a mimo wszystko do każdych wyborów startuje. Zawsze pokazuje swój radykalizm i z ogromna pewnością siebie głosi swe polityczne credo.
  Zyskując zwolenników potrafi szybko czymś ich zrazić i palnąć jakąś zupełnie niepolityczną wypowiedź. Właściwie to trudno ocenić czy ma jakąś linię polityczną , oprócz tego, że pragnie szokować, i grac niby gościa z wyższych sfer w garniturze i muszce , co chwilę pokazując w pełnej krasie jakim jest chamem. Bieże przykład z wielu kontrowersyjnych polityków ,choćby Davida Irvinga po którym obecnie przytacza, że nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o eksterminacji żydów. Powinien przecież wiedzieć jak głoszenie takich poglądów się dla tego człowieka skończyło, ale on brnie. Polityk jawnie głoszący, że kobiety są do garów , a nie do polityki, wiadomo że obecnie nie jest w stanie zbudować rozsądnego poparcia, bo wycina sobie połowę wyborców. Polityk który na pytanie z jakich swoich dokonań jest najbardziej dumny odpowiada „Napisałem na przykład najlepszą na świecie książkę o ubezpieczeniach i żadna krytyka jej nie zauważa”. Nic dodać , nic ując to chyba najlepiej go ocenia.
  Pytanie jest tylko dlaczego mamy taką głupią młodzież,. bo protest , protestem , ale przecież jego sens powinien być.

 54. Vera
  16 maja o godz. 6:50
  Bardzo przesadziłaś, Korwin jest mało niebezpieczny, an nie jest w stanie zbudować jakiegoś istotnie wpływającego na kraj ruchu. Był i pozostanie pajacem na scenie politycznej. Przykre tylko że mamy tak dużo głupiej młodzieży.

css.php