Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

21.05.2016
sobota

10 i pół uchwały na 1050-lecie

21 maja 2016, sobota,

Sejmie, dziękujemy za wiekopomną uchwałę o suwerenności Polski. Dzięki niej nasza suwerenność znalazła się na zupełnie innym poziomie (orbicie)!

Pozwalam sobie podpowiedzieć kilka pomysłów na kolejne uchwały, których wprowadzenie jest zdecydowanie potrzebą chwili.

1. Dogmat o nieomylności Prezesa.

2. Andrzej Duda jest najprzystojniejszym i najbardziej samodzielnym prezydentem świata.

3. Beata Szydło jest najwybitniejszym premierem w dziejach (po Jarosławie Kaczyńskim oczywiście).

4. Antoni Macierewicz jest stabilny jak kardiogram denata.

5. Unia Europejska została stworzona po to, żeby służyć Polsce. Jeśli nie służy, to #winaTuska.

6. Konie mają (się) paść, a kury nieść.

7. Opozycja kłamie! A Petru się przezywa (dziękujemy, Pani Krysiu).

8. Korniki mają przestać podgryzać Puszczę, a ekolodzy Szyszkę.

9. Polska jest regionalnym mocarstwem. A dokładnie – w regionie między Bałtykiem, Karpatami, Odrą i Bugiem.

10. Prawo głosu w sprawach Polski mogą mieć tylko patrioci. Wszyscy patrioci są w PiS. W PiS słuchamy Prezesa. Demokracja = Prezes. Quod erat demonstrandum.

10a. Polska mistrzem Polski!

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 44

Dodaj komentarz »
 1. 11. Drugą osobą w państwie jest kot Kaczyńskiego.

 2. Przestanie Pan sobie jaja robić jak zaczną analizować Traktat Lizboński w świetle wspomnianej ustawy.

  Proponuję dodanie punktu 15. Jezus królem Polski.

 3. 12. Niemcom nie należy podawać ręki.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Uchodźcom także. Ponieważ można się zainfekować. Niemcy już są zainfekowani. A ich wszystkie kobiety zgwałcone.

 6. Naród, który ma tylko historię, nie ma przyszłości.

 7. @sztubak
  Ale wtedy należałoby zdetronizować Maryję

 8. Jedynym obywatelem Polski jest Jarosław Kaczyński.

 9. @narciarz2
  Jedynym obywatelem godnym tego miana!

 10. 11. Nie będziesz darł łacha z bliźniego swego tak jak z Kaczyńskiego
  (brzmi jak przykazanie, ale niech tam)

 11. W polskiej szkole nauczamy tylko polskiej matematyki!
  Macierze zastąpimy krakowianami!

 12. Czy obecność krzyża w Sejmie ma wpływ na zachowania posłów.Oto jest pytanie.Tak sobie myślę,że w czasie tzw.audytu i „bekania” Wandy Wasilewskiej z broszką na temat UE krzyż powinien być wyprowadzony dla świętego spokoju.

 13. 12. Tylko polski, katolicki patriota ma czynne i bierne prawa wyborcze.

 14. @snakeinweb
  Krótko i dobitnie!

 15. 13.Polska tylko dla katolików członków PiS.Tak sobie myślę o formule hołdu watykańskiego w ramach matecznika in vitro klonu katolika.

 16. Jezus królem w dni parzyste a w nieparzyste królową Maria.
  Da się zrobić.

 17. @sztubak… model zarządzania sprawdzony w rzymskiej armii dwukonsularnej 🙂
  13.Nie ma w Polsce innej nauki moralnej, niźli szerzona przez rozgłośnię ojca dyrektora.

 18. „Nie znam się to się wypowiem” działa zawsze. To musi być fascynujące doświadczenie, ogłaszać wszem i wobec, że jest się idiotą.

 19. „Z chwila kiedy jakiemus uchodzcy uda sie przekroczyc granice Polski, Polska straci suwerennosc.”

  W cudzyslowie, bo to przede wszystkim Pis-owcy z potomkiem Tatara i jego klubem przemycili sprytnie do tej uchwaly, wycierajac sobie geby suwerennoscia i niepodlegloscia.

 20. Pan Gospodarz
  Domyślam się, że pańskim zamierzeniem była satyra na rządy PiS-u. Ale nie ma czegoś gorszego niż nieśmieszna satyra…

 21. Zza kałuży
  Na szczęście Banachiewicz wynalazł krakowiany w roku 1925, a więc nie są one zakazanym wynalazkiem PRL-owskim. Ale miał on bardzo ciekawy życiorys: Studia co prawda w Warszawie, ale na carskim uniwersytecie, po czym staż w Getyndze u samego Schwarzschilda, doktorat w w Kazaniu, habilitacja w Dorpacie (Tartu), później profesor UJ, dnia 6 listopada 1939 roku wraz z innym profesorami tejże uczeleni aresztowany przez Niemców podczas tzw. Sonderaktion Krakau i przewieziony do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen. Z tego obozu został on jednak zwolniony trzy miesiące później i po powrocie do Krakowa zezwolono mu na wznowienie pracy w krakowskim obserwatorium astronomicznym, przemianowanym na „Krakauer Sternwarte”. Po przybyciu do Krakowa Kurta Waltera, niemieckiego zarządcy komisarycznego obserwatoriów astronomicznych na terenie Generalnego Gubernatorstwa, Banachewicz został przeniesiony ze stanowiska dyrektora na stanowisko zastępcy (dyrektorem obserwatorium został w/w Kurt Walter). Po zakończeniu wojny Banachiewicz powrócił na poprzednie stanowisko, obejmując jednocześnie stanowisko profesora geodezji wyższej i astronomii na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej (1945–1951). Pochowany na Skałce. (Według Wikipedii). Ale nie masz już dziś w Polsce takich profesorów jak Banachiewicz…

 22. Witold
  Terroryzm i gangi etniczne są znacznie trudniejsze do zwalczenia niż gangi złożone z „tubylców”,, o czym dawno już temu przekonała się australijska policja, wręcz bezradna w obliczu gangów i terrorystów islamskich a także gangów chińskich (głównie z Hong-Kongu) i gangów z Południowego Wietnamu (głównie z Sajgonu).

 23. My tu sobie żartujemy, że ta uchwała jest śmieszna, a ona jest haniebna właśnie dlatego, bo wmawia ludziom, że przyjęcie paru tysięcy uchodźców wojennych, często kobiet z dziećmi może zakończyć się utratą suwerenności. To jest chore, tym bardziej, że opozycja boi się to potępić, żeby nie stracić poparcia u ksenofobów wiedząc o tej chorobie u większości Polaków.
  Kiedyś Wałęsa mówił o ładowaniu akumulatorów podczas wizyty w Watykanie u JP II i były tego jakieś pozytywne skutki.
  Ludzie się zastanawiają ki diabeł z kolei tak nakręcił Becię. Toż ona z całym rządem też ładowała akumulatory z tym, że u Rydzyka parę dni wcześniej,

 24. Witold
  Jak to mówią: miłe złego początki lecz koniec żałosny. Wiem to dobrze, jako że ponad pół życia spędziłem w tzw. państwach wielokulturowych (chronologicznie: RFN, Nowa Zelandia, RPA, Australia, USA i UK oraz Cypr) i dobrze wiem (także z tego powodu, ze zawodowo zajmowałem się skutkami imigracji, w tym głównie na gospodarkę narodową i bezpieczeństwo obywateli), że to NIE są wzory do naśladowania, jako że imigranci z innych kręgów kulturowych po prostu destabilizują państwo i jego gospodarkę. Zgoda, rządy większości państw Zachodu popierają obecnie imigrację z III świata w imię zwiększania popytu i obniżania płac realnych, czyli inaczej w imię interesów kapitału, ale wbrew interesom większości ludności tych państw, czyli ludzi pracy. Na szczęście imigranci z III świata unikają Polski (i pracy) jak zarazy, jako że wiedzą oni doskonale, że u nas w Polsce na zasiłki liczyć nie można, a proste prace (czyli jedyne, do których ci imigranci się nadają z braku kwalifikacji zawodowych, języka czy też europejskich obyczajów) są u nas w Polsce bardzo nisko wynagradzane i trudne do znalezienia. Problem imigracji do Polski z III świata jest więc, jak na razie, na szczęście dla nas Polaków, wydumany.
  Pozdrawiam!

 25. Witold
  Konkretnie – jakie to były skutki tego „ładowania akumulatorów” w Watykanie przez Wałęsę?

 26. Potrzebna jeszcze uchwała o samodzielności Dudy i Szydło i o zrównoważeniu Antoniego Macierewicza. A na koniec uchwała o tym, iż podpis pod Traktatem Lizbońskim został sfałszowany i nas nigdy tam nie było.

 27. Mysle ze powinno byc jeszcze kilka punktow wpisanych w nasza konstytucje.

  A. Jaroslaw Premier Kaczynski jest naszym przyjacielem i dobroczynca.
  B. Jaroslaw Premier Kaczynski jest niepokalanie czysty (w kazdym znaczeniu tych slow) i ma szlachetne intencje.
  C. Jaroslaw Premier Kaczynski uzyskal doktorat na studiach prawniczych w przepisanej prawem procedurze i sprawdzanie tego, poszukiwanie dowodow lub jakiekolwiek podwazanie samego faktu jak rowniez okolicznosci w jakich on mial miejsce jest nielegalne i powinno byc karalne (ustawa okreslajaca tryb procedowania powinna byc uchwalona).
  D. Lech Prezydent Kaczynski zostal bestialsko zamordowany na zlecenie wrogich mocarstw i starania zmierzajace do szczegolowego ustalenia tego faktu sa narodowym obowiazkiem wszystkich patriotow i ludzi dobrej woli. Kolejne rzady moga byc odwolane po stwierdzeniu ze z tego obowiazku sie nie wywiazuja (specjalna ustawa okreslajaca tryb odwolania rzadu powinna byc uchwalona).
  E. Antoni Minister Macierewicz jak w punkcie B.

 28. agrycola

  Potrzebna jeszcze uchwała o samodzielności Dudy i Szydło i o zrównoważeniu Antoniego Macierewicza. A na koniec uchwała o tym, iż podpis pod Traktatem Lizbońskim został sfałszowany i nas nigdy tam nie było.

  Twój wpis tak mi się spodobał, że pozwoliłem go sobie powtórzyć!

  Pozdrawiam!

 29. Czas na uchwałę wieńczącą rządy kaczystów; zmiana nazwy IIRP, na PRL II.

 30. Oczywiście III RP.

 31. sugadddy
  To se ne vrati. A skoda!

 32. Agrykola
  Duda i Szydło są (być może) w pewnym sensie uzależnieni (głównie ideologicznie) od Kaczyńskiego, ale co w tym złego? Problem pojawia się przecież dopiero wtedy, kiedy premier i prezydent zależą od zagranicy.

 33. Bardzo mi się podoba ten opis „regionalnego mocarstwa”. Dość dobrze obrazuje mocarstwowe znaczenie naszego kraju. W każdym razie retorycznie (i siłą nabzdyczenia) jesteśmy niewątpliwie mocarstwowi.

 34. @jakowalski napisał Pan: „imigranci z innych kręgów kulturowych po prostu destabilizują państwo i jego gospodarkę”. Rozumiem, że USA i GB są tutaj doskonałymi przykładami tej jak się Pan wyraził „destabilizacji”. W taki razie chciałbym być tak „zdestabilizowany” jak wspomniane wyżej USA i GB. Pozdrawiam.

 35. @jakowalski – czy miał Pan też na myśli Polaków pracujących w GB?

 36. J.E. Baka
  1. Tak, w pewnym sensie miałem też na myśli Polaków pracujących w UK (UK to jest bowiem więcej niż GB). Po prostu jako że Polacy pracują w UK z reguły za mniej i w gorszych warunkach niż Brytyjczycy i Irlandczycy z Północnej Irlandii, a więc psują oni niejako tamtejszy brytyjski i północno-irlandzki rynek pracy, zgadzając się na te substandardowe stawki zarobków i substandardowe warunki pracy. Oczywiście, za tę obecną polską emigrację ekonomiczną z powodów politycznych winię tu wszystkie postsolidarnościowe rządy praktycznie po równo – zarówno PO, jak też PiS, PSL i SLD, a przede wszystkim Balcerowicza, tego grabarza polskiego przemysłu, polskiej myśli technicznej i polskiej nauki.

 37. J.E. Baka
  2. USA i UK są bardzo niestabilne. Gdyby nie to, że ich rządy finansują na kredyt bardzo rozbudowane programy socjalne, to dawno by tam doszło do rewolucji. Przecież Zjednoczone Królestwo (mylnie zwane często Wielką Brytanią albo nawet Anglią) czyli UK, od czasów (nie)rządów pani Thatcher, czyli od czasu likwidacji tamtejszego przemysłu i górnictwa, żyje na kredyt a więc od dawna jest ono de facto bankrutem. Całkowite zadłużenie tego bankruta, jakim jest od lat owo Zjednoczone Królestwo czyli UK jest mniejsze tylko od zadłużenia największego bankruta świata, czyli USA – oto dane według IMF (MFW) i Banku Światowego (World Bank):
  Ranga Kraj Dług zagraniczny w USD Dług zagraniczny per capita w USD Dług zagraniczny jako % PKB
  1) USA 18,772,300,000,000 58,255 103
  2) UK 9,590,995,000,000 160,158 406
  3) Francja 5,750,152,000,000 86,317 222
  4) Niemcy 5,546,869,000,000 68,720 145
  5) Luksemburg 3,472,282,000,000 3,696,467 3,443
  6) Japonia 2,861,488,000,000 24,000 60
  7) Italia 2,651,413,000,000 43,621 124
  8) Niderlandy 2,526,895,000,000 226,503 316
  9) Hiszpania 2,305,648,000,000 52,045 167
  10) Chiny (ChRL) 1,680,000,000,000 1,195 16.2
  Zaś pod względem relacji długu do PKB, to większe zadłużenie niż UK mają tylko Japonia, Grecja, Portugalia, Italia, Irlandia, Singapur, Islandia i Belgia. Dług zagraniczny UK to jest dziś prawie 10 tysięcy miliardów dolarów (dokładniej $9,590,995,000,000) czyli ponad 160 tysięcy dolarów per capita (dokładniej $160,158) i 406% PKB, zaś dług wewnętrzny (publiczny) UK to jest ponad 2 tysiące miliardów dolarów i prawie 90% PKB. Dla porównania: dług zagraniczny Polski to jest „zaledwie” 231 miliardów dolarów (nieco tylko ponad 5 tysięcy dolarów per capita i niecałe 40% PKB) a dług publiczny Polski to jest około 256 miliardów dolarów i około 50% PKB.
  Likwidacja przemysłu i górnictwa (głównie węglowego) przyniosła więc W. Brytanii ogromny wzrost bezrobocia (ukrywanego, podobnie zresztą jak praktycznie wszędzie, manipulowaniem definicją bezrobotnego) oraz spadek płac realnych, a więc też i wzrost wydatków socjalnych (na przykład na zasiłki), wzrost przestępczości, alkoholizmu i narkomanii oraz ogromny wzrost deficytu w obrotach z zagranicą, który obecnie wynosi 163 miliardy dolarów USA (USD) to jest ok. 6% PKB i jest (jak to już pisałem) drugi na świecie zaraz po USA (785 mld USD i ok. 2% PKB). Dla porównania deficyt obrotów zagranicznych Polski wynosi 20 mld USD i ok. 1% PKB. Natomiast Rosja, gdzie podobno gospodarka od lat leży, ma nadwyżkę w obrotach z zagranicą w wysokości ok. 200 mld USD (3% PKB) – dane World Trade Organisation (Światowej Organizacji Handlu).
  Skutki są takie, że nawet według CIA (która to agencja sympatyzuje przecież ze Zjednoczonym Królestwem) to w UK około 15% ludności, czyli około 10 milionów Brytyjczyków, żyje w nędzy (poniżej tamtejszego progu ubóstwa). Dla porównania w Polsce (według tego samego źródła) poniżej progu ubóstwa żyje około 10% ludności, czyli około 3 i pół miliona Polaków. Takie są fakty…
  Pozdrawiam
  LK

 38. jakowalski,
  Tobie przesyłam środkowy palec.
  Nie zarzucaj tabletek.

 39. @jakowalski – Pięknie Pan rzuca tutaj cyframi i danymi tylko jaki to ma związek z imigrantami? Przecież to nie oni zamknęli kopalnie w UK, tylko Pani Thatcher.
  P.S. Wierzy Pan, że jak by nie było Polaków w UK to te najniżej płatne (i kwalifikowane) prace wykonywaliby Brytyjczycy za dużo wyższe stawki? Z całym szacunkiem, ale dla mnie to naiwne. Zawsze znaleźliby się jacyś przysłowiowi „murzyni” od czarnej roboty (może z czarnego lądu).

 40. Sugadaddy
  A ja ci ten palec na mnie podniesiony obetnę. I co ty NA TO?
  P.S. Naprawdę nikt co dotąd nie powiedział, że jesteś zwykłym chamem?

 41. Baka, J.E.
  1. Chodziło mi o to, że UK nie ma, przynajmniej jak na razie, poważnych problemów z imigrantami z III świata tylko dla tego, że tamtejsze władze rozdają pieniądze owym imigrantom z III świata. Zgoda, to Pani Thatcher zniszczyła brytyjski przemysł i brytyjskie górnictwo węglowe ponieważ nienawidziła ona ludzi pracy, a więc wolała ona sprowadzać do UK nierobów z III świata i płacić zasiłki owym nierobom niż tolerować swoich własnych brytyjskich ludzi pracy i ich związki. Oto do czego prowadzi prymat ideologii nad ekonomią.
  2. Gdyby nie otwarto granic UK dla taniej siły roboczej, to owe nisko płatne prace zostały by w olbrzymiej większości zmechanizowane, zautomatyzowane, skomputeryzowane i zrobotyzowane, przez co UK stała by się jednym z najnowocześniejszych i najbogatszych państw świata – analogia do szybkiego rozwoju XIX-wiecznych USA, kiedy to deficyt siły roboczej był głównym motorem napędzającym tam postęp techniczny, który z kolei wyprowadził wówczas gospodarkę USA z poziomu relatywnie ubogiej i słabo rozwiniętej gospodarki kolonialnej i kompradorskiej do najwyższego poziomu na świecie – zarówno pd względem ilości jak też i jakości, w tym też nowoczesności jej produkcji. Przypominam, że z XIX-wiecznych USA wyrzucano Chińczyków i innych imigrantów spoza Europy, jako że obniżali oni płace realne, a szybki rozwój USA skończył się właśnie wtedy, kiedy to w drugiej połowowe XX wieku władze tego państwa straciły kontrole nad imigracją, przez co zaczęły w USA spadać płace realne i co za tym idzie, gospodarka USA wpadła w pułapkę najpierw stagflacji a później recesji, która przecież trwa tam praktycznie do dziś i której końca nie widać.

 42. 13. Niech będzie pochwalona DYKTATURA PROLETARIATU (od 25 października 2015 r. : DYKTATURA PREKARIATU)!

 43. lspi (28 maja o godz. 18:46 36564)
  Chciałeś być dowcipny?

 44. Pana sąsiad Edwin Bendyk odpalił na swoim blogu „Neoliberalizm musi odejść” Równie dobrze mógłby napisać „Marsjanie muszą odlecieć”, bo ani on jak można przeczytać nie zna żadnego neoliberała, ani ja. Nie jest w stanie co przyznaje nawet podać definicji neoliberalizmu. Jako, że red. Bendyk woli swoje „mądrości” wygłaszać ex cathedra, to nie ma żadnej możliwości, aby zadać mu pytanie kogo i co ma na myśli. Z tego zdania podpartego składnią Leppera można wywnioskować, że chodzi mu Balcerowicza, ale pan profesor uważa się za liberała i do tego poszedł w diabły na Ukrainę. To może młodzi ludzie jak Pan czy Petru są neoliberałami i macie się z tego kraju wynosić? A może neoliberalizm ma się wynosić z CZD, gdzie strajkują pielęgniarki, a może z kopalń? Mógłby Pan go konkretnie spytać z jakich obszarów w Polsce szczególnie gospodarczych, neoliberalizm musi odejść.
  A może liberalizm tak, a neoliberalizm nie. Same pytania.

 45. Witold
  Odróżnij proszę liberalizm gospodarczy od liberalizmu obyczajowego. Zarówno PO jak i PiS to są to partie głoszące liberalizm gospodarczy, przy czym PO głosiła też umiarkowany liberalizm obyczajowy, a PiS jest obyczajowo konserwatywne. Nowoczesna też głosi liberalizm, głównie w gospodarce. Inne partie, nawet „nieśmiertelny” PSL, się zaś praktycznie dziś nie liczą.
  Dziś większość gospodarki Polski jest prywatna, a więc rządzi tam liberalizm gospodarczy. Kopalnie i CZD są zaś państwowe, stąd też nie ma tam liberalizmu gospodarczego. To chyba jest proste jak budowa cepa.

css.php