Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego Moja polityka - Liberalny blog Leszka Jażdżewskiego

27.06.2017
wtorek

Jak ciotki z KOD pogoniły kota chłoptasiom z Młodzieży Wszechpolskiej

27 czerwca 2017, wtorek,

Jak część z Was wie, mam swoją historię relacji z tzw. narodowcami. Dlatego pozwolę sobie napisać coś niepopularnego.

Robiąc przez kilka dni czołówki z zamachu terrorystycznego, w którym zginęło kilka osób – wydarzenia bez wątpienia tragicznego – wyświadczacie przysługę terrorystom. Podniecając się przez tydzień tym, że kilku nastolatków rzuciło się na faceta w średnim wieku – nazywając ich brunatną falą, awangardą faszyzmu, niepotrzebne skreślić – robicie im fejm, dzięki któremu ci raczej śmieszni chłoptasie stają się w oczach swoich rówieśników bohaterami walki z systemem (zwłaszcza że włączyły się organy ścigania, które prawdopodobnie tylko dołożą swoją cegiełkę do nimbu ich chwały, bez wymierzenia żadnej znaczącej kary z racji znikomości społecznej szkodliwości czynu).

Grupka licealistów próbowała zakłócić radomską manifestację KOD „Radom’76. Droga do wolności”. Pytanie, dlaczego tzw. narodowcy nie chcą pamiętać o robotnikach, ofiarach komunistycznych prześladowań, należy pozostawić na inną okazję. Nie wymagajmy od średnio rozgarniętych młodzianów w przepoconych czarnych koszulkach, żeby w ten upał przegrzewali sobie jeszcze łepetyny myśleniem.

Skandowali bezmyślnie: „Raz sierpem, raz młotem”, licząc, że zbiją KOD-erów z pantałyku i uniemożliwią im manifestację. Ale okazało się, że samo ryczenie to za mało. Szybko zostali zaklaskani, zagłuszeni dużo lepszym nagłośnieniem KOD. Wszechpolacy byli jak gimnazjalna wycieczka we mgle. Stracili rezon, liczka pobladły, ryki ucichły. Jedyne, co przyszło im do głowy, to… rytmiczne podskoki. Serio. Warto zobaczyć to jeszcze raz. W zasadzie smutno na to patrzeć. Po prostu żałość.

KOD zmusił – bez przemocy – zawstydzonych chłoptasiów do odwrotu. Coś tam pokrzyczeli i z nosami na kwintę uciekli jak niepyszni przed lepiej zorganizowanym przeciwnikiem. Okazało się, że zimna krew i świetne przygotowanie profesjonalnych KOD-erów to za dużo na pospolite licealne ruszenie.

Jakiś typek zaczaił się na flagę KOD, którą próbował z zaskoczenia wyrwać jakiejś niewysokiej kobiecie (lub dziecku – nie jestem pewien, bo ujęcie jest krótkie). KOD-erzy natychmiast mu tę flagę wyrwali i zaczęli go gonić. Na co dzielni pryszczaci rzucili się w kilku na jednego pana w średnim wieku, obalili na ziemię i zaczęli kopać. Faktycznie odważni do szaleństwa. Odbicie Rudego pod Arsenałem się chowa. Straż KOD szybko przywróciła porządek i wiec można było kontynuować bez przeszkód.

Jaki morał z tej historii? Ci tzw. narodowcy to żadne bojówki i zagrożenie, ale śmieszni chłopcy, którzy niepowodzenie u płci przeciwnej i brak szerszych horyzontów nadrabiają niebezpieczną miną. Kiedyś przebierano się za rycerzy i krasnoludy, grając w gry fabularne, teraz w koszulki z husarią. Chłopaki, jeszcze nie jest za późno na zajęcie się fantasy, i tak jest bliższa rzeczywistości niż to, co koledzy kładą Wam do głów.

Okazało się, że KOD-erzy, starsi często od rodziców Wszechpolaków, mogą pogonić im kota i to tak, że aż się kurzy. Gdyby doszło do realnego starcia, stawiam dolary przeciw orzechom na facetów ze straży KOD – którzy wprawdzie nie ćwiczą zapadniętych klatek piersiowych na siłce, ale w kilku rozgoniliby tę szkolną wycieczkę na cztery wiatry. Oczywiście, nawet gimnazjaliści w kilku mogą okazać się niebezpieczni i z takiego założenia wychodzą też chłopcy z MW. W kupie siła. Ale kiedy dojdzie co do czego – to tchórze, którzy nawet nie mogą pozować na chuliganów, pewnie po cichu mają wzorowy ze sprawowania.

Mój postulat do policji. Jest prosty sposób, jak zniszczyć „brunatne zagrożenie” wiszące nad Polską i sprawić, żeby incydenty takie jak w Radomiu się nie powtarzały. Po prostu wezwijcie na rozmowę mamy tych dzielnych bojówkarzy. I skończy się rumakowanie.

Autor: Leszek Jażdżewski

Publicysta, politolog, założyciel i redaktor naczelny liberalnego magazynu „LIBERTÉ!”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 31

Dodaj komentarz »
 1. Ja bym nie był taki optymistyczny – oni mają wsparcie państwowe i kościelne. Przegoni się tu czy tam – za pewien czas wrócą się odegrać. Ale już jako S.A., znaczy WOT.
  Następny po PiSowskim rząd będzie otwarcie faszystowski, mówię to już od ponad roku.

 2. Wy kibole z POPiS-u macie swoje kibolskie problemy. Tylko dlaczego zawracacie nimi normalnym ludziom głowę. Zróbcie sobie tam w Warszawie jakąś ustawkę z maczetami i się prywatnie zarzynajcie.

 3. Diagnoza oraz zalecona kuracja jak najbardziej trafne:) .S-Z-Y-D-E-R-A, to jest nasz oręż. Były czasy (nie wszędzie minione) kiedy małolaty ,wtedy i ja, „zwijane” przez zomo czy to z manify czy to za malowanie „S” na murach trafiały do aresztów. Tam miały kontakt z niewiele starszymi przęstępcami pospolitymi o zachowanich podobnych do siary wszechoplskiej. Siedzieli za jakoweś kradzieże czy pobica, w gadce gieroje, a na widzeniu przy mamusi łezki ronili. Gołowąsy są mocne w grupie o czym przekonywać się nie trzeba i to czgo sie obawiają, to śmieszności. Stąd właśnie odebranie im owego nimbu bezkomromisowego wojownika pokazując, ze w reku mają nie miecz a smoczek a siedzą nie na rumakach a na pampersach tak wzajemnie oraz we własnych oczach pozbawia dajacego power uczucia powagi i dorosłej awangardy. Sprowadzenie ich do egzaltowanej dzieciarni niezdarnie robiącej szum, ale do 19tej, bo potem mama woła na kolację to właściwy kierunek. Szydera, broń o przedłużonym długim czasie działania.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Teraz pojadą na Jasną Górę błogosławić i naostrzyć maczety.Tak sobie myślę,że ładowanie akumulatorów w Częstochowie to brzmi dumnie.

 6. Pełna zgoda co do fantastyki. Szczególnie polecam Warhammera. World of Darkness też, choć mógłby być dla nich zbyt skomplikowany.

 7. Polska 1934. Nie reagowaliśmy na rozwijające się faszystowskie nastroje. Później pozwoliliśmy na bezpośrednie ataki rozwydrzonych nacjonalistów na ludzi o innych poglądach (lewicowych) i o innym niż katolickie pochodzeniu (żydzi). Akceptowaliśmy wyssane z palca opowieści o zniewieścieniu lewicy, o nieuczciwym dorabianiu się majątków przez żydów, o dodawaniu do rytualnego pieczywa krwi porywanych, polskich dzieci.
  Nieprawda? Tak przecież myśleliśmy. Właśnie dlatego znajdowaliśmy usprawiedliwienie dla oblewania ich sklepów farbą, wybijania okien, bojkotowania biznesów, szturchania na ulicach a w końcu zabijania ich. Płonące stodoły to nie jest mit. Tak zrobiliśmy. Polacy Polakom.
  Józef Piłsudski zdelegalizował ONR. Ale nie pomogło. Wtedy było za późno. Przesiąknęliśmy nienawiścią.
  Hitler dał wszystkim alibi.

  Polska 2017.
  Polacy oblewają farbą sklepy innych Polaków. Na ulicach ONR nie obawia się manifestować faszystowskie gesty. Uzurpuje sobie prawo do „patrolowania” ulic. Coraz częściej słyszymy o przypadkach napaści polskich nacjonalistów na ludzi o innych poglądach i pochodzeniu. Policja nie reaguje.
  Tym razem oficjalna władza współpracuje z ONRem. To władza sama rozpowszechnia wyssane z palca opowieści o biznesmenach, którzy nieuczciwe zdobyli majątek, całych pokoleniach sprzedajnych rodaków, Polaków, którzy są gorsi, „animalni”, o ludziach rozsiewających zarazki i czyhających na nasze „polskie katolickie dobra”.
  Wiemy co będzie dalej. Przesiąkamy.
  Skąd wziąć alibi?
  Leszek? Matkę wezwać na rozmowę?

 8. Czyżby Liberte ustami Jażdzewskiego nawoływało do walk ulicznych by odbić koryto PiS-owi ?…

  Ta nowa strategia nie dziwi…
  Wiadomo, że aktywni w szeregach KOD byli UB-ecy, choć niemłodzi przeszli swojego czasu szkolenia i zwycięstwo może faktycznie być bo …waszej stronie

 9. @Andrzej Falicz O UBekach w KOD akurat nic mi nie jest wiadomo, natomiast ponad wszelką wątpliwość byli UBecy i inni funkcjonariusze ancient regimu (mam na myśli ten sprzed 1989) znaleźli spokojne schronienie w szeregach prawej i sprawiedliwej przewodniej siły narodu. Powiedz swojemu patronowi z Wydziału Propagandy, żeby Ci przygotowywał trochę inteligentniejsze teksty. Rozumiem że sam nie chwytasz bo Bóg obdarzył ludzi rozumem sprawiedliwie ( nikt nie narzeka, że mu go brak) ale jak już mamy tu dyskutować z funkcjonariuszami tzw dobrej zmiany, to niech ta dyskusja trzyma jakiś poziom. Czyzby u was byli sami inteligentni inaczej ????

 10. https://www.youtube.com/watch?v=3FwJYXKjqWY
  Oto jak wyglada faszyzm po radomsku… i ta „demonstracja” KOD-u skladajaca sie z kilkunastu osob…
  Burza w szklance wody rownajaca sie prawie fali niepokoju o polska demokracje na skutek kciukow prezydenta Dudy lub zoltego zakietu premier Szydlo… prawdziwa zgroza – „tak juz dluzej byc nie moze…!”
  „Gdzie policja i niech rzad poda sie do dymisji”…

 11. Very Mad Max
  Jacy prosze podac UB-ecy znalezli schronienie w PiS?

  Przy okazji jak sie okazalo , ze to dzieki odpowiedniemu sterowaniu przez UB-ecje styropianu jest w Polsce…demokracja a prawdziwym jej akuszerem jest czlowiek honoru general Kiszczak – „UB-ek” w III RP lewactwa – brzmi dumnie.

  Niektorzy felietonisci POLITYKI pisali czolobitne listy do samego szefa UB – bedac wielkimi bojownikami z komuna co juz samo jest groteskowe.

  Zwrocilem jedynie uwage, ze demonstrujacy KOD-ziarze, kilkadziesiat lat starsi od mlodziezy wszechpolskiej moga miec zdecydowana przewage w walce wrecz…

  Tak przy okazji. Toa burza w szklance wody i fala zaniepojenia o losy polskiej demokracji… jest absurdem prawie jak winienie Kaczynskiego za sraczke konia w Janowie.
  https://www.youtube.com/watch?v=3FwJYXKjqWY
  Oto jak wyglada faszyzm po radomsku… i ta „demonstracja” KOD-u skladajaca sie z kilkunastu osob.

 12. Dziennikarzy z kamerami za wczasu czekajacymi na „brunatna fale faszyzmu”
  bylo pewnie wiecej niz uczetsnikow szarpaniny…

 13. Marek Suski poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold: … Dochodzi w Radomiu do wydarzeń, że są napadani ludzie. Mieliśmy napad na jednego z przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ktoś z KOD-u napadł młodego człowieka, później przedstawiano to, że to ludzie od narodowców napadli. My oglądaliśmy nagranie z monitoringu, ci młodzi ludzie już odchodzili, kiedy jeden z ich kolegów, pozostający z tyłu został zaatakowany agresywnie …

  Beata Mazurek posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, rzecznik prasowy PiS: … Każda akcja wywołuje określoną reakcję. Dopóki żyjemy, to mamy emocje. I te emocje dały swój upust w Radomiu. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem …

  Ignorować? Nie pisać? Nie i jeszcze raz nie. W żadnym wypadku!

 14. Ciąg dalszy:

  Mariusz Błaszczak, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji, Minister MSWiA : … Oni podburzają, oni szczują, oni dążą do tego, żeby doszło do agresji, żeby doszło do awantur na ulicach polskich miast, a wczoraj oburzają się, że do awantury doszło. …

  Jan Maria Jackowski, poseł na Sejm III kadencji, senator VIII i IX kadencji: To jest odpowiedzialność całego szeregu polityków, wśród których Donald Tusk odegrał bardzo ważną rolę, ponieważ był inicjatorem tworzenia polityki podziałów i budowania emocji …

  Zbigniew Kuźmiuk, poseł na Sejm IV i VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI i VIII kadencji: … Sam uczestniczę w miesięcznicach i widzę tę agresję akurat w tym przypadku, po drugiej stronie. To droga donikąd. Niestety wcześniej KOD, a teraz Obywatele RP, bo tak chyba to stowarzyszenie się nazywa, wprost wzywają do przemocy …

  Pisać, pisać od rana do wieczora, dla świadectwa hańby i ku przestrodze!

 15. A teraz może o tym, jak cioty z KOD kradły pieniądze ze zbiórek? P. Jażdżewski, odwagi!

 16. Leszek Jażdżewski, lewak plujący jadem na prawicę

 17. Jacek, NH, prawak plujący jadem na lewicę. Ah, jakie to proste i łatwe. Tak sobie poobrażać, wyzwać jakiegoś Jacka cośtam od jakichś ciot, złodziei czy Bóg wie kogo. Tylko tak ma wyglądać dyskusja?

 18. Łatwo mówić, że zagrożenia nie ma. Tylko czy ten skopany człowiek też się pod tym podpisze? Mnie już kiedyś grożoną śmiercią za czytanie nieodpowiednich czasopism. Nie trzeba być wielkim i odważnym, by zrobić krzywdę. Zabić potrafi pojedyncza zjedzona larwa tasiemca, pojedyncze jajo innego pasożyta. Komary i roznoszone przez nie maleńkie zarodźce malarii zabijają więcej osób, niż wielkie krokodyle, rekiny, lwy.

  PS
  Natomiast cieszy mnie, że KOD poprawił nagłośnienie. Kiedyś było okropne

 19. https://www.youtube.com/watch?v=YbJX5z74hXg

  Dla otrzezwienia demokracja …w stylu Platformy

 20. https://www.youtube.com/watch?v=cGyS2v_0kgQ
  Dobre kopanie po glowie w wykonaniu siepaczy Platformy

 21. KOD – Komisja Ochrony Demonstrantek.

 22. Szanowny Panie Jeżdżewski
  To, co Pan napisał jest niepopularne. Nie dlatego, że jest inne niż inne, ale dlatego, że jest głupie i nieprawdziwe.
  Myli Pan dwie zupełnie różne sprawy: Brunatny niebezpieczny ruch bandytów wyżywających się na słabszych i realizujący strategię rasizmu z taktyką postępowania z takim ruchem. Tylko w tym drugim ma Pan rację: Ośmieszanie to najlepsza metoda walki bez dowartościowywania tych głupków. Niestety jednak, uznawanie ich za bandę chłoptysiów, których matki powinny przełożyć przez kolano jest niepoważne. I radzę jednak pamiętać, że inny podobny ruch, choćby w Italii, też miał śmiesznego wodza i też był lekceważąco traktowany. Do czasu.
  Bo jeśli zaczną walić w drzwi Pańskie albo Pańskich znajomych to wtedy będzie za późno na płacze a uśmieszek szybko Panu zaschnie na twarzy.
  Dlatego proszę o poważne traktowanie a nie zgrywanie się. Co nie zabrania nikomu śmiania się z ich głupoty.
  Pozdrowienia

 23. Tymczasem:
  Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że kardynał George Pell, który usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw na tle seksualnym w Australii, otrzymał urlop, by móc bronić się przed zarzutami. Kardynał Pell, jako prefekt Sekretariatu do spraw Gospodarczych, czyli watykański minister finansów, jest bliskim współpracownikiem papieża Franciszka. Kardynał stanowczo zaprzecza wszelkim oskarżeniom.
  W dokumencie czytamy, że kardynał Pell postanowił polecieć do rodzinnej Australii, gdzie stawi się przed sądem w Melbourne 18 lipca i odpowie na oskarżenia. Dlatego w rozmowie z papieżem hierarcha zwrócił się prośbą o udzielenie mu urlopu, która została uwzględniona. Jak napisano, „Stolica Apostolska z bólem przyjęła wiadomość o oskarżeniach pod adresem kardynała Pella, dotyczących wydarzeń sprzed dekad”.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22031853,pierwszy-tak-wysoki-ranga-dostojnik-watykanski-oskarzony-o-pedofilie.html#MTstream

 24. Coraz rzadziej przeglądam komentarze . Upadek kultury dyskusji , „dzięki” PiSowi , oczywiście jest faktem . Przerażającym !

  Bodaj w 1999-2000 toczyła się GORĄCA dyskusja u Szostkiewicza o Jugosławii , który cenzurował wtedy łagodniej , i NIGDY nie padały komentarze zahaczające o agresję i pomówienia – jak tutaj od jacunia i Fallicza .
  Ba , dyskusja była wybitnie merytoryczna .
  Teraz poziom wściekłości jest wręcz absurdalny ! Taki @Falicz , zawsze był „prawdziwym Polakiem” , ale teraz wali jak dement – Jan Pietrzak .
  Insynuuje , że KOD to ubecja … paradne !
  Falicz to już stary gość . Ciekawe , czy wyłby z radości dostając po mordzie od małolatów ??? A kiedyś można było czytać jego posty !

  To coś – @jacek nh ( celowo małą ) kiedyś nie śmiałoby pojawić się w „Polityce” . Chyba tylko stwór zza Atlantyku @jacekplacek liże niższe rejony . Oczywiście komentarze obydwu jawnie agresywne .
  Przy okazji stworze – lewacy muszą być OK , skoro bronią starszych ludzi przed atakami młodych idiotów . Czyż nie ?

  Nie czuje Pan Redaktorze , że może nie Falicz , ale jacunio nh zlałby Panu mordę będąc pewnym bezkarności ?

  @jakowalski – a co mają wspólnego EWENTUALNE postępki biskupa z Australii z tematem ???

  Na koniec Redaktorze , tam nie było tak cool . Widziałem parę razy w materiałach tv jak rozpędzony małolat z wyskoku chciał komuś zap…ć nogą , jak w chamskich walkach KSW lansowanych przez Polsat .
  Mogło być więc dużo gorzej !

 25. PiS od długiego czasu puszcza oko do lumpów zbliżonych ideolo .
  Jak kiedyś z kibolami . Mogli bić , palić wozy transmisyjne , ale … robili to z „wyklętymi ” na ustach . Byli więc OK !
  PO było partią zużytą i mdłą . Ale , jak pilnowali szatni ( Bareja ) i zginął komuś płaszcz , to kluczyli i kombinowali .
  PiS mówi hardo ” nie mam twojego płaszcza i co mi zrobisz ” ???
  Więc chamstwo to czuje i kocha .

 26. Panie Reaktorze , mam ciekawy problem natury filozoficznej .
  Czy gdybyśmy zlali jacka nh skandując przy tym np. Inka , Inka .. to jak zareagowałby polski sąd i tzw. parlamentarzyści ???

 27. momo1
  Popierasz biskupów-pedofilów?
  Poza tym, to Prezes Kaczyński ma 100% rację: Polska nie ponosi żadnej winy za sytuację, w jakiej znaleźli się uchodźcy, jako że nie eksploatowaliśmy tych państw, w których ci uchodźcy dziś do Europy przyjeżdżają, nie korzystaliśmy z ich siły roboczej i wreszcie nie wzywaliśmy ich do Europy. Mamy więc pełne, moralne prawo powiedzieć NIE!

 28. Ktoś tu myli niemieckich nazistów (hitlerowców) z polskimi narodowcami, a to jest poważna przesada, która udowadnia, że ta osoba jest propagandzistą PO, a nie obiektywnym komentatorem. Akurat przyjaciel Hitlera, czyli Piłsudski, ten sam który podejmował w Polsce Goeringa i innych dygnitarzy nazistowskiej III Rzeszy, zwalczał jednoczenie polskich narodowców. To są przecież fakty, a nimi się nie dyskutuje.

 29. Polacy nie są bardziej zaściankowi czy ksenofobiczni, niż inni Europejczycy, ale mają oni więcej odwagi mówić to, czego boją się powiedzieć np. Niemcy. Przetrzymają więc pewnie i nacisk w sprawie uchodźców, przynajmniej do czasu, kiedy na Zachodzie także wahadło się wychyli w drugą stronę, a nastąpi to raczej wcześniej, niż później.
  Poza tym, to uchodźca jest ŚCIŚLE zdefiniowany prawnie, a więc w Polsce tacy mogą być tylko z Ukrainy i ew. Białorusi (reszta naszych sąsiadów to są przecież członkowie UE) i nie każdy emigrant jest uchodźcą. Przecież Polak nie może stać o status uchodźcy w żadnym kraju należącym do UE, a więc nie mamy obowiązku przyjmować żadnych uchodźców poza niektórymi obywatelami Ukrainy czy Białorusi, którzy też muszą udowodnić, ze szukają u nas schronienia tylko i wyłącznie z powodów politycznych, jako że nikt nie ma prawa do azylu ekonomicznego. Zgadzam się też z pomysłem, że państwa UE, które w sposób nielegalny wpuszczały na swój teren jednego emigranta powinny płacić za niego 250 000 EURO kary.

 30. Przypominam, że w Europie NIE ma uchodźców, a są tylko i wyłącznie nielegalni imigranci. Prawo międzynarodowe stanowi przecież wyraźnie, że potencjalny uciekinier ma obowiązek złożenia wniosku o ochronę przed prześladowaniami z powodów tylko i wyłącznie POLITYCZNYCH w pierwszym bezpiecznym kraju, a w przypadku Syryjczyków jest to przecież Liban, Izrael albo Turcja. Nie można więc sobie ot tak wędrować i wybierać kraju osiedlenia, gdzie w zależności od jego zamożności składa się (albo też nie) wniosek o azyl, de facto ekonomiczny. A nie ma przecież w prawie międzynarodowym czegoś takiego jak azyl ekonomiczny.

 31. mpn.A NH-J rozmawiać z tym osobnikiem.Szkoda na to czasu.

 32. Il Prospectore
  Pisz na temat.

css.php