Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

22.01.2017
niedziela

Specjalna troska o Kaczyńskiego

22 stycznia 2017, niedziela,

Na gościnnych występach w Łodzi poseł Jarosław Kaczyński o protestujących przeciw jego polityce członkach KOD wypowiedział się następująco:

„Nie przejmuję się tym w najmniejszym stopniu. Tym bardziej, że patrząc na twarze tych osób, to tylko domysł, ale obawiam się, niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa. Wydaje mi się, że widać tam też troszkę twarzy osób specjalnej troski. Nie będę tego precyzował, bo wszyscy wiedzą, co to znaczy”.

Pomińmy na chwilę fakt, że bazując wyłącznie na „eksperymencie myślowym”, prezes PiS uznał część protestujących obywateli za pracowników służb PRL, to klasyczna insynuacja bez pokrycia w jego stylu. Czymś nowym było stwierdzenie, że na manifestacjach przeciw niemu są ludzie „specjalnej troski”.

Nie jest żadnym wstydem odstawanie od normy z powodu zupełnie niezawinionych okoliczności, podobnie jak nie jest żadną zasługą „bycie normalnym”. Dlatego poseł Kaczyński mimo swoich intencji tym porównaniem nikogo nie obraził, a z całą pewnością nie protestujących. Pokazał jedynie, co naprawdę myśli o tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących naszej uwagi. Zachował się jak przedszkolak, który chcąc dokuczyć koledze, zawoła do niego: „Ty downie!”.

Można Panu, Panie pośle, jedynie współczuć posiadania takich uprzedzeń i polecić wizytę w ośrodku Fundacji Synapsis, fantastycznie zajmującej się dziećmi i dorosłymi z autyzmem. Albo przynajmniej obejrzenie któregoś wieczoru zamiast rodeo „Rain Mana”, może wtedy nie uznałby Pan faktu, że ktoś wymaga „specjalnej troski”, za obelgę.

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. ,,Szeregowy Poseł” nie dokonał przeglądu swoich kadr. Tam to dopiero są ,,przypadki”.
  Pisze Pan ,,Nie jest żadnym wstydem odstawanie od normy z powodu zupełnie niezawinionych okoliczności” – racja. Ale czy wolałby Pan lecieć samolotem pilotowanym przez ,,odstającego od normy” czy ,,normalnego? Dlatego martwię się, że kilkanaście znaczących osób obozu władzy ,,nie spełnia norm”(min Szeregowy Poseł i szef MON). Czy to nietolerancja? Czy raczej zdrowy rozsądek?

 2. Alez wystarczy przyjrzec sie wykrzywionym w nienawisci twarzom ludzi uniemozliwiajacym Kaczynskiemu dojazd do krypty gdzie pochowany jest jego brat by zauwazyc, ze sa to ludzie… z innej bajki.
  Nazwanie ich ludzmi specjalnej troski to eufemizm.

 3. https://www.youtube.com/watch?v=YIaVTYFOGbA

  Taki przyklad KODu… czy to nie sa troche delikatnie mowiac „dziwni ludzie”…?
  Obraz lepszy nisz tysiac slow – ale chyba Kaczynski trafil w sedno.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Kaczyński swoim widokiem, przywodzi na myśl kogoś specjalnej troski – tak w sensie fizycznym, jak i psychicznym.

 6. Ma Pan racje tylko czesciowo. Niestety.
  Bycie ograniczonym umyslowo nie jest powodem do dumy, nie jest to powod do chwalenia sie swoim uposledzeniem. Nigdy i nigdzie.

  Natomiast Kaczynski okreslajac demonstrantow jako podobnych do ludzi bezpieki okazal sie zupelnym kretynem. W bezpiece nie dobierano ludzi odpowiadajacych jakims konkretnym cechom widocznym na twarzach. W tym aspekcie wyglad Kaczynskiego, na pierwszy rzut oka matolka, na drugi rzut rowniez matolka, bezzebnego starca do zludzenia przypominajacego opisanego przez Szpotanskiego przyslowiowego gnoma nie wyroznia go korzystnie sposrod ludzi bezpieki. Mysle ze on znacznie bardziej moglby byc traktowany jako ktos specjalnej opieki.

 7. Kaczyński ma tu 100% rację. Głupota i naiwność ludzi, którzy wylansowali alimenciarza i drobnego oszusta Kijowskiego na de facto szefa opozycji oraz naiwność zwolenników tegoż KOD-u nie budzi wątpliwości co do ich bardzo ograniczonej inteligencji. Chyba, że KOD utworzył Kaczyński i że to właśnie Kaczyński wyznaczył Kijowskiego na szefa tegoż KOD-u. Przypominam mistrza Lema – „Dzienniki gwiazdowe”, Podróż jedenasta (po raz pierwszy opublikowana w zbiorze „Księga robotów”, Iskry 1961):
  „- Na drogę dostanie pan komplet roczników „Kuriera Elektronowego” i dziennika opozycji – „Głosu Próżni”.
  – To oni mają i opozycję?
  – Tak, ale na jej czele też stoi Kalkulator.”
  http://niniwa22.cba.pl/lem_podroz_jedenasta.htm
  Pozdrawiam!

 8. Nie ma się co zwracać uwagi na kolejne obelgi posła K. Używa ich, bo jego zwolennnicy odczuwaja z tego powodu satysfakcję, a reszcie nie ma nic do zaproponowania.

  Retoryka prezesa ma dla jego przeciwników jedną zaletę: wyborcy PiS poddawani intensywnej konformizacji przez PiS i Kościół w chwili, w której uniezależnią się od tych zabiegów propagandowych, nie pójda szukać innej partii. Zwrócą sie przeciwko tym, którzy dziś ich judzą i opowiadają im o wrogach i każą pluć na innych. L Wałęsa, z właściwym mu wyczuciem przepowiedział to mówiąc o uciekaniu oknami przed własnymi wyborcami.

 9. Art
  Miejsce TW Bolka jest w śmietniku historii.

css.php