Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

27.05.2014
wtorek

Doniesienie do prokuratury na Janusza Korwin-Mikkego

27 maja 2014, wtorek,

Prokuratura Rejonowa w Otwocku
Adres: ul. Armii Krajowej 2, 05-400 Otwock

Niniejszym składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Korwin-Mikkego, z artykułu art. 127. § 2. kk.

Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Uzasadnienie:

Janusz Korwin-Mikke otwarcie nawołuje do obalenia ustroju demokratycznego III Rzeczpospolitej, co jest złamaniem artykułu 2 oraz artykułu 4 Konstytucji RP.

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 4.

 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

Janusz Korwin-Mikke wzywa także do odebrania praw wyborczym kobietom, co jest pogwałceniem artykułu 32 i artykułu 33 Konstytucji.

Art. 32.

 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 33.

 1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

Uzasadnienie:

Celem przeprowadzenia powyższych przestępstw na ustroju Rzeczpospolitej powołał do istnienia organizację Kongres Nowej Prawicy. Przekroczenie progu wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego pozwala domniemywać, że wcześniejsze zapowiedzi pozostające w sferze political fiction należy potraktować całkowicie poważnie i zbadać, przy użyciu jakich metod Janusz Korwin-Mikke zamierza przeprowadzić obalenie demokracji oraz odebranie praw wyborczych przeszło połowie lub też wszystkim obywatelom. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że bez użycia przemocy nie będzie to możliwe. Na dowód załącza się kilka cytatów ze sprzecznych z Konstytucją RP wystąpień prezesa Kongresu Nowej Prawicy:

My chcemy obalić III RP i w to miejsce wprowadzić Państwo Polskie

http://polska.newsweek.pl/obalimy-ustroj-i-bedziemy-jak-wegry–korwin-mikke-niezlomny,82478,1,1.html

Nowej Prawicy nie chodzi o zmianę rządu, nam chodzi o zmianę ustrojową, chcemy obalić to okropne, totalitarne państwo – mówi szef partii Janusz Korwin-Mikke.

http://www.wprost.pl/ar/262624/Korwin-Mikke-nie-chcemy-zmieniac-rzadu-Chcemy-zmienic-ustroj/

https://www.youtube.com/watch?v=BdC9tUlOXIs

Kobiety nadal nie powinny mieć prawa głosu.

http://natemat.pl/97399,janusz-korwin-mikke-nie-zmienia-zdania-kobiety-nie-powinny-miec-prawa-glosu

W związku z powyższym wnoszę o zbadanie czy Janusz Korwin-Mikke nie dopuścił się przestępstwa z art. 127. § 2. kk.

Leszek Jażdżewski

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 27

Dodaj komentarz »
 1. JKM kolejny wrog tzw.dziennikarzy i publicystow nr 1. Nie ma Palikota to wezmiemy sie za Korwina-Mikke. A hipokrytow i klamcow Tuska i Kaczynskiego chwalmy i wyslawiajmy pod niebiosa wraz z ich protektorami, facetami w sukienkach.
  Zenada

 2. „Enfant terrible” Parlamentu UE ?
  Enfant terrible, dosłownie – okropne dziecko, osoba nietaktowna, żenująco prawdomówna. Czy „enfant terrible” Parlamentu UE zostanie Janusz Korwin- Mikke, którego partia przekroczyła zdecydowanie próg wyborczy i zdobyła 4 mandaty ? Po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu UE, Janusz Korwin-Mikke podziękował swoim wyborcom – „Obiecuję, że z tej drogi nie zejdziemy i w Brukseli będziemy głosić to samo, co głosiliśmy w Polsce”. Z czego znany jest Janusz Korwin-Mikke współtwórca i polityk Nowej Prawicy? Znany jest z mediów III RP i znaku rozpoznawczego jakim stała się jego muszka, znakomicie komponująca się z jego kreacjami medialnymi. Jego poglądy polityczne były i są „żenująco prawdomówne”.
  Na tle powszechnej obłudy politycznej działają one ożywczo na wyborcę, jak zimny prysznic w duszny, upalny dzień. Nasz „enfant terrible” ośmiesza obecne elity polityczne, które przyjęły rolę „papugi” narzuconą im przez europejski globalizm i nie stać ich nawet na szacunek dla samego siebie.
  Jednak Bruksela nie czeka na efektowne riposty w czasie posiedzeń parlamentarnych, tylko na cud gospodarczy, który może ocalić Unię Europejską przed tendencjami separatystycznymi. Wyniki wyborów we Francji są poważnym ostrzeżeniem dla nowych parlamentarzystów.
  Szokująca jest niska frekwencja wyborcza w Polsce. W wyborach do Parlamentu UE aż 77 procent uprawnionych nie wzięło udziału w głosowaniu. Niska frekwencja odbiera potrzebną moc tak poważnemu wydarzeniu, jakim powinny być wybory do Parlamentu UE.
  Do zdobycia „wymarzonego” mandatu, niektórym politykom wystarczyło 24 tysiące głosów. Te wyniki mówią same za siebie. Politycy udają, że nie ma problemu, a ci, którzy zwyciężyli i dostali upragnioną synekurę, serdecznie dziękowali wyborcom za wyrażone zaufanie.
  Zwyciężyła nieznacznie Platforma Obywatelska, 19 mandatów, ale sukcesem może pochwalić się Prawo i Sprawiedliwość, która również zdobyła 19 mandatów. Trzecie miejsce i 5 mandatów do Parlamentu UE, wywalczyła SLD. Po 4 mandaty zdobyły Nowa Prawica i PSL.
  W poniedziałek, w dzień po wyborach, na wschodniej Ukrainie zginęło przeszło 100 osób. Frekwencja wyborcza była na Ukrainie prawie 3 razy większa niż w Polsce. Ukraina ma nowego prezydenta, ale stary parlament i mnóstwo problemów.
  „Poszedłem na wybory, oddałem swój głos. To mój obowiązek. Ale od urny ciągnęło mnie na Majdan. Dlaczego? Bo stałem tutaj tyle czasu po to, żeby coś się zmieniło – mówi reporterce Gazeta.pl Annie Pawłowskiej jeden z protestujących na kijowskim Majdanie. – A od trzech miesięcy nie widzę zmian – dodaje. Niedzielne wiece były rewolucyjną tradycją Majdanu. Rozpoczynały się zawsze w południe od wspólnego śpiewania hymnu, antyrządowe okrzyków. Dziś grupka ludzi niezadowolonych z nowej władzy postanowiła kontynuować tę tradycję.
  Coś poszło nie tak. – Nie tak to wszystko miało wyglądać – słychać na Majdanie. Część niezadowolonych nie zamierza odpuszczać. – Udało się pokonać Janukowycza, uda się znowu zawalczyć o swoje – twierdzą. To właśnie oni zwołali dzisiejszy wiec pod hasłem „Majdan III – ludowa opozycja”.
  Problemy ukraińskie to problemy europejskie. Przedłużająca się frustracja może spowodować nieobliczalną tragedię w tej części Europy, która w XX wieku była najciężej doświadczona przez rewolucję i dwie wojny światowe. Oby o tym nie zapominali Europejczycy, że świeżo wybranego Parlamentu. Pomoc finansowa dla Ukrainy jest warunkiem niezbędnym do wyjścia z zapaści gospodarczej i emocjonalnej.
  W dniu wyborów do Parlamentu UE i wyborów nowego przezydenta na Ukrainie zmarł generał Wojciech Jaruzelski. W kontekście obecnych wydarzeń na Ukrainie możemy porównać polską i ukraińską drogę od dyktatury komunistycznej do demokracji parlamentarnej. Generał Jaruzelski odegrał w tych przemianach znacząca i rolę. W wywiadzie zamieszczonym w Newsweeku powiedział :
  „Polska nigdy nie była państwem komunistycznym”, a on nie był komunistą „niezależnie od tego, co się o nim mówi”.
  Jeżeli generał Jaruzelski nie był komunistą, będąc pierwszym sekretarzem PZPR , to wchodzimy w świat iluzji i politycznego kabaretu „Qui pro quo”, w którym występujemy jako widzowie i wyborcy.
  Jeżeli generał Jaruzelski nie był komunistą, jak sam stwierdził, to na pewno był żołnierzem. Podczas konferencji prasowej z Nową Prawicą, zapytano Korwina-Mikke, czy generał Jaruzelski powinien być pochowany z państwowymi honorami? Korwin odpowiedział: ” To mu się należy. Był dobrym generałem” i dodał :” Jaruzelskiego można cenić jako generała, ale nie jako polityka”.
  Opinie wyrażane przez Janusza Korwina-Mikke przyniosły mu sukces wyborczy do Parlamentu UE. To jest temat do przemyśleń dla kombatanckich elit politycznych, które utraciły kontakt emocjonalny z młodymi wyborcami.

 3. Problemem nie jest JKM, problemem są ci, którzy na niego głosują. Jacy wyborcy, tacy ich przedstawiciela na wszystkich szczeblach władzy.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Przecież JKM prezentuje takie poglądy od kilkunastu lat. teraz, kiedy coś mu się tam udało, nie ma sensu uderzać w niego personalnie, trzeba się zastanowić, dlaczego akurat teraz takie poglądy znalazły poklask. Poza tym nagle wszyscy się oburzają za to, co JKM mówi o kobietach. Rządząca partia za zamkniętymi drzwiami uzgadnia politykę dotyczącą przemocy wobec kobiet z biskupami – kto jak kto, ale oni kiepsko wypadają krytykując kogokolwiek za poglądy na temat praw kobiet

 6. Oj oj nie udało się przejść Palikotowi to zniszczymy rywala w sądzie. Panie Jażdżewski a dlaczegóż to pan nie pozwał np. Gorzelika w końcu ten pan też dąży do oderwania Śląska od Polski. Dlaczegóż to pan Jażdżewski np. nie pozwie polityków litewskich za dyskryminowanie Polaków. Czyżby zabrakło odwagi połytrukowi a może jesteśmy łybiórczy.

 7. A może Merkel nie pozwoliła skoro przecież Niemcy finansują PO to pewnie także finansują Liberte nieprawdaż.

 8. W takim razie proszę napisać taki sam donos na Palikoty i Platformersy. Nawołują do zmiany konstytucji, żeby wprowadzić euro. To jest taka sama działalność

 9. Panie Jazdzewski…hmm…ja wyborca KNP mogę tylko stwierdzić, że do takiego lewaka jak Pan pasuje stare powiedzenie…coelum ipsum petimus stultitia…życzę Panu udanych poszukiwań psychiatry, o ile jest jeszcze ratunek dla Pana….

 10. O, już się zwolennicy wypowiadają we właściwym sobie stylu.

 11. Wot ! Szczery demokrata!!!!

  Demokracja może być ,ale tylko taka, w której to Jażdżewski i spółka dostawiony jest do jej cycka.

  Korwin nie zazna spokoju bo nadepnął na odcisk Tuskowi,a szczególnie w wieczór wyborczy.
  Ale co ma wisieć nie utonie Jażdżewski.

 12. Przecieram oczy ze zdumienia .

  Za to siedział w pierdlu Nisiołowski,Komorowski,Michnik,Kuroń itd itd

 13. Najwyższy czas, żeby postawić do pionu Korwina-Mikke. Nie może hasać bezkarnie, jak dotychczas.

 14. @saurom z godz 13.05
  Gorzelik nie dąży do oderwania Śląska cytat z wiki: „Głównym celem organizacji jest utworzenie autonomicznego regionu w historycznych granicach Górnego Śląska”.
  Na stronach organizacji jest dostępny statut.

 15. Art. 2.
  „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.”

  Rzeczpospolita wcale nie jest demokratycznym panstwem. Rzeczpospolita nie ma nic wspolnego z demokracja. Rzeczpospolita wcale ne jest rzecza pospolita.
  Rzeczpospolita jest bantustanem Uni, wasalem Ameryki i kolonia Watykanu i nie ma zadnej sprawiedliwosci spoleczej.

  JKM ma racje. Kobiety w Polsce nie powinny miec prawa glosu. Nie powinny sie wypowiadac na tematy poza kuchnne. Po prostu nie sa rozgarniete. Brak im swiadomosci politycznej.

 16. Należy tępić niebezpieczną błazenadę, bo może przynieść złe skutki. Popieram Pana akcję.

 17. A skarż Pan, ile Pan chcesz. Jedna kompromitacja więcej, jedna mniej…

  Jak się jest planktonem politycznym to można jedynie kopać poważnych rywali po kostkach, merytorycznie jest Pan zerem.

 18. Jeśli Korwin nigdzie nie powiedział, że chce to zrobić przemocą, to nic mu się nie da udowodnić. Nawoływanie do zmiany konstytucji nie jest przestępstwem. Mnie się wydaje, że bardziej sensowne jest zbadanie, czy nie nawołuje on do nienawiści i czy nie ma jakiś paragrafów na to.

 19. Witam,

  Aż strach tu cokolwiek pisać, bo pan leszek może złożyć donos.

 20. jan
  27 maja o godz. 16:25

  Status to jedno a działania to drugie wyraźnie po działaniach można poznać do czego dąży ten pan Henlein także w 1938 roku głosił, że chce tylko Autonomii a jak się to skończyło to także wiadomo.

 21. Hm, panie liberalny liberale Jażdżewski, chyba trochę za późno składa pan zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Palikota („być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona”).

 22. Uff, odetchłem se z ulgom: już się przeraziłem, że pan liberalny liberał Jażdżewski złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tuska z PO i Piechocińskiego z PSL-u za to, że liberalnemu liberałowi rąbnęli forsę z OFE. Uff, uff.

 23. Liberał zwolennikiem cenzury? Koń by się uśmiał…

  A teraz dwa pytania do Pana Jażdżewskiego:
  1. Dlaczego nie składa Pan donosu na wszystkie istniejące organizacje monarchistyczne? One – w odróżnieniu od partii Kongres Nowej Prawicy, która NIE MA w programie wprowadzenia monarchii – mają w swoich statutach wpisanie działanie na rzecz likwidacji demokracji i wprowadzenia monarchii w Polsce. Skoro uważa Pan działanie Korwin-Mikkego za przestępstwo, to tym bardziej powinien Pan uważać za przestępstwo działanie tych organizacji monarchistycznych. Zatem, nie zawiadamiając odpowiednich organów o popełnieniu przestępstwa sam popełnił Pan przestępstwo (kłania się Art. 304. § 1. kk).

  2. Dlaczego nie składa Pan donosu na Pana Janusza Palikota, który w dniu 26.08.2012 w wywiadzie przeprowadzonym przez Pana Jacka Nizienkiewicza na pytanie „Będąc za likwidacją wszystkich państw europejskich, jest pan również za likwidacją państwa polskiego?” odpowiedział „No tak”. W tym samym wywiadzie Pan Palikot stwierdził także „Ruch Palikota jest za powstaniem jednego państwa europejskiego, bez Polski, Włoch, Francji i innych państw” oraz „Konstytucja, godło i flaga nie są potrzebne ani Polsce, ani Włochom, Francuzom i innym państwom Europy. Więcej zyskamy, jeśli pozbędziemy się tych fałszywych symboli”. Krótko mówiąc: Palikot opowiedział się za likwidacją niepodległości Polski oraz likwidacją Konstytucji, a to w oczywisty sposób podpada pod Art. 127. § 1. kk. Czy znał Pan tę wypowiedź Palikota? Jeśli tak, to brak zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa także podpada pod Art. 304. § 1. kk.

  Brak odpowiedzi na powyższe pytania uznam za dowód tchórzostwa i intelektualnej bezradności.

 24. Pula „samobójstw” sie wyczerpala – trzeba sie „ratowac” Konstytucja ! Kupa smiechu – na wolnosci autorzy zlodziejskich prywatyzacji sie szlajaja i sa wypytywani przez „Stokrotki”. Ja osobiscie wole demokracje – gdyby ustanowiono monarchie „krulem” móglby zostac „Gajowy” ze swoim koszernym kaszalotem… W efekcie trzeba by znosic korki na „ulycach” podczas przejazdu karety i byc budzonym w nocy strzalami z armat na czesc nowego bachora. A tak – te same ryje w mniej lub lepiej dobranych krawatach.
  Prosze o doniesienie do prokuratury w prawie kradziezy dokumentacji technicznej samochodów Star 266 & Star 1144* Podobno juz jest w „Reichu” – a MAN juz pakuje swoje „Koffer” do Turcji…. Dalli,dalli ucharakteryzowany na Jamesa Bonda Herr Leszek Jażdżewski. Jak „Liberté” to Égalité ! 😉

  *http://www.youtube.com/watch?v=DovPRXmUdAc
  „MAN – Marne Auto Niemieckie. wykupili za grosze stara, żeby pozbyć się konkurencji. Pierwszą rzeczą którą zrobili był wywóz do Niemiec dokumentacji starów 266 i 1144”

  PS.
  Maciek
  27 maja o godz. 18:07
  Pan sie dajesz terroryzowac jakims Panom Leszkom !?

 25. W pełni popieram zawiadomienie do prokuratury. Można jeszcze dołożyć hitlerowskie pozdrowienie wykonane w telewizji – nie da rady się wybronić, że zamawiał pięć piw. Mam niestety jeszcze jedną uwagę, może to nie do Pana, ale do wielu innych dziennikarzy. To dziennikarze wypromowali Korwina w tych wyborach – wszyscy pokazywali go i pisali o nim robiąc za darmo kampanię. No bo przeciez to takie fajne pokazywać wariata, a nuż palnie coś i będzie się działo. Z punktu widzenia obecnych mediów nie opłaca sie pokazać w TV poważnej dyskusji z poważnym człowiekiem – błazen zwiększa oglądalność i dobrze jest. Pokazujemy błazna i dla tzw. jaj nie mówimy, że to błazen, tylko traktujemy go jak prawdziwego kandydata. A potem jest płacz, że taki błazen, a ktoś go wybiera. Chociaż może i z wyniku Korwina dziennikarze są zadowoleni – będzie o czym pisać, a przeciez im głupiej i śmieszniej, tym więcej można o tym i w TV i w gazetach. Wstyd, panowie i panie dziennikarze.

 26. Komentować czy nie komentować? Oto jest pytanie.

  Hmm…. Panu Leszkowi mogę poradzić, aby przeczytał Art. 127 sto razy i potem przepisał go sto razy w zeszycie i jeszcze tyle samo razy na tablicy. Może się uda zrozumieć jego sens i wyłapać ten kluczowy zapis, który sprawia, że J. K. M. prawa nie łamie. Jak się nie uda to będziemy rysować.

 27. @saurom
  Pisze Pan o działaniach p. Gorzelika, które świadczą o dążeniu do „Śląska od Polski”. Czy może Pan wymienić chociaż kilka z nich? Czy mógłby Pan wskazać też źródła, z jakich czerpie Pan wiedzę o takich poczynaniach?
  Co do RAŚ – postulują autonomię w ramach RP, i – jeśli dobrze pamiętam ich propozycję – w o wiele mniejszym zakresie niż autonomia woj. Śląskiego w II RP (http://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_Organiczny_Wojew%C3%B3dztwa_%C5%9Al%C4%85skiego).

  Do wszystkich czytelników Polityki miałbym prośbę – proszę zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie:
  Skoro w II RP województwo Śląskie o bardzo szerokiej autonomii było częścią składową II RP (bo tego chyba nikt o zdrowych zmysłach nie neguje?), to w jaki sposób województwo Śląskie w III/IV RP – gdyby uzyskało autonomię w o wiele mniejszym zakresie niż woj. Śląskie w II RP – miało by zostać oderwane od III/IV RP?

  A co do Anschlussu Austrii – jeśli dobrze pamiętam, połączenie zostało zaapropobowane w obu państwach w demokratycznych referendach, z ilością głosów ponad 99% „za”.
  Jakie byłyby na to szanse w obecnym województwie Śląskim, w którym narodowość niemiecką czy śląsko-niemiecką zadeklarowało – o ile dobrze pamiętam – około 100 tys. ludzi na ponad 4 miliony mieszkańców?
  Czy RFN – po doświadczeniach z byłą NRD – byłaby gotowa wziąć sobie na utrzymanie doprowadzony rabunkową ekploatacją do ruiny Górny Śląsk na utrzymanie?
  Pan Redaktor Dziadul opublikował w 2010 roku ciekawy artykuł ( http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1507360,2,autonomiczny-slask-w-latach-dwudziestych.read ) – pozwolę sobie zacytować fragment:
  „Prof. Józef Kokot, początkowo surowy krytyk autonomii, tuż przed wybuchem wojny zmienił zdanie: uznał ją za teren doświadczalny dla realizacji postanowień konstytucji o samorządzie terytorialnym w Polsce. Postulował nawet rozszerzenie kompetencji Skarbu Śląskiego, którego 60 proc. wydatków stanowiły takie, które normalnie musiałby ponosić skarb państwa. „Pozostałe 40 proc. wydano dotychczas na Śląsku z niespotykaną gdzie indziej celowością i zawsze z dobrym rezultatem” – napisał w publikacji o zakresie działania województwa śląskiego.”
  Dlaczego pomysł powrotu do mechanizmów samorządowych, tak znakomicie działających w II RP, spotyka się z taką niechęcią w III/IV RP, która tak chętnie odwołuje się do tradycji II RP? Może warto wzorować się i w tym na II RP?

 28. Każdy ma swoje poglądy i trzeba je uszanować

css.php