Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

3.03.2015
wtorek

Dlaczego nie pójdę na wybory prezydenckie

3 marca 2015, wtorek,

Wynik wyborów jest znany już od dawna. A wybory prezydenckie stały się wyborami zastępczymi. Pole position przed wyborami parlamentarnymi. Partiom trudno ukryć przed wyborcami, że rywalizacja o Belweder jest li tylko zasłoną dymną.

Obóz rządzący – Bronisław Komorowski i PO – walczą o wyraźny sukces, którego fala poniesie ich bezpiecznie do trzeciej kadencji rządów w październiku.

Opozycja, zbiorowym wysiłkiem, nie była w stanie wystawić nawet jednego poważnego kandydata. Bo też nie taki jest jej cel. Darmowa (to znaczy z pieniędzy podatnika) reklama i zainteresowanie mają pomóc im lepiej opakować się przed wyborami parlamentarnymi. Nie chodzi o wizję państwa i najważniejszego w nim podobno urzędu, ale o wysłanie „sygnału” do elektoratu. Sygnału na poziomie kiepskiego katalogu perfum.

Duda Intense jest energetyzujący, sportowy i męski, taki góralski Old Spice. Ogórek Romance jest tajemnicza, świeża, z nutką słodyczy – jak „polskie Mojito”. Flora by Jarubas, z polnym powiewem, „wyróżni Cię z tłumu”, podobnie jak seledynowy garnitur na premierze w Teatrze Narodowym. Dodajmy do tego znanego już dobrze Polakom, ale wciąż przepakowywanego, awangardowego Palikota Rush, z aromatem mirry złamanych konopiami i oportunizmem. Oraz Korwin Pure Poison trącącego już nieco myszką i wodą brzozową.

Nie wiem jak Państwo, ale ja po kilku minutach spryskiwania się i wąchania w perfumerii przestaję cokolwiek czuć. Podobnie jak w tej kampanii prezydenckiej. Doskonale dotarło do mnie przesłanie naszych polityków. Wiem już, co o mnie myślą i co pragną mi sprzedać. Gdyby jeszcze były to perfumy od wielkich projektantów, kultowych marek, może chciałoby się dać nabrać. Ale trudno uwierzyć reklamie bazarowych podróbek.

Dlatego nie pójdę głosować. Nie w pierwszej turze wyborów. Bo służą one tylko do innego potasowania partyjnych kart. A ja nie mam ochoty wspierać PO w niezasłużonej wiktorii w wyborach parlamentarnych (i jak Komorowski przed podpisaniem Konwencji o zapobieganiu przemocy w rodzinie muszę się poważnie zastanowić). Ani tym bardziej być statystą w reklamie nowych zapachów opozycji.

Politycy nie traktują wyborów prezydenckich ani wyborców poważnie. Zamierzam potraktować ich dokładnie tak samo.

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 38

Dodaj komentarz »
 1. Dlaczego pójdę na wybory:
  Czy jest szansa na pokoleniową zmianę tych marionetek? Oczywiście, że ona potencjalnie istnieje, tylko czasu zaczyna brakować i cierpliwości narodu przestającego rozumieć instrukcje i rozkazy płynące od skorumpowanych „elit”.
  One co innego mówią, co innego myślą i co innego robią.
  Efekty tej paranoi widzimy codziennie na poligonie wojennym jakim stała się Europa wschodnia.
  Przyszedł czas na pokoleniową zmianę elit.

 2. To źle, panie Jażdżewski. Nie biorąc udziału w głosowaniu, pokazuje pan że mu nie zależy kto wygra, czyli ujawnia pan swój tu-mi-wisizm. Czyli proszę się wstrzymać od krytykowania Prezydenta RP, panu jest wszystko jedno.

 3. Oczywiście można zostac w domy tylko,że te zapachy,które za nas ktoś wybierze będą cuchnąć przez następnie pięć lat,wybieram nieprzyjemny zapach zamiast odoru uniemożliwiajacego oddychanie pełnymi płucami

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Do wyborów trzeba przystąpić, ale oddać głos nieważny. W ten sposób zaprotestujemy przeciwko robieniu wyborców w konia.

 6. Wybory prezydenckie sa farsa. Przedewszystkim samo istnienie urzadu prezydenta jest tylko forma okradania podatnika. To oczywiste zlodziejstwo.

  Polska potrzebuje nezalezny i niepodlegly Sejm a prezydenta z cala kancelaria nalezy zlikwidiwac. Komorowski dopuscil sie dodatkowej profanacji tego urzedu poruszajac sie na smyczy trzymanej przez Tuska.

  Wybory prezydenckie nie sa uczciwe. Fakt ze partie sejmowe dostana pieniadze od podatnika na kampanie wyborcza podczas gdy pozostali kandydaci musza fnansowac sie sami podwaza uczciwosc tych wyborow.

  W dodatku nie wytlumaczalne jest w jaki sposob Komorowski ma byc finansowany przez PO (czyli podatnika) pomimo ze zrezygnowal z czlokostwa PO aby jak oznajmil otumanionemu narodowi „by byc prezydentem wszystkich polakow”.

  To oczywista farsa, klamstwo, kreatactwo i zlodziejstwo.

 7. A ja pójdę chociażby dla samej swojej obecności, za to mam zamiar jednak raczej wszystkich wykreślić, ot taki mój opór 😀 Za to na bank nie głosowałabym na kandydata PO, obecnego prezydenta, bo na PO nigdy, nigdy już nie zagłosuję, a kiedyś głosowałam. Nawet jak zakupiony misio Michałek Kamiński starać się będzie bardzo mocno.

 8. Parole, parole, parole… jak śpiewała niezapomniana Dalida. Dykteryjki, anegdoty, opowiastki jak to z dziadziusiem na spacerze było fajnie, ale ja chcę od przywódcy mego państwa wizji jego rozwoju!!!! Nie chcę się widzieć na jednym z ostatnich miejsc w innowacyjności, nie chcę widzieć dalszej deprecjacji i kopania w d.. przedsiębiorców i wolnej inteligencji, a wywyższania urzędników. Ślepoty na brak kręgosłupa prawnego w wolnej gospodarce…, na niekompetencje, absurdy i niewolniczy układ w budowaniu kraju przetargami publicznymi . Niestety główny kandydat chyba dzięki zbyt długiemu „wysokiemu” doświadczeniu przestał to dostrzegać, a z ust kandydatów pobocznych brzmi to jakoś groteskowo. Hipokryta Kalisz (były prawie kandydat) mówi o innowacyjności (?), atrakcyjna młoda pani o pisaniu prawa na nowo (nawet bym się z tym zgodził), ale z jej ust brzmi to trochę tak jakby nie wiedziała o co chodzi, zapętlony Palikot zupełnie niewiarygodny…, ale czy moją nieobecność ktoś odczyta jako protest, czy jako potwierdzenie ładnej pogody tego dnia?

 9. ,,Dlatego nie pójdę głosować” – i tak mówi OBYWATEL? Panie Redaktorze – pójdę i wrzucę głos nieważny! By byle redaktorzyna albo politykier komentując w wieczorze wyborczym nędzną frekwencję nie mówił ,,o braku ducha obywatelskiego”, że ,,ludziom się nie chciało”, ,,bo pogoda”.

 10. @Slawczan
  „pójdę i wrzucę głos nieważny! „- właśnie to samo i tylko dlatego pójdę na te wybory, bo mi ktoś potem udziału w złej frekwencji nie zarzucił. I nie chcę już wybierać „mniejszego zła” , czyli do usrania (przepraszam za słowo, ale pasuje) głosujmy na PO.

 11. Jedynym godnym kandydatem byłby Major Frydrych.
  Stosownie do natęzenia zidiocenia i hipokryzji elit.
  Moze nie było by lepiej ale na pewno było by weselej.

 12. Przestańmy wreszcie wybierać prezydenta w drodze wolnej elekcji. Jego uprawnienia, poza możliwością wetowania ustaw, są mizerne, więc ta cała, pełna patosu kampania o tym, „co ja zrobię po wyborach”, jest zwyczajnie groteskowa. Prezydent niewiele może i albo „pilnuje żyrandola”, jak Komorowski, albo utrudnia życie rządowi, jak Kwaśniewski, czy Lech Kaczyński za rządów Tuska.

 13. Powstaja organizacje spoleczne, majace zapobiec kolejnym nieprawidlowosciom wyborczym. Zada sie tez przyslania obserwatorow wyborczych Komisji Wspolpracy i Bezpieczenstwa Europejskiego ( KBWE ) do monitorowania wyborow.

  Serwery PKW sa niewiadomego pochodzenia,nie radza sobie z liczba glosow,wobec tego dochodzi do awarii i mozliwosci podmieniania dyskow na szczeblu centralnym-w sidzibie PKW w Palacu Prezydenckim.
  Wiele krajow chcac uniknac niebezpieczenstwa zmiany wynikow droga elektroniczna,liczy glosy recznie.
  W Polsce wyniki po przeliczeniu recznym ,mozemy miec nastepnego dnia-warto dzien poczekac,zeby miec wieksze zaufanie do demokracji.
  Kraju nie stac na bizantyjski styl zycia urzednika,ktory jedynie przecina wstegi.Taniej zatrudnic aktora na umowie smieciowej.
  Kontynuujemy nieszczesna sanacyjna tradycje-w 1930 roku prezydent Niemiec dysponowal budzetem 2 mln zl i 2 samochodami,prezydent Polski budzetem 4,5 mln zl i 22 samochodami. Mozna tez pewnie zgadnac ,ze zwyklemu Niemcowi zylo sie lepiej.
  Obecnie Niemcy wybieraja prezydenta w glosowaniu parlamentarnym i proces zamyka sie w 2 tygodniach.
  Duze oszczednosci dla podatnika, o ktorego redaktor Jadzewski przeciez bardzo dba.

 14. Glosowanie w wyborach prezydenckich jest aktem zlodziejstwa bo sankcjonuje to partie polityczne ktore wymyslily sobie niepotrzebnego prezydenta z 700 osobowym dworem (kancelaria) na koszt 250 mln zl rocznie.

  Urzad prezydenta i 700 osobowa kancelaria istnieja tylko po to aby partie lokowaly tam kolesi na koszt podatnika. Dwor krolowej brytyjskiej ma mniejszy budzet.

  Poczatkowo prezydent mial byc tylko symboliczny i uzywany dla celow reprezentacyjnych. Jaruzelski poradzil sobe z 24 pracownikami kancelarii. Dzis 700 osobowa prezydencka kancelaria jest paskudnym aktem zlodziejstwa na podatniku. A prezydent poruszjacy sie na smyczy PO klamstwem ze wladza jest podzielona.

  Ponadto prezydenckie uprawnienia sa kretactwem co oslabia Panstwo. Kto jest odpowiedzialny za Armie i polityke zagraniczna ? Ministry obrony i spraw zagranicznych czy prezydent ?

 15. Czy Polacy, na prawdę nie wiedzą o tym o czym pisze Prowincjusz?
  Czy są tak głupi, czy cierpią na swoistą schizofrenię? Wiedzą, a jednocześnie wierzą w te bajdy serwowane im przez tzw. kandydatów?
  Osobiście nigdy nie zagłosowałbym na kogoś kto ma mnie za durnia, próbując wmówić mi kompletne bzdury.
  Ale to widocznie działa, skoro wszyscy kandydaci plotą duby smalone.
  Wnioski nasuwają się same.

 16. http://www.tvp.info/15901249/zarobki-na-szczycie-ile-placi-komorowski-ile-obama

  – ciekawe jest porównanie, ILU urzędników jest w Białym Domu, ile u polskiego prezydenta 😀 – i teraz porównajmy wielkość krajów. Do zarobków się nie odwołuję , bo to naprawdę na innym poziomie kraje. Ale liczba urzędników jest jest uderzająca.
  I kolejne porównanie:http://forsal.pl/artykuly/606888,biurokracja_w_europie_jak_kraje_radza_sobie_z_armia_urzednikow_mapa.html – armia urzędników wzrosła od 2008 roku (czyli całe rządy PO) o 150 tyś.- bo tak,te wszystkie cudne rodziny z PSL, znajomi z PO musieli się „gdzieś wykazać”.

 17. Nawet w naszym systemie Prezydent jednak „może” i to wiele! Przede wszystkim sam posiada inicjatywę ustawodawczą. Podpisuje wiele aktów prawnych, z których niestety mnóstwo jest bublami. Ma jednak możliwość wpływania na nie. No i właśnie dobiera sobie „dwór”, który powinien właściwie mu stanowione prawo opiniować, a nie podtykać. W starożytnych Chinach jak jakieś rozporządzenie nie było zrozumiałe dla ludu urzędnik tracił głowę. Ciekaw jestem, czy Pan Prezydent rozumie cokolwiek np z niektórych „noweli”, które podpisuje? Bo ja jako lud po pierwsze jestem nimi zaskoczony, bo pojawiają się nijako z boku, w oderwaniu od właściwego aktu prawnego, to na dokładkę stanowią kompletny bełkot, a autoryzuje to …. Pierwsza Osoba w Państwie, którą wszyscy wybieramy!

 18. Komorowski :zatrudnial w 2013 397 osoby +Palace+ Senat i obsluga:koszt 170 mil.zl
  Gauck;Niemiec:180 osob,bez palacow,urlop placi sam
  Merkel;Niemka:mieszka od 20 lat w czynszoej kamienicy,czynsz i wczasy placi z pensji!

 19. Typowe słowa obłudnika takiego Tartufa no ale czego się można spodziewać po takim Jażdżewskim takim pseudodemokracie. Panie Jażdżewski ma pan przegląd kandydatów może pan zagłosować albo na Dudę albo na Ogórek takiego Kukiza naprzykład no ale przecież obłudnik pseudodemokrata Jażdżewski tego nie zrobi w końcu jest mu całkiem dobrze w układzie. Jego pisemko, którego nikt nie czyta poza nim samym i może kilkoma kumplami z którymi je redaguje. Może odgrywać rolę „zatroskanego” obywatela którym w gruncie rzeczy nie jest.

  Wbrew Jażdżewskiemu uprawnienia prezydenta są całkiem duże i może on znacząco wpływać na bieg państwa. No ale przecież panie Jażdżewski panu całkowicie odpowiada Bronio Komorusio taka kukiełka PO, która podpisze wszystko co mu podsuną. Bardzo panu odpowiada od kiedy pan podobnie jak pana koledzy z Polityki otrzymujecie łapówki z pieniędzy podatników na pisanie peanów o PO nieprawdaż panie Jażdżewski.

  A teraz pojawił się ten Duda, który ośmielił się zagrozić wygodnemu układowi. I Jażdżewski przypomniał sobie nagle o swojej minie zatroskanego obywatela, który straci źródło utrzymania w postaci łapówki od podatnika wypłacanego przez PO nieprawdaż.

 20. @saurom
  4 marca o godz. 13:58
  ,,A teraz pojawił się ten Duda, który ośmielił się zagrozić wygodnemu układowi” – ależ ten Duda jest alternatywą wobec obecnego porządku.
  Przypominam, jego pan – Prezesunio jest uczestnikiem III RP od zarania jej dziejów. W końcu przetrwał okres ,,kanapowy” dzięki ,,prywatyzacji” – siedziba pisuaru na Nowogrodzkiej została kupiona za stawkę rynkową?

 21. Jest trochę za wcześnie, żeby składać takie deklaracje, bo nie znamy wszystkich kandydatów. Być może uda się zarejestrować inne kandydatury, niż Jażdżewski wymienił. Chociażby Annę Grodzką. Wanda Nowicka nie jest moją ulubienicą, ale to też wyraźnie lepszy wybór niż to, co serwują nam główne partie, więc warto byłoby na nią oddać głos. Te i inne mniej medialne kandydatury stoją oczywiście pod znakiem zapytania, dlatego zachęcam do zbierania dla nich podpisów.

 22. Slawczan
  4 marca o godz. 14:12 35538

  Jak masz informacje, że nie została zakupiona legalnie idź do prokuratury na policję i poinformuj. Z drugiej strony biorąc pod uwagę istniejący przemysł pogardy wobec PIS i Kaczyńskiego czy przedstawiciele z szczujni z Łybiórczej i Połytyki nie sprawdzili tego? Wniosek jest jeden albo słabo pracują albo nie są w stanie się przyczepić.

 23. Komorowski – na razie mocno ospały, nie sprawia wrażenia że jest gotów walczyć o głosy wyborców. A to jest zawsze fatalne dla polityków.

  Duda – ratlerek prezesa. Jak prezes machnie to ratlerek przybiegnie ze ślinią w pyszczku, machając ogonkiem, gotów na spełnienie rozkazów swojego pana. Poza tym Duda to łajdackie oskarżenia przeciwników politycznych w sprawie Smoleńska.

  Ogórek – pani „Trzeba o tym rozmawiać”, to analogicznie ratlerek (w sumie ratlerka)ale tym razem dla pana Millera.

  Jarubas – dla paru procent zaczyna zachowywać się jak putinowska piąta kolumna w Polsce. Nie przeszkadza mu, że jest jakby nie było członkiem koalicji rządzącej i występuje wbrew polskiej polityce zagranicznej i polskiej racji stanu.

  O reszcie szkoda pisać. Paradoksalnie najmniej niechęci wzbudza Kukiz, bo chyba jako jedyny sprawia wrażenie jakiejś autentycznej chęci zmiany. Inna sprawa to jego naiwna wiara w JOWy, ale chyba z tej całej ekipy jest najmniej wyrachowany.

 24. @Luap. p Merkel jest gospodarna i oszczedna. Im wiecej zaoszczdzi tym wiecej bedzie dla Grecji. I Ukrainy gdzie jej minister spraw zagranicznych pozegal do zawieruchy.

 25. saurom
  4 marca o godz. 13:58 35537
  Jazdzewsski slusznie zamierza nie glosowac w wyborach prezydenckich. Kzady kto bedzie glosowal da do zrozumienia ze popiera zlodziejstwo czym jest istnienie nie potrzebnego prezydenta i jego 700 osobowej kancelarii darmozjadow na koszt 250 mln zl rocznie.

 26. W odróżnieniu iod p. redaktora – ja w głosowaniu udział wezmę. Jeśli zaś nie będzie mi odpowiadała żadna z przedstawionych na liście kandydatur – oddam głos nie ważny z adnotacją: oddaję głos nie ważny bo nie odpowiada mi żadna z przedstawionych kandydatur.
  I to by było na tyle.

 27. PS. Głosowanie na obecnego pana prezydenta wykluczam m. in. za „ustawę o uboju rytualnym”, i „wspieranie przemocy w rodzinie” , a także za …
  ….rozczłapane, matowe buty i cośkolwiek wyświecony garnitur podczas uroczystości wręczania nominacji przy Krakowskim Przedmieściu

 28. Proponuję zagłosować na najmniej śmieszną postać w tym kabarecie. Żeby potem nie było straszno.

 29. Polska z tak zaawansowana biurokracja co jest zlodziejstwem na podatniku nie ma szansy na rozwoj. Nie tylko o prezydenta i prezydencka kancelarie tu chodzi.
  Ex dyktator-dezerter Donek w ciagu pierwszych 5 lat swej blazenskiej dyktatury zatrudnil dodatkowe 120 tys urzedasow !!! Jest ich obecnie 660 tys. W 1989 bylo ich 159 tys.

  Jak to sie porownuje np z USA. Na poziomie rzadu i parlamentu. W przeliczniu na milion mieszkancow w Polsce jest 14.73 posla-senatora. W USA 1.77 !!! Polaczone kancelarie prezydenta i premiera to odpowiednik administracji Bialego Domu. W Polsce zatrudnionych jest 8.5 razy wiecej osob. Rowniez w przeliczeniu na milion mieszkancow.

  Tego juz nie mazna nazywac biurokracja. To jest zlodzijstwem, aktem zorganizowanej przestepczosci przez kartel partii politycznych. To dlawi gospodarke i obniza poziom zycia obywateli. To jest droga do samozaglady.

 30. Taki przerost zatrudnienia mial grecki POPiS- dwie glowne partie centrowe,sprawujace na przemian wladze od dziesiatek lat. Spoleczenstwo nie mialo zadnej kontroli i wladza z kolesiami z bankow nowojorskich zaciagnela w imie obywateli kredyt nie do splacenia.
  Za piec lat, jak ciepla woda z pieniedzmi z Unii sie skonczy, to tez bedziemy bankrutem ( tylko 365 miliardow dolarow dlugu zewnetrznego zawdzieczamy styropianowcom- na co to poszlo ? ).
  Do tego pewnie setki tysiecy uchodzcow wojennych z Ukrainy- dobrze,ze oligarchowie i nomenklatura ma takie duze dworki , bedzie gdzie tych ludzi przenocowac.

 31. Waham się – nie iść czy iść i oddać głos nieważny. Jest jeszcze opcja oddania głosu na osobę „świeżą” – Panią Ogórek czy Pana Jarubasa.
  Niska frekwencja jest bardziej „medialnie nośna” niż ilość głosów ważnych, bo za głos nieważny uważa się także „pustą” kartkę gdy wyborca przez to mówi – „żaden ze zgłoszonych kandydatów mi nie odpowiada”. Teoretycznie jeden, jedyny ważny głos zaskutkuje wyborem wskazanego tym głosem kandydata na prezydenta !!!
  A tak ogólnie, to podzielam zdanie tych, którzy twierdza, ze urząd prezydenta jest zbędny.
  Jest przechowalnią nieudaczników , którzy za PRL-u i w ostatnim ćwierćwieczu , mając to, o co walczyli nie potrafili sobie zapewnić godnego poziomu życie za czym tak głośno gardłowali w 1980/81.

 32. Czy mniejszy lub wiekszy tumiwisizm prezentuja kandydaci pod wznioslymi haslami o jedynym , co ich napedza do ubiegania sie o zyrandol, czyli dobru i dobrobycie Polski? Im dopiero Polska i Polacy zwisaja, wazne jest tylko wlasna wygrana, obojetnie jakim kosztem i zalapanie sie do tzw, wg nich zlodziejskiego ukladu. Polska to trampolina do odbicia sie, a hasla nawet najbardziej gornolotne maja na celu zdobycia wladzy.

 33. Czterech partyjnych dyktatorow wzielo Polske za zakladnika. Stworzyli oni kartel i kolektywnie okradaja kraj po przez rozbudowana dla potrzeb partyjnego zachlanstwa biurokracje.
  Miller, Kaczynski, Piechocinski i lekarz pediatra sa w stanie, gdyby byli patriotami i chieli spotkac sie by opracowac plan redukcji biurokracji ktora zapobiega rozwojowi kraju. Wrecz przeciwnie, biurokracja jest kamieniem u szyii gospodarki i jedna z glownych przyczyn systematycznych deficytow budzetu. Juz 25 deficytow z rzedu.
  Polska biurokracja jest motywowana tylko partyjnym zachlanstwem. Nie ma nic wspolnego z potrzbami ani gospdarki ani rzadu. Polska biurokracja jest forma zlodziejstwa na podatniku.
  W Polsce jest 8.3 razy wiecej poslow-senatorow na million mieszkancow w porownaniu z USA. W Polsce jest zatrudnionych 8.5 razy wiecej osob w rzadzie w porownaniu z USA, rowniez na million mieszkancow. Przeciez to absurd nieslychany.
  Nalezy natychmiast zlikwidiwac prezydenta i prezydencka kancelarie. Zlikwidowac Senat natychmiast. Zmniejszyc Sejm do najwyzej 250 poslow ale wybieranych bezposrednio. Ograniczyc kadencje na stanowiskach publicznych do najwyzej dwoch. Zlikwidowac powiaty natychmiast wlacznie z przeroznej masci sejmikam na szczblu powiatow. Zlikwidowac IPN i ¾ sluzb specjalnych bo nie maja nic wsplnego z idea demokratycznego panstwa. Oczyscic spolki skarbu panstwa z partyjniactwa.
  To na poczatek.
  Partyjny motloch pod dyktaturami Millera, Kaczynskiego, Piechocinskiego i lekarza pediatry nalezy powstrzymac od dalszgo rozkradania kraju. Oni sa w stanie wprowadzic te niezbedne reformy. Ale to przestepczy kartel. To wrogowie Polski. Partyjne zlodziejstwo stawiaja ponad Polska.
  Media musza zajac stanowisko. Dac do zrozumienia partyjnym zlodziejom ze miarka sie przebrala.
  PS; O Palikocie nie zapomnialem. Palikot motywowany zachlanstwem swej jednoosobowej dozywotniej dyktatury wlasnie rozwalil swoja partie. Pozatym tematen nie sa przywileje dla pedalow.

 34. Pójdę na te wybory i po raz pierwszy w życiu oddam głos nieważny. A ja już byłem aresztowany za przeszkadzanie przy komunistycznych wyborach, więc jestem z tych, co za przywilej głosowania w wolnych wyborach w tyłek wzięli.

  Takiej ilości inwektyw jakie grubym mazakiem napiszę na mojej kartce żadna komisja wyborcza jeszcze nie widziała.

 35. axiom1
  5 marca o godz. 18:35 35551
  Jeśli system wyborczy zapewniałby skuteczną, społeczną weryfikację dokonań polityka na danym stanowisku nie optowałbym za ograniczaniem ilości kadencji. Jeśli rządzi dobrze, skutecznie i uczciwie w interesie ogółu społeczności to niech sprawuje swój urząd tak długo jak to akceptują wyborcy. Np. na szczeblu gminy są wójtowie czy burmistrzowie sprawujący swój urząd czwartą, piątą czy nawet szóstą kadencję. Nie wiem, czy nie znalazłby się taki co był naczelnikiem gminy jeszcze za PRL-u.

 36. kaesjot
  6 marca o godz. 8:20 35553

  Kazdy ewentualnie sie wypala. Na wysokich szczeblach wladzy porzebny jest regularny i systematyczny naplyw nowych pomyslow i nowej energii.

  Ci co sprawuja wladze za dlugo powoduja zacofanie i zawlasczaja stanowisko jako swoje wlasne. Rezultatem jest korupcja i nepotyzm.

  Dlatego najwiekszym zagrozeniem dla Polski sa dozywotnie dyktatury w partiach politycznych. Ci dyktatorzy swymi osobami ustalaja dzowolony poziom inteligencji w partiach a gdy zdobeda wladze dozwolony poziom inteligencji na kazdym szczeblu zarzadzania krajem.

  Przekladem jest obecny kartel partyjnych dyktaotrow. Czego spodziewasz sie od starych zakompleksionych pierdzieli jak Kaczynski czy Miller. Czy od lekarza pediatry ? Piechocinski ma u mnie najwyzsza note ale i on niczym nie imponuje.

 37. axiom1 – czy się wypalił, niech to ocenią wyborcy. Oby tylko mieli taką możliwość !
  Co do innych spraw – zgoda.
  Jak myślisz – ta zaraza przeniesie się też do UE, gdzie poszedł ten, co to nawet kioskiem Ruchu nie kierował ?

 38. @kaesjot

  Oczywiscie. Jest tylko kwestia czasu i Donek zatrudni wokol siebie gamoni ktorym bedzie w stanie imponowac swoim blazenstwem.

  Obejrzyj to video z europejskiego parlamentu.
  **https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
  To jest wiecej niz kompromitacja. Co za wstyd dla Europy.

 39. axiom1
  6 marca o godz. 14:39
  Obejrzałem – to się nadaje do prasy !!!
  Każdy Polak powyżej 15-tego roku życia obowiązkowo winien się z tym zapoznać.

css.php