Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

8.03.2016
wtorek

Same dobre „Wiadomości”

8 marca 2016, wtorek,

„Wiadomości” TVP raczyły we wczorajszym materiale poświęconym prezydenckiej limuzynie zacytować mój wpis na Twitterze.

Poprzedziła go zapowiedź: „Tymczasem w sieci przybywa wpisów obrażających prezydenta”. Po cytacie z mojego konta – informacja, że Hejtstop i Komenda Główna Policji złożyły doniesienie do prokuratury w sprawie wpisów obrażających głowę państwa na forach KOD, gazety.pl i TVN24.pl.

Oczywiście miło jest być inspiracją dla produkcji w programie tak słynącym z obiektywizmu i rzetelności. Nie mogę jednak powstrzymać się od pytania, w jaki konkretnie sposób mój tweet:

… obraża głowę państwa?

Być może ktoś się pomylił i „Wiadomości” zrobiły mi reklamę przez pomyłkę? Nie mógłbym znieść myśli, że nieśmiertelna sława „hejtera PAD-a” spłynęła na mnie przez czyjeś niedopatrzenie (czy to w ogóle możliwe wśród takich profesjonalistów? W tym samym wydaniu wystąpił dziennikarz „Wiadomości” z doświadczeniem z samego „Naszego Dziennika”).

Będę bardzo zobowiązany szefowej „Wiadomości” pani Marzenie Paczuskiej za wyjaśnienie, najlepiej w dzisiejszym wydaniu. W razie potrzeby służę kolejnymi wpisami, które zadadzą kłam niesprawiedliwej opinii, jakobym „obrażał” urzędującego prezydenta. Ja go wręcz bezwstydnie wychwalam! Np. tu:

Pomijając wszystko inne, znieważanie głowy państwa jest przestępstwem. Art. 135. § 2. Kodeksu karnego mówi: „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″.

Jestem pewien, że w „Wiadomościach” wiedzą, jak robić materiały z zatrzymania tych, którzy łamią prawo i obrażają władzę. A jeśli jeszcze nie wiedzą, to na pewno wkrótce się nauczą.

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 75

Dodaj komentarz »
 1. pilnujcie się Jażdżewski… wrogiem zostaje się nie ze względu na swoje czyny, lecz ze względu na potrzeby władzy ludowej, tfu… suwerenowej 😉

 2. Popis chamstwa, komentarze hołoty, która idzie pod sztandarami KOD-u
  „Najgorszy sort, dawniej resort.

 3. „A Ty gdzie byłeś, kiedy działy się rzeczy naprawdę haniebne? Dlaczego wtedy milczałeś?”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Zabawne, gdzie byli owi ,,porządnisie” gdy pisowska wyjnia atakowała spotkania wyborcze prezydenta Komorowskiego? Gdy rząd PO był wyzywany, pomawiany publicznie o zabicie prezydenta Kaczyńskiego? Zdradę narodową? Pomawiano Komorowskiego o obcą agenturę? Kto sieje wiatr ten zbiera burzę…Sami zwolennicy PiSu jego władzami na czele wielokrotnie pokazali, że na tej wojnie nie obowiązują ,,konwencje międzynarodowe o traktowaniu jeńców” i ,,jeńców” brać nie zamierzają. Trudno więc by po 8 latach opozycji totalnej nie przejąć jej metod. Skoro owej opozycji błogosławił ,,autorytet moralny – Kościół” to chyba można i tak trzeba?
  Odnośnie powagi katastrofy smoleńskiej nikt więcej nie zrobił by ją ośmieszyć niż Macierewicz i jego ,,eksperci”. Zgniatane puszki, wybuchające w mikrofalówce parówki, ,,pancerna brzoza”, ,,bomba baryczna”, sztuczna mgła, znajomość zagadnienia na podstawie ,,wielokrotnej obserwacji pracy skrzydła samolotu przez okienko podczas lotu” . Do wyboru do koloru – jedno zabawniejsze od drugiego.
  Przypominam także tego bezimiennego patriotę, który dziękował Bogu za to, że ,,go zabrał” na pogrzebie B. Geremka albo prałata Suchego z Przemyśla wołającego w niebo ,,dlaczego Panie zrobiłeś to w sobotę a nie środę”?
  Czy to nie zwolennicy ,,wartości chrześcijańskich i konserwatywnych” nie piszą ,,lewackie ścierwo”? ,,Pedały do gazu”? Polemika z ,,lewakiem” ma prowadzić do ,,zmasakrowania” go? Samo słowo ,,lewak” używane publicznie a wymyślone jako obelga dla lewicowych przeciwników przez moskiewskich komunistów?
  Ehh…szkoda gadać.

 6. @Jacek, NH
  Skoro jest ,,najgorszy sort Polaków” to musi być też ten (naj)lepszy, do którego zapewne Ty przynależność odczuwasz? Ale co zrobić z tym ,,najgorszym”? Gaz? Obozy ,,reedukacyjne? Czy wystarczy pozbawienie praw obywatelskich i zakaz wykonywania pewnych zawodów? Napisz co Cię zadowoli by nie urażało to Twojego poczucia lepszości i miłości do Ojczyzny? By najgorszy sort nie zabierał powietrza i miejsc pracy tym lepszy.

 7. Ha ha, gratulacje.
  Trafić absurdem, propagandowy image PiS na tyle celnie, aby być wymienionym w DT?
  Niezły wyczyn!

 8. @Jacek, NH
  Przypominam, że mówię o potencjalnie o 60% populacji Polski bo tyle osób nie podziela pisowskich mniemań. Ciężka robota przed Wami, Genosen

 9. Slawczan
  8 marca o godz. 10:28
  Pragnę zauważyć, że jakakolwiek polemika z Jackiem, NH jest bezskuteczna. Dwa dzielniejsze jego posty są kalką słów innych ludzi: pierwszy z portalu niezależna.pl (z dn. 5 marca br.), a drugi z artykułu Rafała Wosia w Wirtualnej Polski (z 1 lutego br.) wykorzystywany zresztą nie raz i nie dwa na blogach Polityki.
  Szkoda fatygi, to osoba niehonorowa.

  Ukłony

 10. No to zaszczyt autora kopnął. Być w GG bandytą, polską świnią lub człowiekiem gorszego sortu to była nobilitacja. Taką też było bycie w komunie zaplutym karłem reakcji, warchołem, badylarzem, zdrajcą.

  A dziś jest nobilitacją być agentem, zdrajcą, pachołkiem Rosji, hejterem, gorszego sortu Polakiem, czy nawet wręcz nie należeć do nacji polskiej.

  Ja w TV Goebbels pana wymienili, to Pan już jest coś takiego jak dysydenckie elity, niepokorny z III obiegu. Gratuluję.

 11. Czy ktoś ,kto znieważył Konstytucje ,prawo , może być bardziej obrażony przez historię.?Tej zniewagi potomni nie zapomną ,i będzie przestrogą dla twórców neofaszyzmu.

 12. Jacek NH i podobnie myślący… Gdzie Wyście byli gdy „działy się rzeczy naprawdę haniebne? Dlaczego wtedy milczałeś?”. Nam Nie pasuje Teraz to krzyczymy … Chociaż jutro nas będą aresztować… ale Wy i Wasza moralności i odwaga najwyższej próby gdzie byliście …. Pod maminą spódnicą… No tak przykład idzie od wodza…

 13. Oto co napisałem już wczęśniej:
  Powszechnie jest wiadome, że przeciwnicy polityczni obecnych władz RP nazywają obecnego prezydenta RP „Maliniakiem”. Prezesa PiSu, J. Kaczyńskiego, nazywają oni zaś „Kaczorem”. Tak więc moje zawiadomienie Prokuratury o publicznym znieważeniu Prezydenta Rzeczypospolitej ma wystarczające podstawy. Patrz też na przykład:
  „W internecie krąży mem ukazujący podobieństwo między Andrzejem Dudą, a słynnym Maliniakiem, bohaterem kultowego serialu ‚Czterdziestolatek’.”
  http://www.fakt.pl/polityka/andrzej-duda-jak-maliniak-z-czterdziestolatka-,artykuly,542317.html

 14. Jeśli Pan Redaktor Jażdżewski nie przeprosi publicznie na swym blogu Pana Prezydenta Dudę za to, co on tu napisał na jego temat (n.p. „Naprawdę szkoda, że tak świetny narciarz jak Andrzej Duda marnuje się jako Prezydent RP.” – Leszek Jażdżewski ‎@LesJazd 12:51 – 6 mar 2016) to wytoczę Panu Redaktorowi proces za publiczne znieważenie prezydenta RP. Przypominam także, iż w wyborach na prezydenta RP nie brałem udziału z jednym wyjątkiem, kiedy to głosowałem na Kwaśniewskiego, aby Wałęsa dłużnej nie kompromitował Polski i Polaków, szczególnie zaś zagranicą (mieszkałem wtedy w Australii).
  Lech Keller-Krawczyk

 15. A jakaż to obraza – wszak nie mamy prezydenta. Wedle słów dr A. Dudy – „to jest tylko notariusz – chociaż to obraza dla notariuszy, bo oni chociaż czytają to co podpisują”. Koniec cytatu – ergo – brak nam prezydenta 🙁

 16. Ja się z p. redaktorem zgadzam, proszę mnie zatem dopisać do listy podsądnych, którym masz „wytoczyć” proces. Będzie nas, podsądnych, parę milionów. Są kolejni chętni?

  Nie pozdrawiam

 17. Wysocki Tomasz
  To podaj mi proszę swoje personalia, abym mógł Cię podać do sądu i prokuratury. Przypominam Ci też, że powszechność występowania przestępstwa nie czyni go niekaralnym.
  Jac.
  Uważaj, co piszesz. Nie jesteś tu, wbrew temu co ci się wydaje, anonimowy.

 18. Jeżeli Duda wyciera gębę mną, to dlaczego mam jego oszczędzać i zachowywać się przyzwoicie. Z nas dwojga jemu mniej wolno w temacie chamstwo. Dziś pozwolił sobie znów więcej niż mu wypada. Z blotem zmieszał nas wszystkich. Kto nie z nami to go zmieciem. Nawet zaśpiewał prawie Ojczyznę dojną. Dojna to ona była dla tych łażących po Krakowskim…Byli opozycją sypały się na nasze głowy wyzwiska. Są wreszcie u władzy, ale że to malkontenci to znowu wyzwiska i ponure ćwarze Duda powinien łagodzić obyczaje, a on wyzwierza się niby na opozycję, ale wali po wszytkich, którzy nie akceptują pisu i jego dudy.

 19. Gama
  Ja nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem Dudy (ani też PiS-u), nie głosowałem na niego (ani też na PiS). Nie jestem także zachwycony jego polityką, w tym n.p. jego paranoiczną wręcz antyrosyjskością, gloryfikacją tzw. żołnierzy wyklętych, serwilizmem wobec USA i NATO etc., ale też nie kwestionuję tego, że jest on obecnie legalnie wybranym, urzędującym prezydentem Polski a więc jednym z symboli naszej Ojczyzny i że z tego tytułu należy mu się ochrona ze strony prawa przed niewybrednymi, poniżającymi go atakami takich osobników jak na przykład ty.

 20. No to będą musieli kilka milionów zamknąć i wybudować nowe więzienia. chyba, że do dawnych obozów nas pozamykają, a w tym maja doświadczenie.
  @jakowalski będzie tam k…o
  tylko kto wtedy bedzie pracował i płacił podatki, żeby na „pińset” było.

 21. Pamiętacie jak PiSiory były oburzone tym, że służby specjalne zainteresowały się pewnym młodzieńcem, który stworzył grę komputerową, gdzie można było bezkarnie strzelać do prezydenta Komorowskiego.

  Ja za PADa tylko się wstydzę. Pocieszam się, że na niego nie głosowałem.

 22. Andrzej
  Wystarczą obozy pracy, gdzie przestępcy będą resocjalizowani przez pracę. Te obozy nie tylko zarobią na swoje utrzymanie, ale nawet przyniosą one spore zyski, choćby z tytułu aktywizacji zawodowej tych, którzy obecnie nie pracują albo też pracują, ale ich praca nie przynosi żadnych pożytecznych efektów (tzw. bezrobocie ukryte, czyli rzesze zbędnych urzędników, polityków, finansistów, prawników, marketingowców etc.).

 23. @jakowalski
  i ja, mnie też do obozu pracy! w końcu bym miał jakąś prostą pracę, jak bym wykopał, to od razu by było widać że latryna wykopana. marzę o tym.

  tylko jedno pytanie, żeby był dowód na moje uczestnictwo w przemyśle nienawiści: czy jakbym się już zmęczył kopaniem, to z takieg obozu pracy można by pisać wnioski o ułaskawienie do Andrzeja Dudy z Błogosławionego Łona, i czy on by je też bez czytania podpisywał? to byłby wtedy całkiem sprawny system!

  imię i nazwisko: Hoho Beriberi
  numer IP: 192.168.1.1

 24. Czytając różne wpisy tu i tam pomyślałem, że artykuł 135 kodeksu karnego jest wadliwy.
  Powinien grozić sankcją nie tym którzy znieważają Prezydenta RP, a tym którzy to czynią z Urzędem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 25. Krzysztof
  Jak w praktyce odróżnisz zniewagę urzędu prezydenta RP od zniewagi osoby ten urząd piastującej?

 26. @jakowalski
  Ja? Niee. Od tego są prawnicy. I tacy, co się na prawie znają.

 27. Ten art 135 jest w ogóle idiotyczny i powinien być zlikwidowany. Powinien być jeden przepis o znieważeniu urzędnika państwowego w trakcie pełnienia swojego urzędu. Taki przepis powinien równo dotyczyć policjantów, sędziów jak również ministrów, premierów i prezydentów.

  I tak jak ja jakiegoś Dudę opluję podczas nadawania mi jakiegoś orderu czy obrzucę wyzwiskami lub zgniłymi pomidorami podczas oficjalnej uroczystości państwowej to powinienem być potraktowany paragrafem za obrazę lub znieważenie urzędu i urzędnika państwowego. Ale jak się z jakimś Dudą spotkam na ulicy albo na prywatnym grillu, a ten obrazi mi żonę lub sobie przypomnę, że jestem dla tego Dudy Polakiem drugiego sortu, i w tych okolicznościach obiję mu osobiście mordę lub zwyzywam od najgorszych, to nie jest to żadna obraza urzędu lecz incydent z innych paragrafów, który powinien być rozstrzygany przez zwykłe sądy.

  Zresztą, wydaje mi się, że dzisiejszy paragraf 135 też należy w taki sposób rozumieć, ale z powodu niskiej kultury prawnej nie jest on rozumiany lub jest interpretowany w sposób absurdalny. Jeśli tutaj powiem, że „ten żul Duda powinien za krzywoprzysięstwo i czynne łamanie Konstytucji wisieć, albo niech go szlag trafi i opona pochłonie” to nie jest to żadna obraza urzędu, lecz normalna prywatna ocena tego typa, która jest absolutnie dozwolona i legalna w ramach prawa do wyrażania opinii i wolności słowa.

 28. @jakowalski
  Krótka demonstracja praktyczna
  „Prezydent Polski to taki cieć na posyłki a nie żadna figura” – przykład obrazu urzędu
  „Andrzejowi zaraz pękną narty i trzeba będzie szukać miejsca na kolejny pomnik” – żart sytuacyjny
  „Duduś to patałach, jest brzydki i ma wszy” – obraza osobista
  Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem… niestety to forum nie ma opcji zamieszczania ilustracji.
  Przy okazji – resocjalizacja pracą za obrazę urzędu nie ma nic wspólnego z aktywacją zawodową, chyba że potrafisz udowodnić że tylko bezrobotni używają internetu by dowalić temu czy owemu ? Nie mówiąc już o tym, że konkurencja z niewolniczą pracą przymusową wykończy niejeden biznes działający na wolnym rynku. Trzeba umieć przewidywać o kilka kroków dalej do przodu, zamiast iść na rympał i modlić się o powodzenie.

 29. @jakowalski
  Skoro mieszkasz / mieszkałeś w Australii to po co wpiep… się w sprawy Polski? Najwyzszy czas powiązać prawo wyborcze ze stały pobytem bo inaczej głosują polonusy z Chicago, którzy wyjechali z Polski po IIWŚ

 30. Świetna riposta. Na powyższe trzeba właśnie tak reagować. Ironią i satyrą. Zwyczajnie punktować głupotę i kłamstwo.
  Swoją drogą gdzieś już czytałem o likwidacji osób niepochlebnie piszących o partii rządzącej i jej przywódcy. Zaraz..zaraz.. Gdzie to było? We Francji? Nie. W Anglii? Też nie. Chyba w Niemczech? Rany, też nie.
  O! Już wiem. W Rosji!

 31. Sławek
  Co tu ma do rzeczy to, gdzie ja mieszkałem albo mieszkam? Włosi zamieszkali zagranicą mają na przykład swoich własnych reprezentantów we włoskimi parlamencie, a ty chcesz obierać Polakom prawo wyborcze tylko dla tego, że zmuszeni oni zostali do emigracji przez obcą interwencję, na ogół Zachodu (choćby w latach 1980tych) do emigracji z Polski. Przemawia przez ciebie zazdrość i nienawiść. Nie wiem tylko czy PiSowska, czy tez POwska. 🙁

 32. Snakeinweb
  Zgłaszam Ciebie do prokuratury za słowa „ten żul Duda powinien za krzywoprzysięstwo i czynne łamanie Konstytucji wisieć, albo niech go szlag trafi i opona pochłonie” wypowiedziane na tym blogu dnia 8 marca o godz. 23:13 (36202) pod adresem: http://jazdzewski.blog.polityka.pl/2016/03/08/same-dobre-wiadomosci/#comment-36207

 33. Prokuratura Generalna w Warszawie,
  ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa, e-mail: biuro.podawcze(at)pg.gov.pl

  Kopie do:
  1) Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  ul. Wiejska 10, Warszawa, poprzez http://www.prezydent.pl/kontakt
  2) Pan redaktor Jerzy Baczyński,
  Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Tygodnika „Polityka”
  Poprzez:
  Redakcja „Polityki”,
  ul. Słupecka 6, 02-309 Warszawa 22, skrytka Pocztowa 13,
  e-mail: polityka(at)polityka.pl, internet(at)polityka.pl

  Publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej na blogu „Polityki” – przestępstwo z art. 135 Kodeksu Karnego § 2

  Zgłaszam w tym piśmie przestępstwo rozmyślnie popełnione przez osobę używającą pseudonimu (nicka) „Snakeinweb” na blogu „Moja Polityka” pana Leszka Jażdżewskiego (jazdzewski.blog.polityka.pl/2016/03/08/same-dobre-wiadomosci/) a konkretnie za słowa „ten żul Duda powinien za krzywoprzysięstwo i czynne łamanie Konstytucji wisieć, albo niech go szlag trafi i opona pochłonie” wypowiedziane na tymże blogu dnia 8 marca o godz. 23:13 (36202) pod adresem: jazdzewski.blog.polityka.pl/2016/03/08/same-dobre-wiadomosci/#comment-36207.

  Jest to wyraźnie przestępstwo za które grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności z art. 135 Kodeksu Karnego § 2: „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Przypominam też, że Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepis art. 135 § 2 Kodeksu karnego jest zgodny z Konstytucją oraz nie narusza on przepisów zawartych w umowach międzynarodowych, których Polska jest stroną. Trybunał Konstytucyjny wskazał też, iż z racji iż Prezydent RP jest najwyższym przedstawicielem Polski, czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji oraz stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa, należny mu jest szczególny szacunek oraz że dla wykonywania swoich funkcji efektywnie niezbędne jest posiadanie przez Prezydenta autorytetu oraz że niesłuszny jest też w tym przypadku argument wskazujący nieproporcjonalność kary publicznej zniewagi Prezydenta, gdyż kara trzyletniego pozbawienia wolności nie jest jedyną, jaką może być w takiej sprawie wymierzona. W sprawach mniejszej wagi, sąd może bowiem wymierzyć karę grzywny lub ograniczenia wolności. Jeżeli społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna, może zostać również orzeczone świadczenie pieniężne na określony cel społeczny.
  Więcej tu:
  infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/287408,Kara-za-zniewazenie-Prezydenta.html

  Z poważaniem,
  (moje dane personalne)

 34. KrzySztof58
  Chcesz oddać sprawiedliwość w ręce prawników? To bardzo niebezpieczny eksperyment…

 35. Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem Dudy (ani też PiS-u), nie głosowałem na niego (ani też na PiS). Nie jestem także zachwycony jego polityką, w tym n.p. jego paranoiczną wręcz antyrosyjskością, gloryfikacją tzw. żołnierzy wyklętych, serwilizmem wobec USA i NATO etc., ale też nie kwestionuję tego, że jest on obecnie legalnie wybranym, urzędującym prezydentem Polski a więc jednym z symboli naszej Ojczyzny i że z tego tytułu należy mu się ochrona ze strony prawa przed niewybrednymi, poniżającymi go atakami takich osobników jak na przykład większość osób na tym blogu.

 36. jakowalski
  9 marca o godz. 9:30 36210
  Na mnie też donosiłeś, i co ?

 37. Zastawia mnie fakt dlaczego wśród wielbicieli poprzedniego rządu jest tyle nienawiści do drugiego człowieka? Przecież za poprzedniej kadencji wpajaliście nam do głów, ze każdy człowiek jest równy, ze każdego trzeba szanować czy to homoseksualista czy żyd czy ateista. Pisaliście obszernie , że szerzy się niebezpieczna fala „hejtu”, ze trzeba z ta fala walczyć bo wszyscy powinniśmy sie szanować. Nagle pojawia się nowa sytuacja, schodzicie Panowie i Panie ze świecznika polskiej polityki i wasz pogląd zmienia się o 180 stopni. Plujecie jadem we wszystkie strony obrażając i kpiąc nie tylko z obecnie panujących polityków ale tez wyborców, którzy na nich głosowali. Gdzie się podziały te Wasze „miłosne” poglądy do bliźniego swego? Czyżby zniknęły wraz z zakręceniem strumyczka finansów wpływających do Waszej kieszeni? Pozdrawiam wszystkim mocno zagubionych w swej nienawiści do bliźniego swego.

 38. Andrzej
  Młyny sprawiedliwości kręcą się powoli ale bez przerwy…

 39. _sens (9 marca o godz. 10:18 36214)
  Podpisuję się bez zastrzeżeń oraz oburęcznie pod tym twoim wpisem!
  LK

 40. Widać, że pisowskie pajace i trolle pokładają już tylko nadzieje w odrodzonej stalinowskiej prokuraturze Ziobry. W sumie to też dobry sposób na paraliżowanie stalinowskiej prokuratury Ziobry. Zasypywać ją milionami bzdetów i idiotyzmów. A więc do dzieła trolle. Co powiecie na „nie będzie gnida Duda pluł nam, polskim świniom drugiego sortu w twarz i dzieci nam nazyfikował. Potraktujemy tego Maliniaka z należnym poważaniem, jako niegdyś polnische Schweine traktowały gubernatora Franka”.

  Wystarczy na 10 donosików do prokuratury i czynowników Ziobry?

 41. @jakowalski
  9 marca o godz. 9:50
  Przypominam Ci, że to obóz obecnego prezydenta RP był prekursorem szargania urzędu prezydenta RP. Zapewne pamiętasz marsze na Belweder na czele którego szedł pod rączki z Parysem i Dornem nasz Mały Rycerz (wyjątkowo to był rzadki akt odwagi z jego strony – zwykle preferuje on krycie się za plecami tych, którzy są na tyle głupi by maszerować przed nim ale może czuł się silny siłą tłumu?). W każdym razie szacunek dla ,,urzędu Prezydenta RP” okazywał krzycząc ,,Bolek do Moskwy”, pomawiając ,,urzędującego Prezydenta RP” o bezpieczniacką agenturę, paląc kukłę Wałęsy. Skoro Ci tak bardzo leży ,,powaga Urzędu” to zapewne i wtedy złożyłeś stosowny pozew? Tak?
  To może zadziałałeś wtedy gdy ,,minister w sweterku” Pałubicki nazwał Prezydenta Kwaśniewskiego – prezydentem wszystkich ubeków? Tak?
  Czy może stosowne kroki prawne podjąłeś gdy S. Niesiołowski nazwał A. Kwaśniewskiego (fakt – w komplecie z R. Kaliszem) PORNOGRUBASEM? Podjąłeś?
  Czy może ująłeś się za PREZYDENTEM B. Komorowskim, którego nieomal każde spotkanie wyborcze było zakłócane przez pisowską szczujnię? Był pomawiany o rosyjską agenturę, o współudział w ,,mordzie smoleńskim” (tu miałeś szansę też pobronić także POWAGI LEGALNEGO rządu RP pomawianego o to samo).
  A może byś podjął stosowne kroki w imieniu tej części społeczeństwa nazwanej przez czynniki oficjalne a ostatnio potwierdzone ,,powagą” urzędu prezydenckiego w obronie wytoczyłeś zwoje działa ,,najgorszym sortem Polaków”? Byłbym Ci wdzięczny gdybyś tego się podjął bo akurat podjąłeś się obrony czegoś co w wykonaniu A. Dudy nie istnieje. Gdyby był godną szacunku osobą to nie miałby szans na nominację prezydencką z ramienia PiS.
  Jest prawnikiem, którego wyparła się jego dawna Alma Mater – swoją drogą jeżeli A. Duda takie ma ,,zrozumienie” Konstytucji to źle świadczy o niej, że dała mu zaliczenie z prawa konstytucyjnego, nieprawdaż? Bo w innym wypadku możemy chyba mówić o przestępczym jej łamaniu? Przypominam Ci także, że to on podjął jako przedstawiciel L. Kaczyńskiego kroki mające na celu storpedowanie prób poddania SKOKów pod nadzór KNF? Do dziś nas to kosztowało ok 3,5mld zł? Pomijam tu przestępcze zaniechania ze strony PO-PSL już za prezydentury B. Komorowskiego.
  Jest tyle do zrobienia…

 42. tak, tak – to już nie te czasy kiedy się odpowiadało ‚za coś’ – teraz będziecie odpowiadać ‚przed nami’ …

 43. Snakeinweb
  Zgłaszam do prokuratury twój wpis „„nie będzie gnida Duda pluł nam, polskim świniom drugiego sortu w twarz i dzieci nam nazyfikował. Potraktujemy tego Maliniaka z należnym poważaniem, jako niegdyś polnische Schweine traktowały gubernatora Franka”. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w Sieci.

 44. Slawczan
  To dlaczego nie zgłosiłeś do prokuratury organizatorów tych marszów PiSu i innych opisanych przez ciebie wydarzeń, skoro uważasz, ze naruszano podczas nich prawo? Co to ma wspólnego do tego, że ja zgłaszam tu i teraz przypadki naruszania prawa chroniącego godność urzędu prezydenta RP? Co stoi na przeszkodzie, abyś ty zgłosił do prokuratury te naruszenia prawa, o których ty piszesz na tym blogu?

 45. Sir Jarek
  Naprawdę, stać jest ciebie tylko na chamski atak ad personam?

 46. Kto wiatr sieje, burzę zbiera.

 47. Z tego wszystkiego wynika, ze prezydent moze obrazac narod czy ludzi, zas ci nie moga obrazic jego. Utrzymywanie za pomoca kar i strachu szacunku do OBECNEGO prezydenta, ktory sam nie szanuje ani siebie ani urzedu jest niepowazne i niebezpieczne.
  Jak moze prezydent panstwa mowic cos takiego, jak ,,ojczyzne dojna racz nam wrocic, Panie”, podczas gdy sam dawal przyklad dojenia jeszcze jako posel, pobierajac pieniadze z kasy Sejmu za prywatne wyjazdy na uczelnie dla wykladow? IPAD Kaczynskiego od poczatku byl i jest niepowazny, jak dziecko w piaskownicy i obrazalski lalus.

 48. Duda? Duda? Jaki Duda? Aaa, to ten Dupa z toalety w opolskiej podstawowce! Ciekawe czy Ziobro wsadzić dzieciaki od razu do pierdla czy może najpierw poprawczak? Marionetka z débilnym uśmiechem maskującym wodoglowie…

 49. @jakowalski
  Przypominam Ci, ze jasno zaznaczyles w swoim poscie o 9 50, ze nie jestes zwolennikiem PiSu ale LEGALISTA I PANSTWOWCEM i twoje doniesienie wynika z takich pobudek a nie bycia pisowskim trolem. Ja podczas pierwszego , mozna rzec prekursorskiego epizodu (prekursorskiego dla pisowskiego raka, rzecz jasna) mialem lat nascie i inne priorytety niz obrona honoru pewnego razacego gminnymi manierami i sluzalczoscia wobec kleru ,tyjacego ex. robotnika o slawnym nazwisku. Potem uznalem i nadal uznaje , ze WOLNOSC SLOWA jest wartoscia nadrzedna – kto zas czuje sie spotwarzony nichze sie broni. Dzieki tejze wolnosci wiem czego sie spodziewac po PiSie. Jestem swiadom patologii jaka on jest i jakie sily on reprezentuje. Gdyby mieli kaganiec to bysmy byli zaskoczeni widzac ich obecne wystepki. A tak nikt nie ma prawa powiedziec, ze nie wiedzial jaka to odrazajaca patologia jest. Analogicznie do posthitlerowskich Niemcow, ktorzy wypierali sie WSPOLodpowiedzialnosci w dzialalnosci III Rzeszy bo Adolf i JEGO ZWOLENNICY tylko przez krotka chwile udawali ,,jak nie jest” zas calymi latami uczciwie mowili jak jest i jak bedzie. Gdy bedziemy juz zruinowani, inwigilowani oraz pozbawieni wielu praw to czesc – tych przyzwoitszych- sposrod durniow popierajacych PiS bedzie beblalo ZE NIE WIEDZIELI…Od 1993 roku dobrze wiadomo PALONA KUKLA WALESY – PALONA KUKLA ZYDA WE WROCLAWIU- MARTWY LIS NA TRANSPARENCIE. To ONI.
  Ale wracajac do twojego ,,ze sam mogles” zwyczajnie nie byloby w moim stylu za to napewno w stylu PANSTWOWCA I LEGALISTY…

 50. To idzie w kierunku cenzury internetu! Zawsze można ustawić wpisy szkalujące władzę a następnie pod pretekstem jej ochrony wprowadzić cenzurę. W prowokacjach oraz fałszowaniu dokumentów mamy tradycje od 1944 r. Tyle że przenoszą się one do internetu. Więc, witaj KOREO PN
  nad Wisłą! Może być ciekawe- oni mają przynajmniej atom!

 51. „kpiąc nie tylko z obecnie panujących polityków”

  Panujących?!? 😉
  Jasniepaństwa jeszcze tylko brakuje 😉

 52. A czegóż się prezydent spodziewał po swoich wypowiedziach, wyrazów uwielbienia? Nawet jego najgorętsze entuzjastki, z grona nawiedzonych starszych pań, powoli przytomnieją.

 53. Slawczan
  Mylisz wolność ‚do’ (aktywną) z wolnością ‚od’ (bierną), a obie są przecież tak samo ważne. Wolność słowa NIE jest także wolnością absolutną. Nie jest ona więc wolnością do szkalowania innych osób oraz do naruszania prawa. Generalnie to aktywna wolność jednego człowieka, w tym więc wolność do swobodnej wypowiedzi, kończy się tam, gdzie narusza ona bierną wolność innego człowieka, tu konkretnie wolność od zniesławienia. Pamiętaj o tym.

 54. @jakowalski
  10 marca o godz. 8:57
  Pozostaje otwartym moje pytanie do Ciebie ,,Gdzie byłeś gdy PiS pomawiał i szkalował (swoją drogą jakie to ładne słowo) rząd PO – PSL oraz prezydenta Komorowskiego?” Taki państwowiec, taki legalista?
  Uważam, że Duda i PiS PRACUJĄ na te obelgi w pełni świadomie i z premedytacją łamiąc Konstytucję. Co w wypadku Dudy jest szczególnie kompromitujące gdyż jest prawnikiem z wykształcenia i zawodu a jako taki musiał przejść egzamin z prawa konstytucyjnego. Swoją drogą kompromituje to też Wydział Prawa UJ, który pozwolił osobie o takich kwalifikacjach nie tylko uzyskać magisterium ale także doktorat.
  Chyba, że kluczem jest to, że Duda (i PiS) uważa, że za swoją bezprawną działalność NIE PONIESIE konsekwencji co w naszych warunkach jest tylko możliwe po przez zapewnienie sobie kolejnej kadencji. W jaki sposób uzyskuje się taką pewność? Sam sobie odpowiedz…

 55. @jakowalski
  Jeżeli nawet będziemy trzymać się Twojej wykładni wolności słowa (zapewne słusznej i zgodnej z duchem prawa) – to co z MOJĄ wolnością? Zostałem nazwany przez:
  1. szefa rządzącej partii ,,Najgorszym sortem Polaków”
  2. poseł Żalek określający oponentów mianem ,,Jeżeli to jest naród, to rozumiem, że to jest ten naród, który miał krępującą przeszłość w SB i UB. Ale to nie jest naród polski”. OŚWIADCZAM, ŻE NIE MIAŁEM PRZODKA W SB/UB. Ujmij się za mną proszę…skoro tak bardzo poruszyły tobą obrazy jakich doświadczył ŁAMIĄCY KONSTYTUCJĘ i dysponujący stosownym aparatem prawnym w swojej kancelarii PREZYDENT, to co powiesz na jego słowa ,,To my właśnie jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii” czyli w tym kraju jest i jakaś druga? Przypominam Ci, że według Konstytucji ,,wszyscy obywatele są równi wobec prawa” a tu prezydent powagą swojego urzędu (choć w wypadku Dudy należy pisząc o powadze urzędu Prezydenta RP należy używać cudzysłowu) potwierdził, że istnieją co najmniej dwie kategorie obywateli. Nota bene tylko zwolennicy PiSu należą do tej pierwszej, co jasno zaznaczył ,,Pan Prezydent”. Może i tym się zajmij? Jeżeli legalizm i powaga urzędu ci tak leżą na sercu

 56. Slawczan
  1. Nie zauważyłem, aby PiS czy też jego zwolennicy pomawiał(li) i szkalował(li) (nie)rządy PO – PSL oraz prezydenta Komorowskiego. Jeśli zaś uważasz inaczej, to daj mi przykłady w/w.
  2. Nie uważam także, iż obecny rząd narusza prawo, w tym szczególnie Konstytucję RP, natomiast na 100% narusza prawo i Konstytucję RP obecny Trybunał Konstytucyjny, choćby podejmując decyzje w swojej własnej sprawie, a więc naruszając podstawową zasadę prawa, że nikt nie może być sędzią w swojej własnej sprawie (nemo judex in causa sua). Nie rozumiem więc, jakim cudem przeszli sędziowie tego Trybunału przez I rok studiów prawniczych i jakim cudem zdali oni egzaminy z prawa rzymskiego oraz logiki. Moim zdaniem, to wszyscy sędziowie tego Trybunału, którzy nie zauważyli tego, że ów Trybunał nie ma najzwyczajniej w świecie jurysdykcji nad samym sobą, a więc nie może on nawet rozważać przepisów jego samego dotyczących, powinni być zdymisjonowani w trybie natychmiastowym i dożywotnio pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawnika oraz zarejestrowani w Urzędzie Pracy jako bezrobotni bez kwalifikacji.
  3. Uważam także twoje wpisy na tym blogu za wyraźnie szkalujące prezydenta RP, a więc naruszające zarówno art. 135 jak też i art. 212 Kodeksu karnego.
  LK

 57. Slawczan
  Jeśli czujesz się obrażony przez prezydenta Dudę, to wytocz mu proces o zniesławienie (pomówienie, obmówienie, oszczerstwo) czyli o występek polegający na pomówieniu innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Przypominam także, iż ów występek, którego się według ciebie dopuścił wobec ciebie prezydent Duda, jest zagrożony karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 212 § 1 Kodeksu karnego – sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.). Przypominam ci także, iż naruszenie dóbr osobistych, do których zaliczana jest też cześć jednostki, zabrania także Kodeks cywilny w art. 23 i 24, a więc jeśli uważasz, ze prezydent Duda cię publicznie zniesławił, to wytocz mu także proces cywilny.
  Pozdrawiam
  LK

 58. W procesach przeciwko przestepcom z III Rzeszy wielu sedziow i katow bronilo sie stwierdzeniem, ze „tylko” wypelniali obowiazujace prawo. Czyli PANSTWOWCY i LEGALISCI z krwi i kosci!? No, to sobie jakowalski towarzystwo wybral 🙁

 59. „A Ty gdzie byłeś, kiedy działy się rzeczy naprawdę haniebne? Dlaczego wtedy milczałeś?”.

  Czy potrafisz (PiSowski propagandzisto „Jacku”) cokolwiek innego poza wklejaniem (na roznych forach) cudzych tekstow ?

 60. Czyżby zniknęły wraz z zakręceniem strumyczka finansów wpływających do Waszej kieszeni? Pozdrawiam wszystkim mocno zagubionych w swej nienawiści do bliźniego swego.

  Panie „…sens?”, czy ktorykolwiek rzad/prezydent po roku 1989 zachowywal sie tak jak obecny? Czy ktorykolwiek otwarcie
  lekcewazyl prawo i Konstytucje RP? Czekam na odpowiedz!

  p.s. A panskie insynuacje (np. te dotyczace finansow i kieszeni)
  pomine milczeniem. Bo wyjatkowo nedzny to poziom!

 61. @jakowalski
  Jak (nie) zauwazyles moje i PADa mozliwosci nie sa rowne – on dysponuje wsparciem prawnikow zatrudnianych przez jego kancelarie – ja jako osoba prywatna nie. Z silnym sie nie bij z bogatym nie prawoj podpowiada rosadek. Oczywiscie ,,litosciwie” nie odniosles sie do wypowiedzi innych pisowskich ,,medrcow”. Wiem, wiem – jezeli poczules sie obrazony to zaloz sprawe…Musialbym miec kupe kasy na prawnikow – nieprawdaz? Tyle spraw. Odnosnie TK – moj szwagier na emigracji ma znajomego Wegra – gdy nu opowiedzial , ze u nas ,,dobra zmiana” to Wegier tylko zapytal ,,czy juz zabrali sie do TK? Bo u nich od tego zaczeli. Coz nasza putiniada dopiero sie rozkreca. Tobie widocznie odpowiada ,,dobra zmiana”
  Ps w jakuz sposob szkaluje PADa?

 62. Aspiryna
  A co ty potrafisz, poza bezsensownym, złośliwym i niekonstruktywnym krytykowaniem obecnego rządu i obecnego prezydenta? Masz jakiś pozytywny program wyprowadzenia Polski z zapaści gospodarczej, społecznej i kulturalnej spowodowanej latami (nie)rządów koalicji PO-PiS? Masz jakiś projekt likwidacji bezrobocia, zniesienia niskich płac, rozwiązania problemu mieszkaniowego, naprawy służby zdrowia, walki z korupcją, odbudowy polskiego przemysłu czy też odbudowy polskiej nauki i polskiego szkolnictwa wyższego, innymi słowy program wyciągnięcia Polski i Polaków z obecnej pułapki niskiego rozwoju a więc też i niskiej stopy życiowej?

 63. Slawczan
  1. Pozew o zniesławienie przez prezydenta Dudę możesz wnieść sam i wystąpić o pomoc prawną. Jeżeli jej nie otrzymasz to możesz złożyć skargę, aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Komisarza do Spraw Praw Człowieka w ONZ. Ale obawiam się, że nie wierzysz w siłę swoich argumentów, stąd też nie podasz prezydenta Dudy do sądu za zniesławienie.
  2. Co do Trybunału Konstytucyjnego czyli TK – on się sam skompromitował rozpatrując sprawę tegoż TK dotycząca, a więc naraził się on na zarzut braku profesjonalizmu, tu konkretnie na zarzut braku obiektywności. Tak więc moim zdaniem, to sędziowie owego TK powinni stanąć przed Przed Sądem Ludowym, jako że moim zdaniem nie są to sędziowie, a tylko osoby udające sędziów, jako że nie znają oni prawa i tym samym naruszają oni prawo a szczególnie zaś Konstytucję RP (w tym szczególnie rodz. I art. 2 „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym”) , podejmując decyzje w swojej własnej sprawie, a więc naruszając tym samym podstawową zasadę prawa, głoszącą że nikt nie może być sędzią w swojej własnej sprawie (nemo judex in causa sua). Nie rozumiem więc, jakim cudem przeszli sędziowie tego Trybunału przez I rok studiów prawniczych i jakim cudem zdali oni egzaminy z prawa rzymskiego oraz logiki. Moim zdaniem, to wszyscy sędziowie tego Trybunału, którzy nie zauważyli tego, że ów Trybunał nie ma najzwyczajniej w świecie jurysdykcji nad samym sobą, a więc nie może on nawet rozważać przepisów jego samego dotyczących, powinni być zdymisjonowani w trybie natychmiastowym i dożywotnio pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawnika oraz zarejestrowani w Urzędzie Pracy jako bezrobotni bez kwalifikacji.
  Pozdrawiam

 64. Tu kwiatek co do tego kim są obrońcy ,,dobrej zmiany” pardon ,,powagi urzędu Prezydenta RP”: Porównajmy:
  @jakowalski
  10 marca o godz. 10:05 (blog p. Jażdżewskiego)
  Pisze ,, Nie uważam także, iż obecny rząd narusza prawo, w tym szczególnie Konstytucję RP, natomiast na 100% narusza prawo i Konstytucję RP obecny Trybunał Konstytucyjny, choćby podejmując decyzje w swojej własnej sprawie, a więc naruszając podstawową zasadę prawa, że nikt nie może być sędzią w swojej własnej sprawie (nemo judex in causa sua). Nie rozumiem więc, jakim cudem przeszli sędziowie tego Trybunału przez I rok studiów prawniczych i jakim cudem zdali oni egzaminy z prawa rzymskiego oraz logiki. Moim zdaniem, to wszyscy sędziowie tego Trybunału, którzy nie zauważyli tego, że ów Trybunał nie ma najzwyczajniej w świecie jurysdykcji nad samym sobą, a więc nie może on nawet rozważać przepisów jego samego dotyczących, powinni być zdymisjonowani w trybie natychmiastowym i dożywotnio pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawnika oraz zarejestrowani w Urzędzie Pracy jako bezrobotni bez kwalifikacji”
  @Leonid
  10 marca o godz. 17:36 (blog prof. Hartmana)
  Pisze ,, Przed Sądem Ludowym powinni stanąć sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, czyli osoby udające sędziów mimo tego, że nie znają oni prawa i tym samym naruszają oni prawo a szczególnie zaś Konstytucję RP, podejmując decyzje w swojej własnej sprawie, a więc naruszając podstawową zasadę prawa, głoszącą że nikt nie może być sędzią w swojej własnej sprawie (nemo judex in causa sua). Nie rozumiem więc, jakim cudem przeszli sędziowie tego Trybunału przez I rok studiów prawniczych i jakim cudem zdali oni egzaminy z prawa rzymskiego oraz logiki. Moim zdaniem, to wszyscy sędziowie tego Trybunału, którzy nie zauważyli tego, że ów Trybunał nie ma najzwyczajniej w świecie jurysdykcji nad samym sobą, a więc nie może on nawet rozważać przepisów jego samego dotyczących, powinni być zdymisjonowani w trybie natychmiastowym i dożywotnio pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawnika oraz zarejestrowani w Urzędzie Pracy jako bezrobotni bez kwalifikacji.
  Czyżby było kopiuj – wklej instrukcji przygotowanej na Nowogrodzkiej?
  Chyba, że Jakowalski i Leonid to ta sama osoba, wtedy powstaje po co dwa nicki? Przy czym Jakowalski podpisuje się jako Lech Keller-Krawczyk a Leonid pozostaje anonimowym. Ciekawy jest rozkład godzinowy pisania wskazuje, że Jakowalski jest praktycznie na posterunku od ok 7 rano do 22-23 i reaguje aktywnie na każdy wpis ustosunkowujący się do jego wpisów. Aktywność Leonida pokrywa się z tym.

 65. @Jakowalski/Leonid:
  ,,Przed Sądem Ludowym powinni stanąć sędziowie Trybunału Konstytucyjnego” a któż miałby być Rolandem Freislerem owego ,,Sądu Ludowego”? I czy nasze prawo przewiduje takową instytucję?

 66. Slawczan
  11 marca o godz. 8:28 36254
  Lech Keller, kagan, trasat, ekonom, jakowalski, leonid, jak mu tam jeszcze, to ten sam troll.
  Prosze bardzo, nie karm trolla, jego to napędza.

 67. Andrzej
  Stać cie już tylko na pseudo-argumenty ad personam? Jak widać, nie masz nic do powiedzenia ad rem. 🙁

 68. Slawczan
  A gdzie masz w polskim prawie paragraf zabraniający powoływania takowych sądów ludowych? Przecież w Konstytucji RP (rodz. I art. 2) mamy wyraźnie napisane, że „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym”, a sądy ludowe, demokratycznie wybierane, są przecież typową instytucją takowego „demokratycznego państwa prawa”.

 69. Slawczan
  Jakowalski i Leonid to ta sama osoba (dokładniej nicki tej samej osoby fizycznej czyli Lecha Kellera-Krawczyka). Po prostu w systemie informatycznym „Polityki” zablokowano w pewnym momencie nick „leonid” (pewnie za ‚zbrodnicze’ skojarzenia z Breżniewem), a więc musiałem zmienić nick na „jakowalski”. I co z tego? Co masz do powiedzenia w sprawie treści moich wpisów, które tak pilnie czytasz i cytujesz? Skąd masz aż tyle czasu na tropienie mojej obecności na forach i blogach „Polityki”? Zwolniono może ciebie niedawno temu z pracy w tzw. służbach?
  Wiadomo kto.

 70. @andrzej52
  11 marca o godz. 8:53
  Dzieki

 71. Slawczan
  Za co dziękujesz trollowi Andrzejowi? Za donosik czy za oszczerstwa?

 72. Slawczan
  11 marca o godz. 9:38 36263
  Nie ma za co. Wiecej dr google powie.
  Wracając do obrazy Urzędu Prezydenta.
  W warsztacie słucham czeskiego rada F1, codziennie leci skecz : „Pan Boucek wola na Hrad”, w którym red. Boucek dzwoni do prez. Zemana przeprowadza z nim zmyślony wywiad, piętnując jego przywary i wpadki.
  W południe program prowadzi kom, Ruda z Ostravy, ostatnio wpadł na pomysl sprzedaży figury.
  Wyglądało to tak : dzwon do muzeum i oferuje sprzedaż figury.
  -co to za figura ?
  -chłop, niski, gruby z 1944 roku
  -skąd ją macie ?
  -z zamku
  -z jakiego zamku ?
  -z praskiego zamku
  -jak z praskiego, co wy tam robicie, w jakim stanie jest ta figura ?
  -ta figura jest żywa
  -żywa ?
  -tak, to pan Zeman, chcę Wam sprzedać prezydenta
  Jeśli ktoś u nas odważył by sie tak zadrwić z Du(niewymowne)y, podejrzewam, że nie skończył by prowadzić programu, bo wszystkie możliwe służby ze Zbyszkiem Wszechmogącym Zero zlecialy by sie do studia.

 73. Duda się sam podkłada. Tuż przed ostatnim wypadkiem pędził z szybkością 2-krotnie wyższą niż dopuszczalna. Widocznie patriotom I kategorii tak wolno, w odróżnieniu od zwykłych śmiertelników. Sądzą oni również, że mogą obrażać współobywateli, tak jak to się zdarzyło Dudzie w Otwocku.

 74. azur
  Pojazdów uprzywilejowanych nie obowiązują powszechne limity prędkości. Dziwne też, że nie protestowałeś, kiedy to ex-primer Suchocka (ta z obecnej komisji Weneckiej) jechała w swoim czasie samochodem z Warszawy do Poznania starą trasą (autostradyA2 wtedy jeszcze nie było) z szybkością ponad 200 km/h, przez miasteczka i wsie, czyli przez teren zabudowany?
  I czym obraził prezydent Duda beneficjentów poprzedniego reżymu? Słowami prawdy o nich?

 75. Andrzej
  Nie widzę tu nic obraźliwego w tej czeskiej audycji satyrycznej.

 76. Śmiesznie ogląda się teraz wiadomości, tak jak kiedyś Radio Erwań albo dziennik telewizyjny.

css.php